Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Bitwa o Esperanzę (The Battle of Esperanza) - solucja, opis przejścia Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 zawiera opis przejścia końcowej operacji Bitwa o Esperanzę z ataku na stolicę Yary i dopadnięcia Antona Castillo.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajduje się opis przejścia finałowej operacji gry - Bitwa o Esperanzę (The Battle of Esperanze). To ostatnie główne zadanie w grze i w naszej solucji znajdziecie informacje jak poprawnie rozgrywać walki na ulicach Esperanzy, a także jak dotrzeć do wieży Antona Castillo z zamiarem ostatecznego rozprawienia się z dyktatorem.

Nagrody za ukończenie misji

  1. Trofeum Viva La Revolucion.
  2. Odblokowanie przywódców powstania (Insurgency Leaders) - to nowa zakładka w menu pauzy i będziecie mogli zajmować się identyfikowaniem oraz eliminowaniem przywódców pojawiających się na mapie świata.

Porozmawianie z Juanem (Talk to Juan)

Ostatnia główna misja gry rozpocznie się automatycznie po ukończeniu operacji W jaskini lwa, czyli po zinfiltrowaniu prywatnej wyspy Castillo z zamiarem odnalezienia Clary - Far Cry 6: Bitwa o Esperanzę (The Battle of Esperanza) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Ostatnia główna misja gry rozpocznie się automatycznie po ukończeniu operacji W jaskini lwa, czyli po zinfiltrowaniu prywatnej wyspy Castillo z zamiarem odnalezienia Clary.

Po tym jak zakończycie poprzedni quest nie oddalajcie się od willi Antona, gdyż do czasu ukończenia gry nie możecie swobodnie podróżować po świecie. Skierujcie się do pomieszczenia z Juanem i innymi partyzantami żeby omówić inwazję na stolicę.

Podróż z Juanem do Esperanzy (Travel with Juan to Esperanza)

W trakcie podróży łodzią w stronę Esperanzy nie musicie wykonywać żadnych czynności - Far Cry 6: Bitwa o Esperanzę (The Battle of Esperanza) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

W trakcie podróży łodzią w stronę Esperanzy nie musicie wykonywać żadnych czynności. Pomimo tego, że na terenie stolicy Yary rozpoczęły się już walki to bohaterom do momentu dotarcia na brzeg nic nie grozi.

Dotarcie do Torre del Leon (Reach the Torre del Leon)

Torre del Leon to nazwa wielkiego wieżowca, który jest siedzibą Antona Castillo - Far Cry 6: Bitwa o Esperanzę (The Battle of Esperanza) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Torre del Leon to nazwa wielkiego wieżowca, który jest siedzibą Antona Castillo. Budynek ten zlokalizowany jest w centralnej części Yary i żeby do niego dotrzeć będziecie musieli pokonać dystans kilkuset metrów.

Trasa podróży do wieżowca jest stosunkowo liniowa, gdyż obszary walk otoczone są różnymi przeszkodami, których nie można ominąć. Najważniejszą podpowiedzią jest to, że nie musicie śpieszyć się z dotarciem do celu podróży. W każdej nowo odwiedzanej lokacji postarajcie się zlokalizować na spokojnie przeciwników. Z racji tego, że będą to członkowie sił specjalnych wskazane jest korzystanie z dobrych broni, najlepiej z amunicją o zwiększonej skuteczności niszczenia wrogich pancerzy.

Podczas przeprawy obserwujcie wskazania radaru, bo oprócz zwykłych żołnierzy możecie też napotykać m - Far Cry 6: Bitwa o Esperanzę (The Battle of Esperanza) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Podczas przeprawy obserwujcie wskazania radaru, bo oprócz "zwykłych" żołnierzy możecie też napotykać m.in. ukrywających się snajperów - przykładowy tego typu przeciwnik chowa się na terenie pierwszego odwiedzonego posterunku i nie dajcie się mu zaskoczyć.

Niebezpieczni mogą też być:

  1. żołnierze z wyrzutniami rakiet - starajcie się ich eliminować zanim wystrzelą rakietę oraz dodatkowo pozostawać w ruchu żeby być dla nich trudnym celem,
  2. inżynierowie - zabijajcie ich zanim zdołają rozstawić działko, bo unikanie jego ostrzału może okazać się problematyczne.
  3. wrogowie z miotaczami - trzymajcie ich na dystans żeby znajdować się poza zasięgiem wykorzystywanych przez nich broni.
Jednej z ulic miasta pilnuje wrogi czołg - Far Cry 6: Bitwa o Esperanzę (The Battle of Esperanza) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Jednej z ulic miasta pilnuje wrogi czołg. Maszynę tę możecie zaatakować (wyrzutnia rakiet), sabotować (granat EMP lub supremo Volta), bądź też spróbować ominąć. W tym ostatnim przypadku warto skorzystać z okolicznych schodów prowadzących na dach budynku. W tym samym miejscu znajdziecie też w razie potrzeby skrzynkę z amunicją.

