Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Operacje Los Bandidos Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 opisuje Operacje Los Bandidos. Dowiecie się jakie wymagania i nagrody mają operacje, a także jak je w 100% zaliczać.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajdują się wszystkie najważniejsze informacje o operacjach Los Bandidos, które są jedną z dodatkowych aktywności w grze. Wyjaśniamy czego dotyczą Operacje Los Bandidos, jakie są wymagania do ich rozpoczynania, jaki mogą mieć przebieg, jak zwiększać swoje szanse ich poprawnego zaliczania oraz jakie rodzaje nagród przewidziane są za zajmowanie się nimi.

Podstawowe informacje

Operacja Los Bandidos to jedna z większych dodaktowych aktywności dostępnych w świecie gry - Far Cry 6: Operacje Los Bandidos - Far Cry 6 - poradnik do gry

Operacja Los Bandidos to jedna z większych dodaktowych aktywności dostępnych w świecie gry. Są to w dużym uproszczeniu misje o charakterze tekstowym, w trakcie rozgrywania których musicie podejmować różne wybory na tablicy do gry i każdy z nich będzie miał procentową szansę powodzenia.

Opisywany rodzaj operacji możecie rozpoczynać wchodząc w interakcję z tablicami Los Bandidos. Znajdują się one przede wszystkim w głównych kryjówkach rebeliantów, w których gra załącza widok TPP. Oprócz tego tablice mogą pojawiać się w odblokowywanych na mapie świata małych kryjówkach. Wybór tablicy nie jest istotny, gdyż wszystkie oferują identyczną treść.

Po tym jak po raz pierwszy wejdziecie w interakcję z tablicą Los Bandidos dostępna będzie tylko jedna operacja, ale liczba dostępnych w danym momencie operacji będzie zwiększała się w miarę przechodzenia gry i docelowo będzie mogło być ich do wyboru nawet 8 - Far Cry 6: Operacje Los Bandidos - Far Cry 6 - poradnik do gry

Po tym jak po raz pierwszy wejdziecie w interakcję z tablicą Los Bandidos dostępna będzie tylko jedna operacja, ale liczba dostępnych w danym momencie operacji będzie zwiększała się w miarę przechodzenia gry i docelowo będzie mogło być ich do wyboru nawet 8.

Początkowo będziecie mogli w danym momencie zajmować się tylko jedną operacją, ale w dalszej fazie kampanii odblokujecie nowych liderów (więcej o nich w dalszej części tekstu) i możliwe stanie się równoległe zaliczanie kilku różnych operacji.

Rozpoczynanie operacji

Każda operacja ma dwa wymagania do jej rozpoczęcia - Far Cry 6: Operacje Los Bandidos - Far Cry 6 - poradnik do gry

Każda operacja ma dwa wymagania do jej rozpoczęcia:

 1. Dostateczna liczba wolnych liderów - operacja w przykładzie z obrazka wymaga 1 wolnego lidera.
 2. Dostateczna liczba wolnych rekrutów - operacja w przykładzie z obrazka wymaga 10 rekrutów.

Po lewej stronie ekranu możecie odczytać aktualną posiadaną liczbę liderów oraz rekrutów.

Inne ważne informacje na temat operacji to - Far Cry 6: Operacje Los Bandidos - Far Cry 6 - poradnik do gry

Inne ważne informacje na temat operacji to:

1) Czas oczekiwania na jej rozpoczęcie - Może to być od 1 minuty do nawet kilku godzin. Licznik upływu czasu startuje w momencie pomyślnego przypisania lidera/liderów i rekrutów do operacji. Po tym jak minie ustalony czas otrzymacie komunikat na ekranie. Odliczanie biegnie zgodnie z rzeczywistym czasem i gra nie musi być włączona. Możecie np. załączyć operację z 8-godzinnym czasem przygotowań, wyłączyć komputer lub konsolę i kolejnego dnia powrócić do gry.

