Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Amigos - lista, informacja ogólne Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 zawiera podstawowe informacje na temat Amigos, czyli petów-zwierzaków w grze, w tym listę wszystkich Amigos.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajdziecie najważniejsze informacje na temat Amigos - petów-zwierzaków dostępnych w grze, z którymi można wspólnie podróżować. Przygotowaliśmy listę wszystkich petów, a także wyjaśnienie ogólnych założeń wspólnego przemierzania Yary ze zwierzęcymi towarzyszami.

Wszystkie pety - lista

W Far Cry 6 możecie wybierać pomiędzy maksymalnie 6 Amigos. Poniżej znajdziecie listę dostępnych petów i poszczególnych Amigos dokładniej opisaliśmy na kolejnych stronach tego rozdziału poradnika:

 1. Guapo (krokodyl)
 2. Chorizo (jamnik)
 3. Chicharron (kogut)
 4. Boom Boom (pies-mieszaniec)
 5. Oluso
 6. K-9000 (cybernetyczny pies) - Ten pet jest częścią DLC i jest dostępny wyłącznie dla posiadaczy przepustki sezonowej. Wchodzi ona w skład edycji Gold Edition i Ultimate Edition, przy czym możecie ją też oddzielnie zakupić.

Najważniejsze założenia korzystania ze wsparcia Amigos

1 - Far Cry 6: Amigos - lista, informacja ogólne - Far Cry 6 - poradnik do gry
 1. Nie możecie polegać na wszystkich Amigos od samego początku gry. Na bardzo wczesnym stadium kampanii uzyskacie dostęp do pierwszego peta Guapo, ale o odblokowanie kolejnych Amigos musicie już postarać się we własnym zakresie. Instrukcje jak odblokować kolejne zwierzaki znajdziecie na osobnych stronach na ich temat.
 2. W danym momencie gry możecie podróżować z tylko jednym petem. Możecie je wybierać z poziomu zakładki Amigos, przy czym po przyzwaniu danego Amigo musi upłynąć trochę czasu żeby możliwa była zamiana na innego aktywnego peta.
 3. Amigo występują w dwóch głównych odmianach - Amigo bojowy to kategoria petów, które lepiej radzą sobie w atakowaniu przeciwników, zaś Amigo skradania się to kategoria petów, których specjalizacją może być np. odwracanie uwagi przeciwników czy pozyskiwanie surowców. One również są w stanie walczyć, ale słabiej sobie z tym radzą.
 4. Każdemu amigo można odblokować 3 zdolności, dzięki którym zyska nowe cechy. W celu uzyskania dostępu do każdej zdolności musicie wykonać powiązane z nią wyzwanie (np. doprowadzić do tego żeby Amigo pokonał czy oznaczył określoną liczbę przeciwników).
 5. Petom wydaje się w grze proste polecenia używając do tego celu prawego kierunku na krzyżaku. Możecie nakazać Amigo zaatakowanie/odwrócenie uwagi/pójście w jakieś miejsce (pojedyncze wciśnięcie przycisku) oraz przywołać go do siebie (przytrzymanie przycisku).
 6. Towarzyszący bohaterowi Amigo nie może ostatecznie zginąć. Wyczerpanie całego paska zdrowia sprawi, że pet padnie na ziemię, ale nie ma ryzyka, że bezpowrotnie stracicie towarzysza. Możecie manualnie "wskrzesić" peta lub po prostu zignorowac ten fakt i kontynuować rozgrywkę solo - w tym przypadku Amigo po pewnym czasie samodzielnie powróci do pełni sprawności.