Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Wrogie helikoptery - jak niszczyć? Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 zawiera instrukcję jak niszczyć i neutralizować wrogie helikoptery. Podpowiadamy jak zestrzelić lub uziemić śmigłowiec.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajdziecie porady jak niszczyć wrogie śmigłowce, które można napotykać w trakcie prowadzenia rozgrywki. Zamieściliśmy oddzielne porady jak skutecznie zestrzelić wrogi helikopter oraz jak doprowadzić do jego awaryjnego lądowania dzięki skorzystaniu z ładunku EMP.

Śmigłowce - kiedy mogą się pojawić?

Do starć z wrogimi helikopterami może dochodzić na trzy główne sposoby - Far Cry 6: Wrogie helikoptery - jak niszczyć? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Do starć z wrogimi helikopterami może dochodzić na trzy główne sposoby:

  1. Zaalarmowanie danej okolicy (np. wrogiej bazy) może doprowadzić do tego, że jeden z wrogów może wsiąść do "zaparkowanego" helikoptera i zacząć pilotowanie go. Starajcie się temu zapobiegać zabijając wrogiego żołnierza zanim wsiądzie do kabiny.
  2. Śmigłowiec może patrolować daną okolicę i dotyczy to przede wszystkim późniejszych regionów. Zwracajcie uwagę na ikonę śmigłowca mogącą pojawić się na radarze i jeśli nie chcecie walczyć to unikajcie pozostawania na otwartej przestrzeni.
  3. Ataki wrogich śmigłowców mogą być częścią zaliczanych zadań. Mogą one pojawiać się zarówno w głównych operacjach, jak i w wybranych pobocznych zadaniach. Uniknięcie potencjalnej konfrontacji może być wtedy bardzo trudne lub wręcz niemożliwe.

Sposób 1 - Skorzystanie z wyrzutni rakiet

1 - Far Cry 6: Wrogie helikoptery - jak niszczyć? - Far Cry 6 - poradnik do gry
Do zestrzeliwania wrogich śmigłowców możecie używać broni palnej i najlepiej sprawdzą się tu wyrzutnie rakiet - Far Cry 6: Wrogie helikoptery - jak niszczyć? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Do zestrzeliwania wrogich śmigłowców możecie używać broni palnej i najlepiej sprawdzą się tu wyrzutnie rakiet. Przykładowe okoliczności ich pozyskania opisaliśmy na osobnej stronie Wyrzutnia rakiet - jak zdobyć?. Możecie przykładowo odwiedzić miasteczko Segunda zlokalizowane w południowej części regionu Valle De Oro. W miejscu z powyższych obrazków jest duża skrzynia z unikalną wyrzutnią La Guaracha.

Wyrzutni starajcie się w miarę możliwości używać gdy śmigłowiec Was jeszcze nie zauważył, bo w przeciwnym razie pilot helikoptera może zacząć wykonywać uniki i może to prowadzić do marnowania rakiet - Far Cry 6: Wrogie helikoptery - jak niszczyć? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Wyrzutni starajcie się w miarę możliwości używać gdy śmigłowiec Was jeszcze nie zauważył, bo w przeciwnym razie pilot helikoptera może zacząć wykonywać uniki i może to prowadzić do marnowania rakiet. Na szczęście piloci nie używają tej sztuczki przez cały czas.

Sposób 2 - Skorzystanie ze stacjonarnego działka

W niektórych lokacjach, w których pojawią się śmigłowce, możecie natrafiać na stacjonarne działka maszynowe (również na zaparkowanych pojazdach) - Far Cry 6: Wrogie helikoptery - jak niszczyć? - Far Cry 6 - poradnik do gry

W niektórych lokacjach, w których pojawią się śmigłowce, możecie natrafiać na stacjonarne działka maszynowe (również na zaparkowanych pojazdach). Z uwagi na swoją dużą siłę rażenia mogą one być dobrym sposobem na szybkie wyczerpywanie paska energii śmigłowca. Z metody tej radzimy korzystać jednak tylko do atakowania słabszych helikopterów, gdyż bohater podczas prowadzenia ostrzału będzie nieruchomy i w dużym stopniu odsłonięty.

Sposób 3 - Sabotowanie helikoptera z pomocą Suprema Volta

2 - Far Cry 6: Wrogie helikoptery - jak niszczyć? - Far Cry 6 - poradnik do gry
Technika ta może być bardzo skuteczna, ale wymaga przygotowania w postaci zakupienia suprema Volta, tzn - Far Cry 6: Wrogie helikoptery - jak niszczyć? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Technika ta może być bardzo skuteczna, ale wymaga przygotowania w postaci zakupienia suprema Volta, tzn. plecaka z unikalnym atakiem.

Dla przypomnienia suprema kupuje się w sklepach Juana i jeden z nich jest na Wyspie Libertad, czyli tej samej, na której rozpoczynaliście operację Partyzantka. Za supremo musicie zapłacić 100 jednostkami zubożonego uranu i jest to rzadki surowiec odnajdywany w dużych pojemnikach we wrogich bazach.

3 - Far Cry 6: Wrogie helikoptery - jak niszczyć? - Far Cry 6 - poradnik do gry
Atak specjalny suprema Volta pozwala na wysłaniu impulsu IEM (EMP), które paraliżuje wszystkie urządzenia z okolicy, w tym także systemy pokładowe helikopterów - Far Cry 6: Wrogie helikoptery - jak niszczyć? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Atak specjalny suprema Volta pozwala na wysłaniu impulsu IEM (EMP), które paraliżuje wszystkie urządzenia z okolicy, w tym także systemy pokładowe helikopterów. Z odpaleniem ataku zaczekajcie, aż śmigłowiec bliżej podleci, dzięki czemu będziecie mieli pewność udanego ataku.

W zależności od tego jak wysoko znajdował się śmigłowiec i ile miał energii może zderzyć się z ziemią i wybiegną z niego wrogowie lub od razu eksploduje. Na szczęście nawet jeśli załoga helikoptera nie zginęła w eksplozji pokonanie jej i tak będzie łatwiejsze od bezpośredniej walki z maszyną latającą.

Sposób 4 - Skorzystanie z karabinu wyborowego

Ostatnia z rekomendowanych metod jest ryzykowna i sprawdzi się dla mniejszych helikopterów - Far Cry 6: Wrogie helikoptery - jak niszczyć? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Ostatnia z rekomendowanych metod jest ryzykowna i sprawdzi się dla mniejszych helikopterów. Ponadto ma one największe szanse powodzenia jeśli wroga maszyna latająca nie zauważyła jeszcze głównego bohatera. Wyposażcie się w snajperkę z dobrą lunetą i zaczajcie się na wzgórzu lub w innym punkcie widokowym, z którego dobrze widać okolicę.

Możecie użyć karabinu snajperskiego do zastrzelenia pilota śmigłowca - Far Cry 6: Wrogie helikoptery - jak niszczyć? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Możecie użyć karabinu snajperskiego do zastrzelenia pilota śmigłowca. Celujcie w tym celu jego głowę i pomóżcie sobie masymalnym przybliżeniem obrazu (im lepszą lunetę macie, tym lepiej dla Was) oraz chwilowym wstrzymaniem oddechu.

Pomyślny atak doprowadzi do rozbicia się helikoptera, który z oczywistych względów przestanie być pilotowany.