2) Sugerowane umiejętności liderów - Starajcie się w pierwszej kolejności wybierać te operacje, w których rekomendowana jest umiejętność pokrywająca się ze specjalizacją jednego z Waszych liderów - Far Cry 6: Operacje Los Bandidos - Far Cry 6 - poradnik do gry

2) Sugerowane umiejętności liderów - Starajcie się w pierwszej kolejności wybierać te operacje, w których rekomendowana jest umiejętność pokrywająca się ze specjalizacją jednego z Waszych liderów. Może to zwiększyć Wasze szanse powodzenia lub zmniejszyć zużycie niektórych surowców w toku operacji.

3) Przewidywana główna nagroda - Mogą być nią np. nowi rekruci, surowce, Pesos, przedmioty kosmetyczne czy jakaś broń. Atrakcyjność nagrody może być oczywiście istotnym czynnikiem podczas przeglądania dostępnych operacji.

4) Pozostałych czas do wygaśnięcia misji - Jeśli nie podejmiecie się operacji przed upływem czasu, to zostanie ona automatycznie podmieniona przez inną. Na taki krok warto zdecydować się jeśli nie możecie wypełnić założeń aktualnie oferowanych operacji lub gdy mają one niezadowalające Was nagrody.

Dodatkowa podpowiedź - Polecamy wyrobić sobie nawyk powracania do dowolnej tablicy Los Bandidos każdorazowo przed wyłączeniem gry oraz po jej uruchomieniu. Zmniejszy to ryzyko, że zapomnicie o rozpoczęciu nowej operacji lub dokończeniu wcześniej zainicjowanej.

Liderzy i rekruci - jak pozyskiwać kolejnych?

Pozyskiwanie nowych liderów jest powolnym procesem i nie zrażajcie się jeśli przez długi czas będziecie zmuszeni do korzystania z usług tylko jednego startowego lidera - Far Cry 6: Operacje Los Bandidos - Far Cry 6 - poradnik do gry

Pozyskiwanie nowych liderów jest powolnym procesem i nie zrażajcie się jeśli przez długi czas będziecie zmuszeni do korzystania z usług tylko jednego "startowego" lidera.

Kolejni liderzy są automatycznie przyłączani dzięki zaliczaniu głównych i pobocznych misji, w których są "nagrodami" - przykład tego typu questu jest na dołączonym obrazku.

Przyłączeni liderzy pozostaną już z Wami na zawsze, gdyż w przeciwieństwie do rekrutów nie mogą zginąć.

Pozyskiwanie nowych rekrutów jest nieco prostsze - Far Cry 6: Operacje Los Bandidos - Far Cry 6 - poradnik do gry

Pozyskiwanie nowych rekrutów jest nieco prostsze. Szukajcie wszystkich możliwych okazji do pomagania napotykanym postaciom oraz do uwalniania więzionych partyzantów. Każda tego typu akcja prowadzi do pozyskania kilku nowych rekrutów.

Rekruci mogą też być przyznawani za:

 1. zaliczanie wybranych operacji Los Bandidos,
 2. niszczenie plakatów propagandowych i billboardów w świecie gry.

Na bieżąco szukajcie okazji do przyłączania nowych postaci, gdyż rekruci mogą ginąć w rozgrywanych operacjach i w rezultacie zawsze będziecie potrzebowali świeżej krwi.

Rozgrywanie rozpoczętych operacji

Po tym jak minęło dostatecznie dużo czasu od rozpoczęcia wybranej wcześniej operacji będziecie mogli powrócić do tablicy Los Bandidos i zająć się zaliczeniem jej głównej części - Far Cry 6: Operacje Los Bandidos - Far Cry 6 - poradnik do gry

Po tym jak minęło dostatecznie dużo czasu od rozpoczęcia wybranej wcześniej operacji będziecie mogli powrócić do tablicy Los Bandidos i zająć się zaliczeniem jej głównej części. Oto najważniejsze wiadomości na ten temat:

