Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zdobywanie i opracowywanie schematów poradnik Mass Effect: Andromeda

Craftin w Mass Effect: Andromeda może początkowo sprawiać wrażenie trudnego. Objaśniamy zatem, jak zdobyć schematy oraz jak rozpocząć nad bronią prace badawcze.

Pancerz N7 to coś, na co z sentymentem spojrzą fani poprzednich części Mass Effect. - Zdobywanie i opracowywanie schematów - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Pancerz N7 to coś, na co z sentymentem spojrzą fani poprzednich części Mass Effect.

Mass Effect Andromeda oddaje do dyspozycji gracza prosty w założeniach, lecz dający spore możliwości system tworzenia ekwipunku. Cały proces rozpoczyna się od pozyskania odpowiednich schematów, które wykorzystać można, by wytworzyć interesujący gracza przedmiot.

Zacząć należy od tego, iż w grze występują łącznie 4 rangi sprzętu. W kolejności od najgorszych, do najlepszych, są to przedmioty Typowe (Common), Nietypowe (Uncommon), Rzadkie (Rare) i Ultrarzadkie (Ultrarare). Jak nietrudno się domyślić, im wyższa ranga, tym lepsze właściwości przedmiotu - w przypadku broni zwiększa to jej parametry ofensywne, jak ilość zadawanych obrażeń, a w przypadku pancerza sprawia, iż może on osiągnąć wyższe wartości (np. zwiększające poziom tarcz czy współczynnika zdrowia postaci). Generalnie też, im wyższa ranga przedmiotu, tym więcej gniazd na ulepszenia (Augment) - więcej o tym w kolejnych rozdziałach.

Ranga sprzętu to jedno, ale skąd wziąć schematy? W grze są trzy zasadnicze źródła, z których można je pozyskać, mianowicie:

  • Opracowywanie nowego sprzętu w Stacji badawczej (Research Center). Stacja badawcza daje dostęp do trzech grup technologii - Drogi Mlecznej, Helejosa i Porzuconych - gdzie znajdziesz kilkadziesiąt różnych schematów broni, pancerzy i wzmocnień do opracowania.
  • Kupowanie schematów u handlarzy. Chodzi tu jedynie o wzmocnienia - tylko te przedmioty można zakupić u handlarza, nie znajdziesz tam innych schematów.
  • Wykonywanie misji. Za część misji, które wykonasz, nagrodzony zostaniesz schematami broni lub pancerzy. Jest to sytuacja dość rzadka, warta jednak wzmianki.

Pozyskiwanie nowych schematów dla broni i pancerzy różni się jednak od sposobu, w jaki działa on dla ulepszeń. Zdobywając nowy schemat oręża, albo elementu pancerza, odblokowujesz do niego jedynie dostęp - po tym trzeba jeszcze wejść do ekranu tworzenia ekwipunku i wytworzyć przedmiot, na którym ci zależy. Z ulepszeniami sprawa wygląda inaczej, gdyż nie można ich tworzyć - w momencie odblokowania go, czy to przez zakup u handlarza, czy przez własnoręczne odblokowania w Stacji badawczej, otrzymasz jedną sztukę danego wzmocnienia, którą potem można wykorzystać w broni. Dodatkowo, od momentu odblokowania go, jest szansa, iż natrafisz na dane wzmocnienie podczas eksploracji - przed odblokowaniem schematu nie ma takiej możliwości.