Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Far Cry 6: HD Texture Pack - czy jest konieczny? Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 wyjaśnia czy HD Texture Pack jest wymagany do instalacji oraz czy tekstury HD są odpłatne.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 możecie znaleźć informacje na temat zestawu tekstur - HD Texture Pack. Wyjaśniamy czy instalacja HD Texture Packa jest wymagana do uruchomienia gry, a także czy zestaw tekstur wyższej jakości jest odpłatny.

Podstawowe informacje na temat HD Texture Packa

HD Texture Pack to darmowy zestaw tekstur w wyższej rozdzielczości, którym możecie zainteresować się pod kątem poprawienia jakości grafiki w grze - Far Cry 6: HD Texture Pack - czy jest konieczny? - Far Cry 6 - poradnik do gry

HD Texture Pack to darmowy zestaw tekstur w wyższej rozdzielczości, którym możecie zainteresować się pod kątem poprawienia jakości grafiki w grze. Po zainstalowaniu zestawu tekstur HD powierzchnie obiektów, ścian, podłoża i innych elementów otoczenia będą wydawały się ostrzejsze i zawierały więcej szczegółów.

HD Texture Pack dostępny jest dla:

  1. wersji na konsolę PS5,
  2. wersji na konsole Xbox Series S i Xbox Series X,
  3. wersji na PC - w tym przypadku wymagane jest posiadanie co najmniej 11GB pamięci karty graficznej (VRAM)

Zestaw tekstur lepszej jakości nie jest dostępny na konsolach poprzedniej generacji, tzn. PS4, PS4 Pro, Xbox One i Xbox One X. Na tych sprzętach można grać jedynie z teksturami standardowej jakości.

Zainstalowanie HD Texture Packa nie jest obowiązkowe. Możecie zrezygnować z instalacji lepszych tekstur np. jeśli macie ograniczoną ilość wolnej przestrzeni na dysku konsoli lub komputera.

HD Texture Pack dostępny jest dla wszystkich edycji gry, także dla wersji standardowej. Nie musicie kupować edycji Gold ani Ultimate.

Jak zainstalować tekstury HD?

Gra może Wam zaproponować ściągnięcie oraz zainstalowanie HD Texture Packa razem z podstawową grą - Far Cry 6: HD Texture Pack - czy jest konieczny? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Gra może Wam zaproponować ściągnięcie oraz zainstalowanie HD Texture Packa razem z podstawową grą. Należy jednak zaznaczyć, że instalacja tekstur HD zwiększy wyraźnie rozmiary instalacji. W przypadku wersji na PS5 HD Texture Pack "waży" około 26 GB. Jeśli zsumuje się to z podstawową edycją gry (około 42 GB) to całość może zająć na dysku urządzenia ponad 68 GB.

Możecie też początkowo zainstalować jedynie podstawową grę i HD Texture Pack ściągnąć dopiero później. Należy w tym celu przejść do opcji instalacji gry (Manage Game Content w przykładzie z obrazka z PlayStation 5) i zaznaczyć HD Texture Pack do ściągnięcia.