Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Libertad powstaje (Libertad Rises) - solucja, opis przejścia Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 zawiera opis przejścia operacji Libertad powstaje. Dowiecie się jak wysadzić działo AA i jak zabezpieczyć 2 wrogie statki.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajduje się opis przejścia operacji zatytułowanej Libertad powstaje (Libertad Rises) - to jedna z głównych misji wprowadzenia do kampanii. Poniższa solucja objaśnia m.in. jak doprowadzić do zniszczenia działa przeciwlotniczego, jak dotrzeć na szczyt latarni morskiej, jak zinfiltrować wrogie statki i jak łatwo pozbyć się wrogów na obu statkach.

Nagrody za ukończenie misji

  1. Odblokowanie centrum dowodzenia rebeliantów na wyspie Libertad.
  2. Odblokowanie operacji Partyzantka.

Wysadzenie działa przeciwlotniczego (Blow up the anti-aircraft cannon)

Opisywaną misją możecie zająć się po ukończeniu zadania Paliwo dla rewolucji i musicie w tym celu powrócić do obozu Clary żeby omówić plan działania z innymi powstańcami (najlepiej skorzystać z opcji szybkiej podróży) - Far Cry 6: Libertad powstaje (Libertad Rises) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Opisywaną misją możecie zająć się po ukończeniu zadania Paliwo dla rewolucji i musicie w tym celu powrócić do obozu Clary żeby omówić plan działania z innymi powstańcami (najlepiej skorzystać z opcji szybkiej podróży).

Do lokacji z działem przeciwlotniczym domyślnie dociera się od południa i jeśli chcecie unikać walk, to zamiast skorzystania z mostu warto jest przepłynąć na drugą stronę. Alternatywnie możecie też jednak dotrzeć w to miejsce z północy lub z zachodu unikając początkowych konfrontacji.

Przeprowadzenie rekonesansu jest rekomendowane, ale nie obowiązkowe - Far Cry 6: Libertad powstaje (Libertad Rises) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Przeprowadzenie rekonesansu jest rekomendowane, ale nie obowiązkowe. Jeśli zdecydujecie się na ten krok, to postarajcie się zidentyfikować oficera podróżującego po okolicy żeby w razie potrzeby móc go szybko zabić i uniemożliwić mu wezwanie posiłków.

Do działa AA najwygodniej jest zbliżyć się od północno-zachodniej strony, bo jest tam niepilnowana ścieżka - Far Cry 6: Libertad powstaje (Libertad Rises) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Do działa AA najwygodniej jest zbliżyć się od północno-zachodniej strony, bo jest tam niepilnowana ścieżka. Do zniszczenie działa możecie użyć dowolnych materiałów wybuchowych (granat, dynamit itp.) lub Supremo Exterminador - ustawcie się blisko celu, zwróćcie się w jego stronę i aktywujcie specjalny atak plecaka.

Po zniszczeniu działa nie musicie zabezpieczać reszty lokacji i możecie się po prostu od niej szybko oddalić. Zabezpieczenie placówki wojskowej jest jednak wskazane, bo możecie znaleźć m.in. zubożony uran.

Dotarcie na szczyt latarni morskiej (Get to the top of the lighthouse)

Latarnia morska jest na północnym krańcu startowej wyspy i możecie tam dotrzeć w dowolny sposób - Far Cry 6: Libertad powstaje (Libertad Rises) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Latarnia morska jest na północnym krańcu startowej wyspy i możecie tam dotrzeć w dowolny sposób.

Polecamy w pierwszej kolejności zbadać chatkę u podstawy latarni morskiej, bo jest w niej m.in. skrzynia z unikalnym karabinem Viva Libertad (po pominięty karabin możecie też oczywiście powrócić w dalszej części gry).

Skorzystajcie ze schodów i po dotarciu do zamkniętego wejścia do latarni popatrzcie do góry - Far Cry 6: Libertad powstaje (Libertad Rises) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Skorzystajcie ze schodów i po dotarciu do zamkniętego wejścia do latarni popatrzcie do góry. Możecie użyć zestawu wspinaczkowego i złapać się pokazanego na obrazku zaczepu. Zacznijcie się następnie wspinać, by docelowo przedostać się na sam szczyt latarni.

