Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Najlepsze suprema Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 podpowiada jakie suprema są najlepsze, a także kiedy najlepiej korzystać z plecaków do atakowania wrogów i pojazdów.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajdują się informacje o najbardziej przydatnych supremach - plecakach z różnymi specjalnymi atakami. Oprócz zestawienia najlepszych supremów zamieściliśmy też ogólne porady na temat ich używania.

Najważniejsze informacje o supremach

Suprema to plecaki instalowane na plecach głównego bohatera - Far Cry 6: Najlepsze suprema - Far Cry 6 - poradnik do gry

Suprema to plecaki instalowane na plecach głównego bohatera. Mają one dwa główne zastosowania:

  1. Pozwalają na inicjowanie specjalnych ataków - rodzaj ataku różni się w zależności od wybranego suprema.
  2. Mogą być używane do przenoszenia gadżetów, którymi są przede wszystkim różnego rodzaju przedmioty do rzucania (granaty, noże, koktajle Mołotowa, piłki do odwracania uwagi wrogów itp.). Ważną informacją jest to, że nowe gadżety musicie najpierw odblokować poświęcając surowce do craftingu.

Specjalny atak suprema aktywuje się kombinacją L1+R1 / LB+RB, przy czym jest to możliwe tylko jeśli plecak jest naładowany (duża ikona gotowości wyświetlana jest w prawym dolnym rogu ekranu). Suprema nie potrzebują żadnej amunicji, ale po aktywowaniu plecaka załącza się długi cooldown - musicie zaczekać na ponowne załadowanie się ataku. W grze możecie rozglądać się m.in. za ulepszeniami broni i elementami ubioru, które mogą skracać czas odnawiania się suprema i w rezultacie pozwalać na jego częstsze korzystanie.

Pierwsze supremo (Exterminador) otrzymacie za darmo, ale kolejne musicie kupować. Zakupów dokonuje się u Juana i jest to częścią Yarańskiej opowieści (pobocznej misji) zatytułowanej Przewaga. Niestety za suprema płaci się nie gotówką, tylko zubożonym uranem - to rzadki surowiec, który możecie odnajdywać w wybranych wrogich bazach (m.in. w tych z działkami przeciwlotniczymi).

Posiadane suprema możecie do woli podmieniać z poziomu okna arsenału i jest to możliwe także podczas swobodnego podróżowania po świecie gry. Do każdego z supremów możecie też przypisać różne gadżety.

Supremo Exterminador - idealne do atakowania żołnierzy i stacjonarnych celów

Exterminador to pierwsze supremo, które odblokujecie i od razu warto z niego regularnie korzystać, bo jest ono bardzo przydatne - Far Cry 6: Najlepsze suprema - Far Cry 6 - poradnik do gry

Exterminador to pierwsze supremo, które odblokujecie i od razu warto z niego regularnie korzystać, bo jest ono bardzo przydatne. Jego aktywacja wiąże się z wykonaniem ataku rakietowego. Rakiety mogą zaatakować cele znajdujące się na wprost bohatera lub polecieć w stronę celów, które oznaczyliście przed rozpoczęciem ataku.

Exterminador idealnie nadaje się do atakowania grup przeciwników rozstawionych przed sterowaną postacią - Far Cry 6: Najlepsze suprema - Far Cry 6 - poradnik do gry

Exterminador idealnie nadaje się do atakowania grup przeciwników rozstawionych przed sterowaną postacią.

Jego innym dobrym zastosowaniem jest łatwe niszczenie stacjonarnych celów, którymi mogą być np. działka AA czy pozostające w bezruchu wrogie pojazdy.

Supremo Volta - idealne do sabotowania helikopterów, czołgów i innych pojazdów

Volta jest supremem, które powinniście zakupić w pierwszej kolejności po zgromadzeniu zapasu zubożonego uranu - Far Cry 6: Najlepsze suprema - Far Cry 6 - poradnik do gry

Volta jest supremem, które powinniście zakupić w pierwszej kolejności po zgromadzeniu zapasu zubożonego uranu. Jego działanie polega na wysłaniu potężnego impulsu IEM (EMP), który jest w stania paraliżować wszystkie urządzenia i maszyny znajdującego się w jego zasięgu.

Idealnym zastosowaniem dla Volty są te bitwy, w których macie do pokonania wrogi śmigłowiec lub czołg - Far Cry 6: Najlepsze suprema - Far Cry 6 - poradnik do gry

Idealnym zastosowaniem dla Volty są te bitwy, w których macie do pokonania wrogi śmigłowiec lub czołg:

  1. Śmigłowiec trafiony impulsem EMP spadnie na ziemię - może zostać poważnie uszkodzony lub eksplodować.
  2. Czołg trafiony impulsem EMP zaprzestanie chwilowo ataków i poruszania się - to doskonała okazja do jego ukradnięcia poprzez szybkie dotarcie do włazu maszyny. Technikę tę dokładniej opisaliśmy na stronie Czołg - jak ukraść?.