Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Przywódcy powstania Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 informuje jak odblokować eliminowanie przywódców powstania oraz jakie są kroki do zamordowania przywódcy.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajdziecie najważniejsze informacje na temat zabijania przywódców powstania (Insurgency Leaders). Dowiecie się kiedy odlokowywana jest mechanika powstań (Insurgency), jakie ma ona założenia oraz jakie wymagania trzeba spełnić żeby móc zlokalizować i wyeliminować przywódcę powstania.

Odblokowanie powstań (Insurgency)

1 - Far Cry 6: Przywódcy powstania - Far Cry 6 - poradnik do gry
Powstania to unikalna mechanika gry, która nie jest początkowo dostępna - Far Cry 6: Przywódcy powstania - Far Cry 6 - poradnik do gry

Powstania to unikalna mechanika gry, która nie jest początkowo dostępna. Jest ona automatycznie odblokowywana w momencie ukończenia głównego wątku fabularnego. Po tym jak powrócicie do swobodnej eksploracji świata gry po zaliczeniu głównej fabuły w oknach menu znajdzie się nowa zakładka - Powstanie.

Założenie Powstań jest takie, że każdego tygodnia wojska podległe pokonanemu dyktatorowi przejmują jeden podregion z mapy - Far Cry 6: Przywódcy powstania - Far Cry 6 - poradnik do gry

Założenie Powstań jest takie, że każdego tygodnia wojska podległe pokonanemu dyktatorowi przejmują jeden podregion z mapy. Powoduje to, że znajdujące się tam wrogie lokacje - bazy FND, obozy z działami przeciwlotnicze i posterunki na głównych drogach - mogą znaleźć się pod kontrolą sił wroga. Stanie się tak nawet jeśli zdołaliście wcześniej odbić te lokacje i sprowadzić do nich rebeliantów. Wymagane będzie wtedy po prostu przejęcie ich po raz drugi.

Ważną informacją jest to, że powstania bazują na prawdziwym kalendarzu, tzn - Far Cry 6: Przywódcy powstania - Far Cry 6 - poradnik do gry

Ważną informacją jest to, że powstania bazują na prawdziwym kalendarzu, tzn. zmieniają się każdego kolejnego tygodnia (możecie je traktować podobnie do tygodniowych wyzwań). Oznacza to, że:

 1. Jeśli chcecie zdusić dane powstanie, to musicie zdążyć z wykonaniem wszystkich czynności przed końcem tygodnia.
 2. Jeśli zaliczyliście już powstanie z danego tygodnia, to musicie zaczekać do kolejnego tygodnia na następne powstanie.
 3. Jeśli zignorujecie odbicie lokacji przez siły wroga, to wraz z nastaniem kolejnego tygodnia nie powrócą one pod Waszą kontrolę. Ignorując mechanikę powstań możecie więc stopniowo tracić kontrolę nad mapą.

Liczba dni do zakończenia aktualnego powstania i wybuchu kolejnego jest wyświetlana w menu Powstanie - zaznaczyliśmy ją obrazku.

Przywódcy powstań (Insurgency Leaders) i pokonywanie ich

Waszym nadrzędnym celem będzie zawsze zidentyfikowanie i pokonanie przywódcy postania (Insurgency Leader) - Far Cry 6: Przywódcy powstania - Far Cry 6 - poradnik do gry

Waszym nadrzędnym celem będzie zawsze zidentyfikowanie i pokonanie przywódcy postania (Insurgency Leader). Możecie tego dokonać wypełniając listę założeń z lewego dolnego rogu ekranu. Obejmuje ona:

