Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Operacje specjalne Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 wyjaśnia jak odblokować operacje specjalne, jaki mają przebieg oraz jakie są nagrody za ich zaliczanie.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 możecie znaleźć wszystkie najważniejsze informacje na temat operacji specjalnych (Special Operations). Wyjaśniamy m.in. jak przystępować do operacji specjalnych, jakie są ogólne założenia tych misji, jak ochraniać transportowane pojemniki z PG-240X oraz jakie rodzaje nagród przyznawane są za zaliczanie operacji specjalnych.

Czym są operacje specjalne?

Operacje specjalne to powtarzalne duże misje rozgrywane na osobnie wczytywanych mapach, tzn - Far Cry 6: Operacje specjalne - Far Cry 6 - poradnik do gry

Operacje specjalne to powtarzalne duże misje rozgrywane na osobnie wczytywanych mapach, tzn. w lokacjach, które są ładowane są na czas rozgrywania misji i których przedwczesne opuszczenie będzie wiązało się z zawaleniem danego zadania. Ukończenie pojedynczej operacji specjalnej powinno Wam średnio zająć około 20-30 minut. Do tej samej operacji możecie podchodzić wiele razy i na różnych poziomach trudności np. po to żeby powalczyć o lepsze nagrody.

Dostępne operacje specjalne różnią się między sobą lokacjami, w których są rozgrywane (np. prehistoryczny park rozrywki albo ośrodek z krokodylami), ale wszystkie mają identyczne założenia - odnalezienie i wykradzenie pojemnika z PG-240X oraz powrót z nim do punktu ewakuacji (cały proces dokładniej opisaliśmy w kolejnych podpunktach).

W operacjach specjalnych możecie używać sprzętu z głównej kampanii, tzn. wszystkich posiadanych broni, gadżetów, elementów ubioru i supremów. Na poziom wyzwania danej operacji może też wpływać ranga Waszej postaci - im wyższa ranga bohatera, tym większe szanse, że poradzicie sobie z zaliczeniem operacji specjalnej na danym poziomie trudności.

Rozgrywanie operacji specjalnych jest możliwe tylko jeśli jesteście w trybie online i połączeni z serwerami gry. Nie wymuszają one jednak grania w kooperacji i umożliwiają zaliczanie ich grając w pojedynkę, choć zabawa z drugim graczem może Wam ułatwiać wypełnianie ich założeń.

Rozpoczynanie operacji

Do operacji specjalnych możecie przystępować odwiedzając Lolę w kryjówkach partyzantów - Far Cry 6: Operacje specjalne - Far Cry 6 - poradnik do gry

Do operacji specjalnych możecie przystępować odwiedzając Lolę w kryjówkach partyzantów. Chodzi tu o główne kryjówki w grze - Farmę Montero z regionu Madrugada, Patriotas Peak z regionu El Este i Obóz Maximas z regionu Valle De Oro.

Po zagadaniu do Loli otworzy się główne okno operacji specjalnych - Far Cry 6: Operacje specjalne - Far Cry 6 - poradnik do gry

Po zagadaniu do Loli otworzy się główne okno operacji specjalnych. Możecie tu dokonać pierwszych decyzji:

1) Wybór operacji specjalnej - Każda z nich rozgrywa się w unikalnej lokacji, ale nadrzędny cel dotyczący pozyskania pojemnika z PG-240X jest zawsze taki sam. Typowy przebieg operacji specjalnej opisaliśmy w kolejnych podpunktach.

2) Wybór poziomu trudności - Początkowo dostępny jest tylko standardowy poziom trudności, ale możecie odblokowywać po kolei wyższe poziomy trudności nazywane poziomami mistrzostwa - Far Cry 6: Operacje specjalne - Far Cry 6 - poradnik do gry

2) Wybór poziomu trudności - Początkowo dostępny jest tylko standardowy poziom trudności, ale możecie odblokowywać po kolei wyższe poziomy trudności nazywane poziomami mistrzostwa.

Na wyższych poziomach pojawiają się różnorakie utrudnienia. Przykładowo pojemnik z PG-240X może ulegać szybszemu przegrzewaniu, możecie spotykać bardziej elitarnych przeciwników czy możecie dysponować mniejszą liczbą żyć.

3) Wybór liczby graczy - Operacje specjalne możecie rozgrywać w pojedynkę (uwaga - może to być problemem na najwyższych poziomach trudności), bądź też w kooperacji - z osobą z listy znajomych lub z losowym graczem w oparciu o matchmaking.

