Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Wskaźniki zdrowia - jak wyłączyć? Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Far Cry 6 wyjaśnia na czym polegają wskaźniki zdrowia nad głowami wrogów oraz w jaki sposób je wyłączyć.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 możecie znaleźć informacje na jakich założeniach funkcjonują tzw. wskaźniki zdrowia (Health Indicators), które pojawiają się nad głowami przeciwników. Wyjaśniamy ponadto czy można wyłączyć wskaźniki zdrowia po to żeby nie psuły imersji w trakcie prowadzenia rozgrywki.

W Far Cry 6 każdy atakowany przez Was przeciwnik domyślnie ma wskaźnik zdrowia, który pojawia się nad jego głową - Far Cry 6: Wskaźniki zdrowia - jak wyłączyć? - Far Cry 6 - poradnik do gry

W Far Cry 6 każdy atakowany przez Was przeciwnik domyślnie ma wskaźnik zdrowia, który pojawia się nad jego głową. Wskaźnik ten może przybierać różne postacie i być np. pojedynczy lub podwójny.

Wskaźniki zdrowia nie mają znaczenia jedynie symbolicznego, gdyż Far Cry 6 zawiera RPG-owe paski zdrowia, które po raz pierwszy pojawiły się w grze Far Cry New Dawn. W dużym uproszczeniu oznacza to, że przeciwnicy stali się w grze tzw. gąbkami na pociski (bullet sponge). Jest to mechanizm, który możecie też znać z takich gier jak Tom Clancy's Division czy Borderlands. Pojedyncze trafienie w głowę oraz inne silne ataki mogą nie wystarczyć do natychmiastowego zabicia przeciwnika i konieczne może być wyprowadzenie większej ilości ataków żeby go pokonać. Znacznie większą rolę w trakcie walk mają poziomy gracza i przeciwnika, a także wykorzystywane wyposażenie.

Więcej wskazówek jak skutecznie eliminować wrogów znajdziecie na stronie Walka i skradanie się - Far Cry 6: Wskaźniki zdrowia - jak wyłączyć? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Więcej wskazówek jak skutecznie eliminować wrogów znajdziecie na stronie Walka i skradanie się. Poniżej znajdziecie kilka szybkich porad jak zmniejszać uciążliwość wskaźników zdrowia i RPG-owości systemu walki:

  1. Sprawdzajcie aktualne rangi regionów z mapy świata oraz rekomendowane rangi dla zaliczanych misji. Nie wybierajcie tych, które są wyższe od aktualnej rangi bohatera, tylko zostawiajcie je sobie na później. W przeciwnym razie napotykani przeciwnicy mogą stać się jeszcze większymi gąbkami na pociski.
  2. Dobierajcie typ amunicji w używanych broniach do rodzaju atakowanych przeciwników. Przykładowo atakując wrogów używających pancerzy korzystajcie z pocisków o zwiększonej sile ich penetracji.
  3. Na bieżąco starajcie się odnajdywać lepsze bronie z wyższych rang, a także ulepszać posiadane bronie instalując w nich różnorakie modyfikacje. Ma to oczywiście na celu zwiększenie ich zdolności bojowych.

Jeśli wszystkie inne metody zawiodą możecie też obniżyć poziom trudności aktywując tryb fabularny (Story Mode), choć nie wyeliminuje on całkowicie "gąbczastości" przeciwników.

Far Cry 6 pozwala ukryć wskaźniki zdrowia - Far Cry 6: Wskaźniki zdrowia - jak wyłączyć? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 pozwala ukryć wskaźniki zdrowia. Musicie w tym celu w opcjach gry wybrać HUD oraz Elementy i odszukać odpowiednią pozycję na liście.

Ważną informacją jest to, że ukrycie wskaźników zdrowia nie spowoduje, że zostaną wyłączone. Konieczność wykonywania większej ilości ataków żeby pokonać wrogów zostanie utrzymana w identycznej postaci, tak więc jedyną zaletą tej metody jest usunięcie z ekranu elementu HUD-a, który może psuć imersję. Nie polecamy tej metody, gdyż nie widząc na ekranie wskaźników zdrowia nie będziecie mogli w łatwy sposób ustalić jak dużą skutecznością cechują się wyprowadzane przez Was ataki po to żeby np. zmienić broń czy podjąć decyzję o wycofaniu się ze zbyt niebezpiecznej lokacji.