Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Rób lub giń (DU or Die) - solucja, opis przejścia Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 zawiera opis przejścia operacji Rób lub giń. Dowiecie się jak zinfiltrować Fort Quito i jak odblokować supremo i miotacz ognia.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajduje się opis przejścia operacji zatytułowanej Rób lub giń (DU or Die) - to jedna z głównych misji wprowadzenia do kampanii. Poniższa solucja objaśnia m.in. gdzie przebywa kontakt Juana, jak przedostać się do wnętrza Fortu Quito i wykraść zubożony uran, a także jak odblokować miotacz ognia Tostador i supremo Exterminador.

Nagrody za ukończenie misji

1 - Far Cry 6: Rób lub giń (DU or Die) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry
  1. Zegarek Hamilton Khaki Field - to unikalny element wyposażenia do umieszczenia w slocie przedmiotów na nadgarstek. Przedmiot gwarantuje premię do obrony w trakcie korzystania z opcji sprintu.
  2. Spadochron - to bardzo istotny gadżet, którego będziecie mogli używać przez całą grę do wykonywania skoków z maszyn latających oraz zeskoków z dużych wysokości.
  3. Tostador - to unikalna broń "Zrób to sam" będąca miotaczem ognia.
  4. Exterminador - to supremo, czyli plecak oferujący unikalne właściwości. W przypadku tego konkretnego możliwe jest aktywowanie ostrzału rakietowego przydatnego np. w niszczeniu wrogich konstrukcji czy atakowaniu przeciwników.
  5. Odblokowanie korzystania z gadżetów - do każdego suprema można przypisywać różne gadżety (np. granaty, noże do rzucania, koktajle Mołotowa czy piłki bejsbolowe do odwracania uwagi wrogów).
  6. Odblokowanie kooperacji - możliwe stanie się przechodzenie kolejnych misji gry w co-opie.
  7. Odblokowanie operacji Ogień i furia.

Spotkanie się z kontaktem Juana (Talk to Juan's contact)

W celu rozpoczęcia tego zadania spotkajcie się w obozie Clary z Juanem, którego odnaleźliście w poprzedniej misji Jedyny taki Juan - Far Cry 6: Rób lub giń (DU or Die) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

W celu rozpoczęcia tego zadania spotkajcie się w obozie Clary z Juanem, którego odnaleźliście w poprzedniej misji Jedyny taki Juan. Na potrzeby zaliczenia pierwszego celu misji musicie wyruszyć daleko na wschód od kryjówki, do Sagrado.

W oznaczonym na mapie miejscu musicie odnaleźć Raizę i porozmawiać z nią. Otrzymacie od niej bardzo użyteczny spadochron (aktywowany wciśnięciem Kółka / B w locie).

Przekupienie soldado Yarańskimi pesos (Bribe the soldado with Yaran Pesos)

Raiza doprowadzi Was do małego budynku i zgodnie z otrzymaną informacją musicie schować aktualnie używaną broń żeby nie zaalarmować żołnierza, z którym za chwilę spotkacie się - Far Cry 6: Rób lub giń (DU or Die) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Raiza doprowadzi Was do małego budynku i zgodnie z otrzymaną informacją musicie schować aktualnie używaną broń żeby nie zaalarmować żołnierza, z którym za chwilę spotkacie się. Rozmówcę trzeba przekupić - wciśnijcie przycisk interakcji żeby przekazać mu trochę pesos i uzyskać od niego dane wywiadowcze. W tym konkretnym przypadku będą to m.in. informacje o lokalizacji kilku okolicznych skrzyń FND. Docieranie do tego typu obiektów z mniejszym lootem jest całkowicie opcjonalne.

Rekonesans Fortu Quito (Scout Fort Quito)

Musicie wznowić podążanie za Raizą żeby docelowo dotrzeć do punktu widokowego - Far Cry 6: Rób lub giń (DU or Die) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Musicie wznowić podążanie za Raizą żeby docelowo dotrzeć do punktu widokowego. Załączy się samouczek z przeprowadzania rekonesansu, do którego zamiast lornetki używany jest aparat w smartfonie bohatera - urządzenie to możecie wybrać wciskając górny kierunek na krzyżaku pada.

Używajcie opcji przybliżania obrazu i starajcie się namierzać kolejnych wrogów żeby byli na stałe oznaczani (tagowani). W szczególności zbadajcie o oznaczenie oficera podróżującego po forcie żeby później móc go łatwo znaleźć i wyeliminować.

Kradzież zubożonego uranu (Steal the depleted uranium)

Przed Wami główna część tej misji, czyli infiltracja Fortu Quito - Far Cry 6: Rób lub giń (DU or Die) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Przed Wami główna część tej misji, czyli infiltracja Fortu Quito. Gra daje pełną swobodę wyboru metody działania, przy czym bezpieczniej będzie częściowo lub całkowicie prowadzić działania z ukrycia. Zacznijcie od wykonania skoku i użycia spadochronu w locie.

Proponujemy wariant cichy, w ramach którego udajcie się na tyły fortu. Wskoczcie do wody i zlokalizujcie pokazane na obrazku wejście do jaskini.

Dzięki wpłynięciu do jaskini dotrzecie do piwnicy fortu - Far Cry 6: Rób lub giń (DU or Die) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Dzięki wpłynięciu do jaskini dotrzecie do piwnicy fortu. Możecie tu łatwo pozbyć się pojedynczego żołnierza i skorzystać z drabiny żeby dotrzeć do zamkniętego obszaru fortu.