Przebieg operacji - odnalezienie PG-240X

Jednym z poważniejszych utrudnień operacji specjalnych jest to, że nie możecie korzystać z mapy pokazującej aktualną pozycję bohatera - Far Cry 6: Operacje specjalne - Far Cry 6 - poradnik do gry

Jednym z poważniejszych utrudnień operacji specjalnych jest to, że nie możecie korzystać z mapy pokazującej aktualną pozycję bohatera. Musicie posiłkować się mapami odnajdywanymi w trakcie misji. Pierwszą możecie znaleźć w miejscu startu i na kolejne możecie natrafiać w wybranych odwiedzanych obszarach. Przy oglądaniu mapy zwróćcie uwagę na:

  1. ogólny kierunek podróży - polegajcie na wskazaniach kompasu żeby mieć informacje o tym czy idziecie we właściwą stronę,
  2. ścieżki i mniejsze lokacje po drodze - operacje oferują wybór różnych tras przemarszu i możecie też zaglądać do opcjonalnych mijanych lokacji np. żeby znaleźć pojemnik z lootem albo uratować rebeliantów,
  3. główny cel podróży - chodzi tu o lokację, w której do odnalezienia będzie pojemnik z PG-240X.
W drodze do głównego celu misji będziecie napotykać pojedyncze patrole czy drapieżniki (np - Far Cry 6: Operacje specjalne - Far Cry 6 - poradnik do gry

W drodze do głównego celu misji będziecie napotykać pojedyncze patrole czy drapieżniki (np. krokodyle albo orły). Możecie podejmować próby ataków z zaskoczenia na wrogich żołnierzach, ale nie radzimy zbyt wcześnie zaalarmować wszystkich przeciwników z mapy, bo może to Wam niepotrzebnie utrudnić dalszą część operacji.

Docelowo musicie zawsze dotrzeć do większej lokacji, w której jest składowane PG-240X. Jest ona pilniej strzeżona i w rezultacie bardzo dobrym pomysłem może być przeprowadzenie standardowego rekonesansu. Starajcie się otagować wszystkich widocznych przeciwników, a także zidentyfikować alarmy i kamery ochrony. Wszystkie systemy ochrony powinniście postarać się sabotować, gdyż w przypadku wszczęcia alarmu mogą dotrzeć posiłki, w tym np. wrogi śmigłowiec, którego eliminacja będzie dodatkowym kłopotem.

Ważnym krokiem w ramach zwiadu jest odnalezienie dowódcy FND - Far Cry 6: Operacje specjalne - Far Cry 6 - poradnik do gry

Ważnym krokiem w ramach zwiadu jest odnalezienie dowódcy FND. Musicie go zabić i przeszukać jego zwłoki po to żeby pozyskać kartę dostępu.

Mając kartę dostępu musicie odnaleźć dużą skrzynię-chłodnię, w której składowana jest broń PG-240X - Far Cry 6: Operacje specjalne - Far Cry 6 - poradnik do gry

Mając kartę dostępu musicie odnaleźć dużą skrzynię-chłodnię, w której składowana jest broń PG-240X. Użycie na niej karty pozwoli ją otworzyć i wyjąć pojemnik.

Przebieg operacji - ucieczka z PG-240X

Bardzo ważną informacją jest to, że nie możecie doprowadzić do przegrzania pojemnika z PG-240X, gdyż doprowadzi to do jego eksplozji i zawalenia zadania - Far Cry 6: Operacje specjalne - Far Cry 6 - poradnik do gry

Bardzo ważną informacją jest to, że nie możecie doprowadzić do przegrzania pojemnika z PG-240X, gdyż doprowadzi to do jego eksplozji i zawalenia zadania. Aktualną temperaturę urządzenia pokazują duże lampki, które są widoczne po wybraniu go z inwentarza. Należy tu zaznaczyć, że nie musicie podróżować z "wyciągniętym" pojemnikiem. Możecie go chować w inwentarzu np. na czas rozgrywania walk i nastepnie wybierać ponownie z koła broni.

Pojemnik nagrzewa się wyłącznie jeśli padają na Was promienie słoneczne. Oznacza to, że powinniście szukać każdej okazji do wynajdywania schronień i podróżowania w cieniu. Temperatura pojemnika będzie się wtedy utrzymywała na niezmiennym poziomie.

Dobrym pomysłem jest planowanie trasy podróży, gdyż musicie powrócić z powrotem do miejsca startu. Rozglądajcie się przed sobą za lokacjami, które zaoferują cień oraz za miejscami, w których będziecie mogli schłodzić pojemnik (więcej o tym poniżej). Nie zapominajcie się też o pojemniku jeśli dojdzie do walk i starajcie się atakować przeciwników oraz unikać ich ostrzału pozostając jak najdłużej w cieniu.