 1. Operacja składa się z 3 części i chcąc ją pomyślnie ukończyć i zgarnąć główną nagrodę musicie poprawnie przejść wszystkie 3 kroki. Zawalenie któregoś z nich zakończy przedwcześnie operację.
 2. Każda część operacji to wybór spośród maksymalnie 3 wariantów zachowania. Gra może ograniczyć ich liczebność jeśli nie spełniacie wymagań do wybrania danego wariantu, np. nie posiadacie wymaganych surowców do "opłacenia" danej czynności.
 3. Każdy wariant ma procentową szansę powodzenia, a także informuje o potencjalnych mniejszych nagrodach i zagrożeniach (np. utrata do 5 rekrutów z puli). Po najechaniu na przycisk danego wariantu zachowania możecie dowiedzieć się jakie czynniki wpłynęły na procentową szansę. Może ona przykładowo ulec zwiększeniu jeśli wybraliście do operacji lidera z "pasującą" do niej umiejętnością.
Jeśli pomyślnie przejdziecie przez wszystkie 3 kroki to zgarniecie finalną nagrodę dla danej operacji oraz wszystkie mniejsze nagrody z poprzednich części - Far Cry 6: Operacje Los Bandidos - Far Cry 6 - poradnik do gry

Jeśli pomyślnie przejdziecie przez wszystkie 3 kroki to zgarniecie finalną nagrodę dla danej operacji oraz wszystkie mniejsze nagrody z poprzednich części.

Pomyślne ukończenie 5 różnych operacji z gry pozwoli Wam zdobyć brązowe trofeum Partyzant alfa.

Jeśli widzicie, że słabo Wam idzie lub chcecie ograniczyć straty związane z aktualnymi niekorzystnymi wariantami wyboru, to każdą operację możecie przedwcześnie zakończyć wybierając opcję wycofania się - Far Cry 6: Operacje Los Bandidos - Far Cry 6 - poradnik do gry

Jeśli widzicie, że słabo Wam idzie lub chcecie ograniczyć straty związane z aktualnymi niekorzystnymi wariantami wyboru, to każdą operację możecie przedwcześnie zakończyć wybierając opcję wycofania się. Jest to wskazane jeśli zawaliliście pierwszy lub drugi wybór, gdyż cała operacja i tak zakończy się porażką i przepadnie szansa na zgarnięcie głównej nagrody.

Jak pomyślnie zaliczać operacje? - zaawansowane porady

Oto kilka bardziej zaawansowanych podpowiedzi odnośnie wygrywania operacji Los Bandidos - Far Cry 6: Operacje Los Bandidos - Far Cry 6 - poradnik do gry

Oto kilka bardziej zaawansowanych podpowiedzi odnośnie wygrywania operacji Los Bandidos:

 1. Nie wybierajcie automatycznie tych wariantów, które mają najwyższą szansę powodzenia, bo mogą one mieć bardzo słabe nagrody. Jeśli szansa wynosi 80% lub więcej, to warto podjąć ryzyko i powalczyć o lepszą nagrodę.
 2. Nagrodą danego wariantu może być zwiększenie procentowej szansy w dalszej części operacji (np. o 10% - przykład na powyższym obrazku). Jest to bardzo ciekawa propozycja, zwłaszcza jeśli macie do czynienia z trudną misją, w której domyślne procentowe szanse powodzenia są niezadowalające (np. tylko 60%).
 3. Zwracajcie uwagę na koszt każdego wyboru, bo może to być np. konieczność wydania dużej ilości Pesos czy poświęcenia rzadkich surowców. Nagroda za ewentualne ukończenie tej samej operacji może być mniej warta od wydatków poczynionych podczas jej rozgrywania.
 4. Przystępujcie do operacji z dużym zapasem rekrutów. Nawet jeśli niektórzy z nich polegną w trakcie zaliczania operacji, to będą mogli zostać łatwo zastąpieni kolejnym.