Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Polowania na zwierzęta, łowienie ryb Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 podpowiada jak polować na dzikie zwierzęta i jak zdobywać mięso zwierząt, oraz jak pozyskać wędkę i gdzie łowić ryby.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajdziecie najważniejsze informacje i porady jak skutecznie polować na dzikie zwierzęta oraz jak pozyskiwać ich mięso na potrzeby gotowania potraw, a także jak zdobyć wędkę, gdzie najlepiej łowić ryby i jak zwiększać szanse udanych połowów.

Dzikie zwierzęta - jak polować?

Na dzikie zwierzęta możecie teoretycznie polować w dowolnym miejscu w świecie gry - po napotkaniu jakiegoś zwierzęcia możecie je po prostu zaatakować - Far Cry 6: Polowania na zwierzęta, łowienie ryb - Far Cry 6 - poradnik do gry

Na dzikie zwierzęta możecie teoretycznie polować w dowolnym miejscu w świecie gry - po napotkaniu jakiegoś zwierzęcia możecie je po prostu zaatakować. Wadą tej metody jest to, że nie możecie przewidzieć kiedy dojdzie do spotkania oraz jakie zwierzę napotkacie.

Dodatkowa podpowiedź - Zwierzęta są oznaczane podczas wykonywania zwiadu z pomocą smartfona. Możecie je w ten sposób łatwiej śledzić.

Lepszą metodą jest odwiedzanie miejsc do polowań (Hunting Spot) - Far Cry 6: Polowania na zwierzęta, łowienie ryb - Far Cry 6 - poradnik do gry

Lepszą metodą jest odwiedzanie miejsc do polowań (Hunting Spot). Mogą one automatycznie pojawiać się na Waszej mapie podczas eksploracji świata gry oraz możecie dowiadywać się o nich np. z odnajdywanych broszur (wykrzykniki na radarze).

Zaletą obszarów do plowań jest to, że możecie zacząć polować na konkretny gatunek zwierzęcia i jest to pomocne jeśli potrzebujecie konkretnego rodzaju mięsa.

Dodatkowa podpowiedź - Jeśli mimo wkroczenia do obszaru z ikoną zwierzęcia nie spotkacie żadnych zwierząt, to oddalcie się od tej lokacji i spróbujcie ponownie. Możliwy jest scenariusz, że spłoszyliście zwierzęta i musicie zaczekać na respawn kolejnych.

W polowaniach może Wam pomagać chatka myśliwych (Hunters Lodge), którą możecie zamówić przy Biurku budowlanym jako jeden z projektów do postawienia w kryjówce rebeliantów (Farma Montero lub Patriotas Peak lub Obóz Maximas) - Far Cry 6: Polowania na zwierzęta, łowienie ryb - Far Cry 6 - poradnik do gry

W polowaniach może Wam pomagać chatka myśliwych (Hunter's Lodge), którą możecie zamówić przy Biurku budowlanym jako jeden z projektów do postawienia w kryjówce rebeliantów (Farma Montero lub Patriotas Peak lub Obóz Maximas).

Dzięki wybudowaniu oraz ulepszaniu chatki myśliwych możecie:

  1. kupować broszury z informacjami na temat kolejnych miejsc do polowań,
  2. kupować sprzęt (m.in. elementy ubioru, bronie) z różnorakimi premiami do statystyk przydatnymi na potrzeby polowania na zwierzęta.
W trakcie polowań starajcie skradać się żeby nie wypłoszyć zwierzęcia ani go nie zaalarmować (jeśli to drapieżnik) - Far Cry 6: Polowania na zwierzęta, łowienie ryb - Far Cry 6 - poradnik do gry

W trakcie polowań starajcie skradać się żeby nie wypłoszyć zwierzęcia ani go nie zaalarmować (jeśli to drapieżnik). Unikajcie używania ciężkich broni, bo istnieje wtedy ryzyko, że dojdzie do uszkodzenia mięsa zwierzęcia, na które polowaliście.

Idealnym rozwiązaniem jest poleganie na łuku, kuszy lub w ostateczności na broni snajperskiej. Celujcie z większej odległości i w okolice głów zwierząt. Docierajcie zawsze do miejsca ataku żeby dodać mięso do swojego inwentarza.

Ryby - jak łowić?

1 - Far Cry 6: Polowania na zwierzęta, łowienie ryb - Far Cry 6 - poradnik do gry
Opcja wędkowania nie jest dostępna od samego początku gry, ale odblokujecie ją mimo wszystko na wczesnym stadium kampanii - Far Cry 6: Polowania na zwierzęta, łowienie ryb - Far Cry 6 - poradnik do gry

Opcja wędkowania nie jest dostępna od samego początku gry, ale odblokujecie ją mimo wszystko na wczesnym stadium kampanii. Jedną z nagród za ukończenie operacji zatytułowanej Paliwo dla rewolucji jest wędka. Od tego momentu będziecie mogli ją wybierać z rozwijanego menu sprzętu (przytrzymanie L1/LB).