Jeśli chcecie uniknąć intensywnych otwartych walk w forcie, to:

  1. polegajcie na opcji przemieszczania się w pozycji przykucniętej, używajcie broni z tłumikiem, śledźcie oznaczonych przeciwników i sprawdzajcie wskazania radaru,
  2. zniszczcie lub omińcie kamerę ochrony,
  3. spróbujcie dotrzeć do skrzynki do sabotowania systemu alarmowego - zapobiegnie to ewentualnemu wezwaniu posiłków.
Waszym nadrzędnym zadaniem jest dopadnięcie oficera, albowiem w jego posiadaniu znajduje się klucz - Far Cry 6: Rób lub giń (DU or Die) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Waszym nadrzędnym zadaniem jest dopadnięcie oficera, albowiem w jego posiadaniu znajduje się klucz. Oficera możecie pozbyć się w dowolny sposób, przy czym jeśli polegacie na skradaniu się, to najlepiej będzie zaatakować go od tyłu gdy zajęty jest podróżowaniem po górnych murach zamku.

Dodatkowa informacja - Potrzebny klucz alternatywnie możecie też znaleźć w jednym z pomieszczeń w forcie, tak więc eliminacja oficera nie jest obowiązkowa - Far Cry 6: Rób lub giń (DU or Die) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Dodatkowa informacja - Potrzebny klucz alternatywnie możecie też znaleźć w jednym z pomieszczeń w forcie, tak więc eliminacja oficera nie jest obowiązkowa. Nie powinniście jednak rezygnować z tego kroku, bo zabicie oficera nie jest trudne.

2 - Far Cry 6: Rób lub giń (DU or Die) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry
Dzięki pozyskaniu klucza możecie otworzyć pokazane na obrazku drzwi zbrojowni w dolnej części fortu - Far Cry 6: Rób lub giń (DU or Die) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Dzięki pozyskaniu klucza możecie otworzyć pokazane na obrazku drzwi zbrojowni w dolnej części fortu. W nowym pomieszczeniu wejdźcie w interakcję z dużą skrzynią żeby pozyskać zubożony uran (Depleted Uranium) - jest do jeden z najrzadszych materiałów do craftingu w grze.

Fort możecie opuścić w dowolny sposób, np. frontowymi drzwiami (uwaga na pojedynczego wartownika), powracając do piwnicy czy przeskakując przez mur.

Na terenie fortu możecie też odnaleźć inny wartościowy loot. Polecamy dotrzeć do wszystkich pojemników oznaczonych ikonami na mapie oraz radarze. Przeszukanie fortu w 100% nie jest jednak wymagane w ramach opisywanej misji.

Dostarczenie zubożonego uranu Juanowi (Deliver the depleted uranium to Juan)

Dotrzyjcie z powrotem do obozu Clary (możecie skorzystać z opcji szybkiej podróży) - Far Cry 6: Rób lub giń (DU or Die) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Dotrzyjcie z powrotem do obozu Clary (możecie skorzystać z opcji szybkiej podróży). Od Juana otrzymacie dwa unikalne prezenty:

1) Tostador - To unikalna broń z kategorii Zrób to Sam (Resolver Weapon), która jest miotaczem ognia. Tostador zostanie automatycznie umieszczony w jednym ze slotów na bronie i już za niedługo przyda się Wam do wykonania jednego z nowych zadań.

2) Supremo Exterminador - To swego rodzaju plecak - Far Cry 6: Rób lub giń (DU or Die) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

2) Supremo Exterminador - To swego rodzaju plecak. Supremo pojawiają się w różnych odmianach i ta konkretna pozwala na wystrzelenie serii rakiet, które mogą trafić w oznaczone cele lub w obszar na wprost od bohatera. Supremo wymaga każdorazowego odczekania na naładowanie i dopiero wtedy możliwa jest jego aktywacja (L1+R1 / LB+RB na padzie).

Użycie stołu warsztatowego do zbudowania gadżetu (Use the Workbench to build a Gadget)

W przypadku suprema dodatkowo możecie instalować w nim gadżety - Far Cry 6: Rób lub giń (DU or Die) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

W przypadku suprema dodatkowo możecie instalować w nim gadżety. Wejdźcie w interakcję ze stołem warsztatowym, wybierzcie opcję Supremo i następnie modyfikacje gadżetów (Gadget Mods).

Niektóre gadżety są dostępne od samego początku gry, zaś inne możecie odblokowywać poświęcając na ten cel materiały do craftingu. Macie tu pełną swobodę wyboru, przy czym dobrze byłoby mieć zawsze w gotowości granat, dynamit lub inne materiały wybuchowe.

Przypisane do danego suprema gadżety wybiera się z rozwijanego menu wciskając odpowiedni przycisk na krzyżaku - Far Cry 6: Rób lub giń (DU or Die) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Przypisane do danego suprema gadżety wybiera się z rozwijanego menu wciskając odpowiedni przycisk na krzyżaku. Bohater może następnie użyć aktywnego gadżetu wciśnięciem pojedynczego przycisku (R1 / RB na padzie).

Odejście od stołu warsztatowego zakończy misję oraz samouczek.