1 - Far Cry 6: Operacje specjalne - Far Cry 6 - poradnik do gry
Nie możecie niestety liczyć na to, że rozgrzany pojemnik samoczynnie schłodzi się dzięki zatrzymaniu się w zacienionym miejscu - Far Cry 6: Operacje specjalne - Far Cry 6 - poradnik do gry

Nie możecie niestety liczyć na to, że rozgrzany pojemnik samoczynnie schłodzi się dzięki zatrzymaniu się w zacienionym miejscu. Pojemnik z PG-240X może schładzać wyłącznie kontakt z wodą.

Rozglądajcie się za miejscami oznaczonymi ikoną kropli wody na radarze. Mogą to być np. małe zbiorniki wodne czy beczki z wodą. Skorzystanie z nich jest w stanie schłodzić pojemnik do stanu początkowego, tzn. zgasić wszystkie lampki z ekranu temperatury.

Gra nie pozwala niestety zakończyć operacji specjalnej od razu po powrocie do punktu startu - Far Cry 6: Operacje specjalne - Far Cry 6 - poradnik do gry

Gra nie pozwala niestety zakończyć operacji specjalnej od razu po powrocie do punktu startu. Musicie bronić się i doprowadzić do pozbycia się wszystkich przeciwników, którzy będą pojawiać się w tej okolicy. Oto kilka cennych porad:

  1. Postarajcie się jeszcze przed przybyciem pierwszych wrogów wytypować na szybko kilka dobrych zacienionych miejsc. Nie próbujcie pozostawać przez cały czas w tym samym miejscu, bo możecie zostać łatwo otoczeni lub wymagana będzie niezaplanowana zmiana pozycji po tym jak któryś z wrogów rzuci granatem.
  2. Starajcie się jak najdłużej używać broni z tłumikiem po to żeby przybywający wrogowie nie mogli Was łatwo zlokalizować. Dopiero po zdemaskowaniu swojej pozycji zacznijcie regularnie używać także cięższego sprzętu.
2 - Far Cry 6: Operacje specjalne - Far Cry 6 - poradnik do gry
  1. Odczytujcie pozycje przeciwników dzięki wskazaniom radaru. Mogą oni przybywać z różnych kierunków i pilnujcie w szczególności swoich tyłów.
  2. Spodziewajcie się, że do walk może dołączyć co najmniej jeden śmigłowiec. Najlepiej jest użyć na nim dobrej broni z wybuchowymi pociskami lub uziemić go supremem Volta i szybko rozprawić się z jego załogą zanim helikopter ponownie wzbije się w powietrze.
Pomyślne przetrwanie bitwy i pokonanie wszystkich przeciwników załączy scenkę przerywnikową z opuszczenia terenu operacji specjalnej i przejdziecie do okna podsumowania - Far Cry 6: Operacje specjalne - Far Cry 6 - poradnik do gry

Pomyślne przetrwanie bitwy i pokonanie wszystkich przeciwników załączy scenkę przerywnikową z opuszczenia terenu operacji specjalnej i przejdziecie do okna podsumowania.

Nagrody za zaliczanie specjalnych operacji

Z operacjami specjalnymi powiązanych jest przede wszystkim kilka trofeów - Far Cry 6: Operacje specjalne - Far Cry 6 - poradnik do gry

Z operacjami specjalnymi powiązanych jest przede wszystkim kilka trofeów. Za ukończenie pierwszej dowolnej operacji zdobędziecie osiągnięcie Przegrzanie, zaś za wykonywanie w nich specyficznych czynności możecie odblokować trofea Zachowaj spokój, Ukryta gotówka i Faza końcowa. Wszystkie te achievementy opisaliśmy w naszym poradniku trofeowym.

Każda operacja specjalna pozwala otrzymać trochę waluty Moneda, którą możecie przeznaczać na zakupy czarnorynkowych towarów oferowanych w sklepie Loli - musicie w tym celu przejść do drugiej zakładki (przykład na powyższym obrazku). Możecie w ten sposób zaopatrzyć się np. w nowe bronie, elementy ubioru czy ozdoby dla broni i posiadanych bryk.

Innymi nagrodami z tytułu zaliczania operacyjnych specjalnych mogą być m.in. rekruci Los Bandidos, a także losowe bronie i elementy ubioru. Gra informuje o potencjalnych nagrodach w momencie rozpoczynania misji, tak więc nigdy nie musicie zgadywać jakie przewidziano nagrody.