Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czym są i jak pozyskać dane badawcze w Mass Effect Andromeda? | FAQ poradnik Mass Effect: Andromeda

Dane badawcze wykorzystuje się do opracowywania nowych elementów wyposażenia. - Czym są i jak pozyskać dane badawcze w Mass Effect Andromeda? | FAQ - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Dane badawcze wykorzystuje się do opracowywania nowych elementów wyposażenia.

Dane badawcze są niejako dodatkowymi typami walut w grze, z tą jednak różnicą, iż nie da się wykorzystać ich do zakupu nowych przedmiotów czy ulepszeń. Zamiast tego, wykorzystywane są do opracowywania nowych technologii - odblokowywania schematów coraz to potężniejszych broni, pancerzy i innych bardzo cennych przedmiotów. Skąd jednak je wziąć?

Metoda pozyskiwania ich jest bardzo prosta - musisz po prostu skanować rozmaite obiekty. Do tego procesu wykorzystuje się skaner wbudowany w omni-klucz, w który wyposażona jest postać - sam proces skanowania poznać możesz tuż po rozpoczęciu rozgrywki, gdy skaner wykorzystuje się do zlokalizowania usterki. Jednakże, nie wystarczy tylko biegać po mapie, patrzeć i klikać na losowe obiekty, by nabić sobie punkty danych badawczych - trzeba znaleźć odpowiednie rzeczy, które da się zeskanować.

Przedmioty możliwe do zeskanowania są zabarwione na czerwono. - Czym są i jak pozyskać dane badawcze w Mass Effect Andromeda? | FAQ - Mass Effect: Andromeda - poradnik do gry
Przedmioty możliwe do zeskanowania są zabarwione na czerwono.

Mogą to być najróżniejsze rzeczy - nowe rośliny, których wcześniej nie widziałeś, charakterystyczne obiekty (jak portale, generatory czy tarcze), pokonani po raz pierwszy wrogowie, czy zwłoki kolonistów, na które co chwila będziesz trafiać. Każdy z tych obiektów można zeskanować tylko raz - gdy spróbujesz tego następny raz, skanowanie po prostu nic nie da (nie otrzymasz danych badawczych). Obiekty, które można zeskanować, zabarwione są na czerwono, a te, które już udało ci się zeskanować, mają po prostu żółtą obwódkę.

Za skanowanie przedmiotów otrzymasz jedne z trzech danych badawczych:

  • Z Drogi Mlecznej (Milky Way) - otrzymuje się je za skanowanie obiektów związanych z kolonistami i ich wyposażeniem, czyli podczas skanowania ekwipunku, z którego korzystają koloniści, czy też ich zwłok.
  • Z Helejosa (Heleus) - te dane otrzymuje się za skanowanie obiektów, które powiązane są z rasami, które spotkać można jedynie w galaktyce Andromedy.
  • Porzuconych (Remnant) - dane powiązane z porzuconą technologią "obcych". Dane te zdobywa się podczas skanowania obiektów, na które natrafić można podczas eksploracji miejsc powiązanych z główną linią fabularną, a także wrogów z grupy Porzuceni (Remnant) - robotów, na które trafisz, na przykład, podczas rozwiązywania zagadek porzuconych.

Ilość dostępnych punktów danych badawczych sprawdzić można na dwa sposoby: otwierając okno wynajdywania (Research) technologii (wartości znajdziesz na górze ekranu), bądź aktywując skaner omni-klucza (ilość punktów będzie widoczna przy dolnej krawędzi ekranu).