Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Na co wpływa waga przedmiotów w Mass Effect Andromeda? | FAQ poradnik Mass Effect: Andromeda

Optymalna waga pozwala na częstsze korzystanie z mocy postaci. - Na co wpływa waga przedmiotów w Mass Effect Andromeda? | FAQ - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Optymalna waga pozwala na częstsze korzystanie z mocy postaci.

Waga (Weight) jest dość specyficznym parametrem w grze Mass Effect Andromeda. W przeciwieństwie do innych gier RPG, nie wpływa ona ani na ilość przedmiotów, które przenosić może nasza postać (czyli udźwig), ani nawet sprawność w posługiwaniu się danym orężem. Tutaj wpływa ona na całkowicie odmienną wartość - szybkość odnawiania się umiejętności (mocy) kierowanej postaci.

Każda z broni, które nosić może nasza postać, posiada konkretną wartość wagi. Naturalnie, pistolety i broń biała ważyć będą mniej, niż, na przykład, karabiny snajperskie, czy karabiny szturmowe. Sumaryczna wartość wszystkich noszonych przez bohatera elementów oręża wpływa z kolei na szybkość odnawiania się zdolności. Wartość ta domyślnie, przy odpowiednio niskiej wadze przedmiotów, wynosi 100%. Im cięższe przedmioty założysz, tym wartość ta bardziej spadnie, przyjmując negatywną wartość.

Co to oznacza? Przyjmijmy, iż zdolność domyślnie odnawia się 10 sekund. W przypadku posiadania optymalnej wagi przedmiotów i 100% tempa odnawiania zdolności, trzeba będzie poczekać wspomniane 10 sekund, zanim zdolność będzie można znów użyć. W przypadku przeciążenia postaci, czas ten zostaje znacząco wydłużony - przy -50% jest to 15 sekund, przy -100% 20 sekund i tak dalej. Jak nietrudno się domyślić, waga ma olbrzymi wpływ na skuteczność klas, które skupiają się wokół wykorzystania zdolności zamiast broni palnych.

Kilka rzeczy, które warto wiedzieć o wadze przedmiotów:

  • Ulepszone wersje danego typu oręża (oznaczone symbolami "I", "II", "III" i tak dalej) posiadają zmniejszone wartości wagi, przez co w mniejszym stopniu obciążają postać.
  • Postacie, które skupiają się na wykorzystywaniu zdolności pasywnych i broni palnych w walce, mogą być obciążone w dowolnym stopniu - dzięki temu można ekwipować znacznie potężniejsze bronie, które nie wpłyną na czas odnawiania się zdolności, z których i tak nie korzystamy.
  • Można zwiększyć maksymalny "udźwig" postaci. Oznacza to, iż postać będzie mogła po prostu korzystać z cięższych elementów wyposażenia, zanim zaczną one negatywnie wpływać na czas odnowienia zdolności. Sposoby zwiększenia udźwigu znajdziesz w osobnym rozdziale tego poradnika.