Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Turiańska arka: Zaginiona, ale nie zapomniana | Sojusznicy i związki w ME Andromeda poradnik Mass Effect: Andromeda

Odblokowanie: Automatycznie po otrzymaniu e-maila [Kadara].

Na stronie znajduje się opis przejścia zadania Turiańska arka: Zaginiona, ale nie zapomniana. To jeden z pobocznych questów gry Mass Effect: Andromeda z kategorii "Sojusznicy i związki" i odblokowywany jest on automatycznie po dotarciu na Kadarę. Quest ten związany jest z arką rasy turian i początkowo Twoim zadaniem będzie odnalezienie ich Pioniera - Macena Barro. W dalszej części misji odwiedzisz samą arkę.

Odblokowanie zadania

Przeczytaj maila od Avitusa Rixa - Turiańska arka: Zaginiona, ale nie zapomniana | Sojusznicy i związki w ME Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Przeczytaj maila od Avitusa Rixa

Quest ten automatycznie powinien pojawić się w Twoim dzienniku podczas pierwszej wizyty na planecie Kadara (a konkretnie w Porcie Kadara). W tym samym momencie zaliczony zostanie poprzedni quest o arce turian - Turiańska arka: Jeszcze nie zginęła. Musisz powrócić na pokład Tempesta i odczytać nowego e-maila od Avitusa Rixa. Dowiesz się z niego o odnalezieniu nowych szczątków arki Natanus. Konieczne będzie w rezultacie wybranie się na planetę Elaaden.

Zbadaj anomalię na Elaaden

Wykonaj przelot do planety Elaaden - Turiańska arka: Zaginiona, ale nie zapomniana | Sojusznicy i związki w ME Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Wykonaj przelot do planety Elaaden. Na poszukiwania anomalii wyrusz do jej północnej części. Cel podróży to obszar na pustyni z kilkoma zaparkowanymi pojazdami z powyższego obrazka. Po dotarciu na miejsce od razu zajmij się atakowaniem przebywających tu bandytów.

Przeskanuj kapsuły stazy w poszukiwaniu turiańskiego Pioniera

Kapsuła z zasilaniem - Turiańska arka: Zaginiona, ale nie zapomniana | Sojusznicy i związki w ME Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Kapsuła z zasilaniem

Do realizacji kolejnego kroku przystąp dopiero po rozprawieniu się z przeciwnikami. Zajmij się skanowaniem okolicznych kapsuł. Jedna z nich będzie nadal posiadała zasilanie i musisz ją dokładniej obejrzeć - wejdź z nią w interakcję. Ostateczny rezultat nie będzie niestety satysfakcjonujący, bo w kapsule będą znajdowały się zwłoki (w ramach "pocieszenia" otrzymasz punkty zdatności Andromedy). Dokończ proces skanowania kapsuł aż otrzymasz nowe wytyczne.

Skontaktuj się z Avitusem, korzystając z systemów łączności Tempesta

Powróć na pokład Tempesta, udaj się na górny pokład i skorzystaj z vidkonu żeby porozmawiać z Avitusem Rixem. Od rozmówcy otrzymasz nowe koordynaty i nowy cel misji.

Spotkaj się z Avitusem we wskazanym punkcie

Arkę Natanus odnajdziesz w układzie Remav - Turiańska arka: Zaginiona, ale nie zapomniana | Sojusznicy i związki w ME Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Arkę Natanus odnajdziesz w układzie Remav

Zalicz przelot do układu Remav. Po dotarciu do niego powinieneś zauważyć turiańską arkę Natanus. Podleć do niej i przeskanuj ją żeby odnaleźć miejsce do dokowania. Potwierdź chęć wykonania tej akcji. Przeniesiesz się na pokład arki (uwaga - do momentu ukończenia tego questu nie będziesz mógł powrócić do ogólnodostępnych lokacji świata gry).

Zbadaj Natanusa

Po przeniesieniu się do wnętrza arki Natanus spotkasz się z Avitusem Rixem - Turiańska arka: Zaginiona, ale nie zapomniana | Sojusznicy i związki w ME Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Po przeniesieniu się do wnętrza arki Natanus spotkasz się z Avitusem Rixem. Rozpocznij wspólną eksplorację arki. Dotrzyj do zamkniętych drzwi i zeskanuj je żeby ustalić, że potrzebują one zasilania. Użyj konsoli z powyższego obrazka, aby przekierować zasilanie do zamkniętych drzwi i odblokować sobie dalsze przejście.

Uwaga - Podczas badania arki możesz także skanować inne obiekty oraz odnajdywać pojemniki ze skarbami. Czynności te są jednak opcjonalne.

Moment podjęcia decyzji w sprawie Avitusa - Turiańska arka: Zaginiona, ale nie zapomniana | Sojusznicy i związki w ME Andromeda - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Moment podjęcia decyzji w sprawie Avitusa

W kolejnym pomieszczeniu podejdź do nowej konsoli i skorzystaj z niej żeby wysłuchać dziennika audio przygotowanego przez kapitan arki. Przejdź dalej. W nowym obszarze zeskanuj zamknięte drzwi i w poznany już sposób użyj konsoli żeby przekierować zasilanie do prawych drzwi. W następnym pomieszczeniu do zbadania jest konsola zawierający uszkodzone nagranie audio turiańskiego pioniera.

Wyrusz dalej. Musisz odblokować sobie dostęp do sali z węzłem SAM-a i oznacza to konieczność ponownego przekierowania mocy. Wejdź do środka i porozmawiaj z SAM-em turiańskiej arki. W końcowej części tej sceny czeka Cię wybór - możesz nakłonić Avitusa Rixa do tego żeby przyjął stanowisko turiańskiego Pioniera (prawa opcja dialogowa) lub uszanować jego decyzję i poinformować Nexusa o śmierci Pioniera (lewa opcja dialogowa). W obu przypadkach powrócisz na Tempesta i quest dobiegnie końca.

Uwaga - Zachęcenie Avitusa do przyjęcia stanowiska jest jedną z akcji wymaganych do tego żeby kapitan Dunn przeżyła w finale gry - więcej informacji na ten temat znajdziesz w opisie questu Meridian: Droga do domu. Jeżeli Avitus Rix nie przyjmie stanowiska to turianie rozpoczną poszukiwania nowego pioniera.

Nagrody za ukończenie zadania: XP, punkty zdatności Andromedy.