Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Świat gry - czy jest duży? Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika odpowiada na pytanie czy Far Cry 6 posiada duży świat gry. Znajdziecie też ogólne informacje o wyspie Yara.

Na tej stronie poradnika znajdują się informacje jak duży jest świat gry w grze Far Cry 6. Informujemy o rozmiarach mapy i jej strukturze, a także o tym na jakich zasadach odbywa się eksploracja wyspy Yara.

Rozmiary mapy świata

Far Cry 6 jest produkcją ze zdecydowanie większym światem od poprzednich części serii - Far Cry 6: Świat gry - czy jest duży? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 jest produkcją ze zdecydowanie większym światem od poprzednich części serii. Wyspa Yara ma bardzo duże rozmiary i zbadanie jej w 100% może zająć co najmniej kilkadziesiąt godzin.

W szybszej eksploracji wyspy mogą pomagać maszyny latające oraz mechanika szybkiej podróży, ale nawet wtedy odkrycie i zbadanie wszystkich znaczników na mapie, a także dotarcie do wszystkich sekretów i znajdziek, będzie bardzo czasochłonne.

Konstrukcja i specyfika mapy

Zmagania w Far Cry 6 rozpoczniecie na mniejszej wyspie Isla Santuario - Far Cry 6: Świat gry - czy jest duży? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Zmagania w Far Cry 6 rozpoczniecie na mniejszej wyspie Isla Santuario. Może ona być myląca, gdyż spędzicie na niej jedynie kilka pierwszych godzin i następnie przeniesiecie się na główną wyspę.

Yara podzielona jest na 4 regiony, przy czym 3 z nich są bardzo rozległe - Far Cry 6: Świat gry - czy jest duży? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Yara podzielona jest na 4 regiony, przy czym 3 z nich są bardzo rozległe. Są to Madrugada, El Este oraz Valle De Oro. W każdym z tych regionów do zbadania są rozległe otwarte przestrzenie, dżungle, tereny górzyste, różnorakie bazy wojskowe, kryjówki sojuszników, a także wioski i miasteczka.

Ostatnim regionem jest stolica Yary - Esperanza - Far Cry 6: Świat gry - czy jest duży? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Ostatnim regionem jest stolica Yary - Esperanza. Jest to największe miasto, jakie kiedykolwiek powstało w grze z serii Far Cry. Składa się ono z licznych uliczek i budynków, na które można się wspiąć lub zbadać od środka.

Ograniczenia i utrudnienia w badaniu mapy świata

Far Cry 6 nie ma bardzo dużo dużych ograniczeń czy utrudnień w temacie eksploracji świata - Far Cry 6: Świat gry - czy jest duży? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 nie ma bardzo dużo dużych ograniczeń czy utrudnień w temacie eksploracji świata.

  1. Po zaliczeniu kilkugodzinnego wprowadzenia do kampanii cała mapa stanie przed Wami otworem i będziecie mogli po niej swobodnie podróżować.
  2. Każdy region ma swoją rangę i wkroczenie do regionu o wyższej randze od poziomu bohatera może oznaczać trudne walki. Nie są one jednak aż tak wymagające, jak np. w wysokolevelowych regionach z gry Assassin's Creed Valhalla.
  3. Swobodne latanie po mapie utrudniają działka przeciwlotnicze. Gra zmusza w ten sposób do zejścia na ziemię i ich odkrycia oraz poniszczenia po to żeby używanie samolotów i helikopterów stało się bezpieczne.
  4. Wyspa Yara jest otoczona ze wszystkich stron wodą i wykroczenie poza obszar mapy aktywuje ukryte zakończenie, które opisaliśmy w naszej solucji.