 1. Zaliczenie wskazanej operacji specjalnej (Special Operation) - Musicie w tym celu powrócić do dowolnego z głównych obozów partyzantów (np. Farma Montero), spotkać się z Lolą i wybrać misję wymienioną w oknie powstania. Dla przypomnienia operacje specjalne dotyczą infiltracji unikalnych lokacji po to żeby wykradać z nich pojemniki z PG-240X. Na potrzeby zaliczenia powstania możecie rozegrać operację specjalną na dowolnym poziomie trudności.
 2. Przejęcie wskazanej bazy FND (FND Base) - Tak jak samo jak w przypadku "normalnych" baz musicie pozbyć się wszystkich wrogów i rekomendowane jest unikanie wykrycia żeby nie zostały wezwane posiłki.
 3. Wysadzenie wskazanych dział przeciwlotniczych (Anti-Aircraft Cannon) - Liczy się jedynie sam fakt wysadzenia każdego działa np. z użyciem wyrzutni rakiet, granatu czy suprema Exterminador.
 4. Zabezpieczenie wskazanego posterunku (Checkpoint) - Jest to zawsze najprostszy krok, który tak samo jak w przypadku "zwykłych" posterunków zakłada zabicie kilku żołnierzy i zniszczenie billboarda.
Po tym jak wykonacie wymienione wyżej 4 kroki odtajnione zostaną personalia przywódcy powstania i dowiecie się również gdzie należy go szukać - będzie on w jednej z baz FND na mapie świata - Far Cry 6: Przywódcy powstania - Far Cry 6 - poradnik do gry

Po tym jak wykonacie wymienione wyżej 4 kroki odtajnione zostaną personalia przywódcy powstania i dowiecie się również gdzie należy go szukać - będzie on w jednej z baz FND na mapie świata.

2 - Far Cry 6: Przywódcy powstania - Far Cry 6 - poradnik do gry
Po dotarciu do wskazanej wrogiej bazy zajmijcie się po prostu przejęciem jej, tzn - Far Cry 6: Przywódcy powstania - Far Cry 6 - poradnik do gry

Po dotarciu do wskazanej wrogiej bazy zajmijcie się po prostu przejęciem jej, tzn. rozprawieniem się ze wszystkimi przebywającymi w nim przeciwnikami. Jednym z nich będzie lider i możecie go rozpoznać po dłuższym pasku zdrowia, który wymusza skorzystanie z lepszych broni żeby doprowadzić do pokonania elitarnego przeciwnika.

Śmierć przywódcy powstania kończy Wasze działania w danym tygodniu. Musicie zaczekać do kolejnego tygodnia na przejęcie innego podregionu przez żołnierzy Castillo i rozpoczęcie poszukiwań kolejnego lidera.

Nagrody za zwalczanie powstań

Jedną z Waszych głównych motywacji do zajmowania się tematyką powstań możecie być odzyskanie kontroli nad wrogimi lokacjami oraz ponowne odblokowanie opcji szybkiej podróży w danym podregionie - Far Cry 6: Przywódcy powstania - Far Cry 6 - poradnik do gry

Jedną z Waszych głównych motywacji do zajmowania się tematyką powstań możecie być odzyskanie kontroli nad wrogimi lokacjami oraz ponowne odblokowanie opcji szybkiej podróży w danym podregionie. Możecie też jednak liczyć na liczne nagrody za zajmowanie się przygotowaniami do zdemaskowania przywódcy oraz jego eliminacją. Najważniejsze z nich to:

 1. Duże ilości punktów doświadczenia - Każdy krok przygotowań to około 500-1000XP, a za zabicie przywódcy możecie dostać nawet kilka tysięcy punktów. To w rezultacie świetna metoda na szybkie awansowanie na wyższe rangi.
 2. Duże ilości monedy - Moneda to specjalny rodzaj waluty, którą możecie wydawać m.in. na unikalne bronie i unikalne ozdoby u Loli (NPC od operacji specjalnych w głównych bazach partyzantów).
 3. Unikalna broń - Każde powstanie pozwala na pozyskanie jakiejś rzadkiej broni (LMG La Americana w przykładzie z naszego obrazka).
 4. Klucz jednostek specjalnych - Klucze przydają się wyłącznie podczas zaliczania operacji specjalnych. Możecie ich używać do otwierania odnajdywanych skrytek partyzantów.
 5. Materiały do craftingu.