Zabezpieczenie statków (Clear and secure the ships)

Waszym drugim dużym zadaniem w tej misji będzie pozbycie się wszystkich wrogów z 2 statków blokujących zatokę - Far Cry 6: Libertad powstaje (Libertad Rises) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Waszym drugim dużym zadaniem w tej misji będzie pozbycie się wszystkich wrogów z 2 statków blokujących zatokę. Dobrze jest na początek pozostać w miejscu, w którym przebywa Julio i wykonać rekonesans pierwszego statku. Zaznaczcie jak najwięcej wrogów.

Odbijcie się i użyjcie spadochronu. Po wylądowaniu w wodzie dopłyńcie do pierwszego statku i skorzystajcie z drabiny żeby przedostać się na jego pokład.

Gra po raz kolejny oferuje możliwość wyboru pomiędzy bezpośrednimi starciami oraz skradaniem się - Far Cry 6: Libertad powstaje (Libertad Rises) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Gra po raz kolejny oferuje możliwość wyboru pomiędzy bezpośrednimi starciami oraz skradaniem się.

Jeśli wybieracie otwarte walki, to starajcie się unikać ustawiania na otwartej przestrzeni i obserwować wskazania radaru. Na pokładzie możecie też znaleźć stanowiska maszynowe, które mogą być przydatne w atakowaniu przeciwników.

Jeśli preferujecie eliminacje z ukrycia, to używajcie broni wyposażonej w tłumik oraz zajmujcie się niszczeniem po drodze kamer ochrony, które mogą doprowadzić do zaalarmowania okolicy - Far Cry 6: Libertad powstaje (Libertad Rises) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Jeśli preferujecie eliminacje z ukrycia, to używajcie broni wyposażonej w tłumik oraz zajmujcie się niszczeniem po drodze kamer ochrony, które mogą doprowadzić do zaalarmowania okolicy. Na statku możecie również znaleźć panele odpowiedzialne za wyłączanie alarmu - sabotujcie je.

Kontynuujcie oczyszczanie pierwszego statku, aż zaktualizuje się cel misji z informacją o jego pomyślnym zabezpieczeniu.

W przypadku drugiego statku schemat działania jest bardzo podobny - zacznijcie od wykonania rekonesansu smartfonem, a następnie dopłyńcie do niego i skorzystajcie z drabinki - Far Cry 6: Libertad powstaje (Libertad Rises) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

W przypadku drugiego statku schemat działania jest bardzo podobny - zacznijcie od wykonania rekonesansu smartfonem, a następnie dopłyńcie do niego i skorzystajcie z drabinki.

W przypadku drugiego statku uważajcie na snajperów, którzy w przypadku wykrycia mogą skutecznie atakować z dużej odległości - Far Cry 6: Libertad powstaje (Libertad Rises) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

W przypadku drugiego statku uważajcie na snajperów, którzy w przypadku wykrycia mogą skutecznie atakować z dużej odległości. Warto pozbyć się ich w pierwszej kolejności.

Tak samo jak wcześniej możecie prowadzić bezpośrednie walki lub eliminować z ukrycia i musicie oczyścić drugi statek z wrogów.

Dotarcie do łodzi Clary (Reach Clara's boat)

Po zabezpieczeniu obu statków odczekajcie chwilę na pojawienie się pomiędzy nimi łodzi Clary - Far Cry 6: Libertad powstaje (Libertad Rises) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Po zabezpieczeniu obu statków odczekajcie chwilę na pojawienie się pomiędzy nimi łodzi Clary. Wskoczcie do wody i dopłyńcie do niej żeby zająć miejsce na jej pokładzie.

Załączy się scena z wysadzenia statków i po obejrzeniu dodatkowej cut-scenki dopłyniecie do wyspy Libertad.