Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Szturmowiec (Vanguard) w Mass Effect Andromeda poradnik Mass Effect: Andromeda

Profil Szturmowiec (Vanguard). - Szturmowiec (Vanguard) w Mass Effect Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Profil Szturmowiec (Vanguard).

Szturmowiec to drugi w kolejności profil hybrydowy. Skupia się on wokół wykorzystania zdolności z drzewek Biotyki (Biotic) i Walki (Combat), doskonale nadaje się więc dla graczy, którzy korzystają ze zdolności pochodzących z obu tych drzewek. Wymaga 3 / 12 / 27 / 50 / 78 / 116 punktów umiejętności wydanych w drzewko Biotyki i Walki, by odblokować odpowiednio 1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 poziom profilu.

Uwaga - pamiętaj, iż wymaganą ilość punktów umiejętności trzeba zainwestować w oba drzewka, nie może to być łączna wartość. Oznacza to, że chcąc odblokować profil Szturmowca poziomu 3, musisz wydać przynajmniej 27 punktów w Bioetykę i 27 punktów w Walkę.

Poniżej znajdziesz tabelę przedstawiającą wszystkie bonusy pasywne, które otrzymuje się w momencie aktywowania tego profilu, od pierwszego do szóstego poziomu profilu Inżynier.

Statystyka

Poziom 1

Poziom 2

Poziom 3

Poziom 4

Poziom 5

Poziom 6

Obrażenia ataku wręcz

+15%

+20%

+25%

+30%

+35%

+40%

Siła ataku wręcz

+50%

+60%

+70%

+80%

+90%

+100%

Biotyczna szybkość ładowania

+10%

+15%

+20%

+25%

+30%

+35%

Redukcja kosztu mocy w punktach tarczy

+20%

+25%

+30%

+35%

+40%

+45%

Maksymalny poziom tarcz

+10%

+15%

+20%

+25%

+30%

+35%

Warto mieć na uwadze kilka rzeczy związanych z danymi przedstawionymi w tabeli:

  • Biotyczna szybkość ładowania - parametr ten wpływa na to, jak długo odnawiać będą się zdolności z drzewka Biotyka (Biotic). Dla przykładu, dla zdolności z czasem odnowienia równym 10s i wartości 20%, czas skróci się o 2 sekundy i będzie wynosił 8 sekund.
  • Redukcja kosztu mocy w punktach tarczy - parametr ten wpływa na dwie zdolności z drzewka Biotycznego, Lancy (Lance) i Nowy (Nova), w których odblokowane zostało ulepszenie zdejmujące czas odnowienia zdolności, by w zamian za to kosztować konkretną wartość procentową tarczy. Jeśli, na przykład, zdolność Nowa pożera 100% tarczy, to z 35% redukcją z 4 poziomu Strażnika będzie zabierać już tylko 65%, nie wyczerpując doszczętnie tarczy bohatera.
  • Siła ataku wręcz - nie wpływa na ilość zadawanych przez ataki wręcz obrażeń, a na ich siłę, czyli to jak, na przykład, daleko zostanie odrzucony przeciwnik po trafieniu go przy pomocy ataku wręcz.

Profil ten posiada dwie zdolności dodatkowe. Uderzenie wysysające (Siphoning Strikes) sprawia, że twoje ataki wręcz przywracają tarczę - każdy tego typu atak odnowi 20% maksymalnych punktów twojej tarczy. Skoki i uniki biotyczne (Biotic Jump and Evades) z kolei sprawiają, iż uniki wykonywane przez postać są wzmocnione, co zwiększa ich zasięg.

Szturmowiec to doskonały wybór dla graczy, którzy grają postacią hybrydową, łączącą zdolności z drzewek Walki i Biotyki i przede wszystkim korzystają z ataków wręcz. Profil ten daje olbrzymią premię do obrażeń i siły ataków wręcz, zwiększa też poziom tarcz, przez co znacznie łatwiej jest walczyć na bliskim dystansie. Najważniejszym aspektem jest jednak zdolność Uderzenia wysysające, które pozwala atakom wręcz przywracać punkty zdrowia. Należy mieć na uwadze fakt, iż ataki wręcz wykonywane z powietrza także regenerują tarcze. By zmaksymalizować efekty tej zdolności warto korzystać z szybkiej broni do walki wręcz i trzymać się z dala od tych silniejszych, lecz wolniejszych. Profil także dobrze współgra ze zdolnościami Lanca i Nowa, które wyposażone zostały w ulepszenia usuwające czas odnowienia zdolności i które zamiast tego pożerają procent tarcz bohatera w momencie aktywacji. Współczynnik "Redukcja kosztu mocy w punktach tarczy" zmniejsza tą wartość, przez co częściej można korzystać z tych zdolności bez strachu, iż opróżnisz cały swój zapas tarcz.

Uwaga - dokładne wyjaśnienie wszystkich statystyk (takich jak, na przykład, Uzupełnienie) znajdziesz w rozdziale "Statystyki postaci".