Ryby teoretycznie możecie próbować łowić w dowolnym miejscu w świecie gry, ale zwiększone szanse odnalezienia ryb gwarantują łowiska (Fishing Spot) - Far Cry 6: Polowania na zwierzęta, łowienie ryb - Far Cry 6 - poradnik do gry

Ryby teoretycznie możecie próbować łowić w dowolnym miejscu w świecie gry, ale zwiększone szanse odnalezienia ryb gwarantują łowiska (Fishing Spot). Możecie dzięki nim zacząć wędkować w nadziei na złowienie konkretnego gatunku ryby. O nowych łowiskach możecie dowiadywać się w trakcie eksploracji świata gry oraz z odnajdywanych dokumentów (wykrzykniki na radarze).

Przed wędkowaniem możecie odnaleźć w pobliżu łowiska skrzynkę do wyboru odpowiedniego sprzętu do łowienia konkretnych gatunków ryb - działa to na zasadzie modyfikowania wędki - Far Cry 6: Polowania na zwierzęta, łowienie ryb - Far Cry 6 - poradnik do gry

Przed wędkowaniem możecie odnaleźć w pobliżu łowiska skrzynkę do wyboru odpowiedniego sprzętu do łowienia konkretnych gatunków ryb - działa to na zasadzie modyfikowania wędki. Skorzystanie z domyślnej wędki wiąże się z większym ryzykiem zawalenia próby wędkowania.

Właściwa mini-gra z wędkowania nie wyróżnia się niczym szczególnym - Far Cry 6: Polowania na zwierzęta, łowienie ryb - Far Cry 6 - poradnik do gry

Właściwa mini-gra z wędkowania nie wyróżnia się niczym szczególnym. Musicie zarzucić przynętę, czekać, aż złapie ją któraś z ryb, a następnie próbować ją złowić. W tym ostatnim przypadku musicie "walczyć" ze złapaną rybą (ruch w przeciwną stronę) i jednocześnie starać się uniknąć przedwczesnego zerwania linki.

W polowaniach może Wam pomagać chatka rybacka (Fishing Hut), którą możecie zamówić przy Biurku budowlanym jako jeden z projektów do postawienia w kryjówce rebeliantów (Farma Montero lub Patriotas Peak lub Obóz Maximas) - Far Cry 6: Polowania na zwierzęta, łowienie ryb - Far Cry 6 - poradnik do gry

W polowaniach może Wam pomagać chatka rybacka (Fishing Hut), którą możecie zamówić przy Biurku budowlanym jako jeden z projektów do postawienia w kryjówce rebeliantów (Farma Montero lub Patriotas Peak lub Obóz Maximas).

Dzięki wybudowaniu oraz ulepszaniu chatki rybackiej możecie:

  1. pozyskiwać sprzęt (m.in. elementy ubioru) pomocny w łowieniu ryb,
  2. dowiadywać się o lokalizacji kolejnych łowisk.

Gotowanie mięsa zwierząt i ryb

Wszystkie pozyskane zdobycze dzięki polowaniu na dzikie zwierzęta oraz łowieniu ryb mają swoje zastosowanie, przy czym najpierw musicie wybudować w jednej z kryjówek partyzantów kantynę (La Cantina), która odblokowuje opcję gotowania posiłków - Far Cry 6: Polowania na zwierzęta, łowienie ryb - Far Cry 6 - poradnik do gry

Wszystkie pozyskane zdobycze dzięki polowaniu na dzikie zwierzęta oraz łowieniu ryb mają swoje zastosowanie, przy czym najpierw musicie wybudować w jednej z kryjówek partyzantów kantynę (La Cantina), która odblokowuje opcję gotowania posiłków.

Dzięki kantynie możecie zużywać mięso zwierząt oraz ryby do tworzenia posiłków gwarantujących tymczasowe premie do statystyk - Far Cry 6: Polowania na zwierzęta, łowienie ryb - Far Cry 6 - poradnik do gry

Dzięki kantynie możecie zużywać mięso zwierząt oraz ryby do tworzenia posiłków gwarantujących tymczasowe premie do statystyk. Bonusy mogą dotyczyć np. przenoszenia większej ilości amunicji, zwiększenia odporności bohatera na kolejne ataki czy uodpornienia się na truciznę. W danym momencie może być aktywna tylko jedna premia.

Rozwijanie kantyny na kolejne poziomy odblokowuje nowe przepisy i nowe rodzaje posiłków do ugotowania.