W dalszej fazie przemarszu spodziewajcie się konieczności rozgrywania niektórych walk na krótkim dystansie - Far Cry 6: Bitwa o Esperanzę (The Battle of Esperanza) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

W dalszej fazie przemarszu spodziewajcie się konieczności rozgrywania niektórych walk na krótkim dystansie. Zaopatrzcie się w tym celu w dobrą broń, np. w ciężki karabin maszynowy lub strzelbę. Pozwoli to Wam ograniczać problem nagłej utraty dużej części paska zdrowia.

W końcowej części przeprawy nad Waszymi głowami może pojawić się wrogi śmigłowiec - Far Cry 6: Bitwa o Esperanzę (The Battle of Esperanza) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

W końcowej części przeprawy nad Waszymi głowami może pojawić się wrogi śmigłowiec. Ponownie możecie zastosować sprawdzone techniki - użycie broni z wybuchową amunicją lub wyrzutni rakiet, skorzystanie ze stacjonarnego działka czy aktywowanie suprema Volta.

Cel podróży to pokazany na obrazku wieżowiec Torre del Leon i bezpośrednio przed nim nie spotkacie już żadnych przeciwników - Far Cry 6: Bitwa o Esperanzę (The Battle of Esperanza) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Cel podróży to pokazany na obrazku wieżowiec Torre del Leon i bezpośrednio przed nim nie spotkacie już żadnych przeciwników. Możecie wyruszyć w stronę głównego wejścia do budynku.

Dotarcie do windy (Reach the executive elevator)

Liczcie się z napotkaniem licznej grupy przeciwników już w lobby wieżowca - Far Cry 6: Bitwa o Esperanzę (The Battle of Esperanza) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Liczcie się z napotkaniem licznej grupy przeciwników już w lobby wieżowca. Spodziewają się oni przybycia rebeliantów, ale mimo wszystko możecie podjąć próbę zaatakowania ich z zaskoczenia po ostrożnym otwarciu pierwszych drzwi.

W pierwszej i kolejnych bitwach obserwujcie wskazania radaru, ale miejcie świadomość, że może on też informować o przemieszczaniu się żołnierzy z innych pięter.

Docelowo musicie rozejrzeć się w okolicznych korytarzach za schodami pozwalającymi dotrzeć na wyższe piętra - Far Cry 6: Bitwa o Esperanzę (The Battle of Esperanza) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Docelowo musicie rozejrzeć się w okolicznych korytarzach za schodami pozwalającymi dotrzeć na wyższe piętra. Uważajcie na pułapkę na klatce schodowej - zbliżcie się do niej w pozycji przykucniętej żeby ją pomyślnie rozbroić. Po drodze powinniście też znaleźć skrzynkę z amunicją.

W celu przedostania się na piętro z oznaczoną przez grę windą rozejrzyjcie się za nieużywanym szybem, w którym można skorzystać z zestawu wspinaczkowego - Far Cry 6: Bitwa o Esperanzę (The Battle of Esperanza) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

W celu przedostania się na piętro z oznaczoną przez grę windą rozejrzyjcie się za nieużywanym szybem, w którym można skorzystać z zestawu wspinaczkowego.

Na nowym piętrze trzeba przystępować do kolejnych walk i unikajcie ustawiania się na otwartej przestrzeni w korytarzach z balustradami, bo możecie zostać zaatakowani nawet z większej odległości - Far Cry 6: Bitwa o Esperanzę (The Battle of Esperanza) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Na nowym piętrze trzeba przystępować do kolejnych walk i unikajcie ustawiania się na otwartej przestrzeni w korytarzach z balustradami, bo możecie zostać zaatakowani nawet z większej odległości.

Eliminacja wszystkich tutejszych wrogów nie jest obowiązkowa. Liczy się jedynie dotarcie do windy podróżującej na najwyższe piętro wieżowca - pokazuje ją obrazek. Wejście w interakcję z nią załączy cut-scenki kończącę tę operację i zarazem cały główny wątek fabularny.