Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Nowy sprzęt - jak zdobywać? Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Far Cry 6 podpowiada jak zdobywać nowy sprzęt dla głównego bohatera – bronie, pancerze, suprema i gadżety.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajdziecie informacje jak pozyskiwać nowy sprzęt dla sterowanej postaci - chodzi tu przede wszystkim o nowe bronie, pancerze i elementy ubioru, suprema oraz gadżety. Dodatkowo odpowiadamy na pytanie czy możliwe jest odbieranie broni pokonanym przeciwnikom.

Zdobywanie broni i elementów ubioru

1 - Far Cry 6: Nowy sprzęt - jak zdobywać? - Far Cry 6 - poradnik do gry
Bronie i elementy ubioru możecie pozyskiwać przede wszystkim jako loot odnajdywany w dużych pojemnikach - Far Cry 6: Nowy sprzęt - jak zdobywać? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Bronie i elementy ubioru możecie pozyskiwać przede wszystkim jako loot odnajdywany w dużych pojemnikach. Mogą to być:

  1. Zwykłe przedmioty - pojawiają się one w losowych skrzynkach w świecie gry.
  2. Unikalne bronie - każda z nich znajduje się w ściśle określonym pojemniku i ich lokalizacje zestawiliśmy w osobnym rozdziale Unikalne bronie. Polecamy wykorzystać to, że możecie dowiedzieć się gdzie znaleźć najlepsze bronie i wybrać się po nie w miarę możliwości jeszcze na wczesnym stadium kampanii. Pozwoli to Wam zdobyć pukawki wysokiej jakości i szybciej zacząć z nich korzystać.
Bronie i elementy pancerza mogą być nagrodami za zaliczane misje - Far Cry 6: Nowy sprzęt - jak zdobywać? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Bronie i elementy pancerza mogą być nagrodami za zaliczane misje. Niektóre z nagród mogą być domyślnie ukryte i dowiecie się o nich dopiero na koniec zadania, aczkolwiek w przypadku większości zadań lista potencjalnych nagród wyświetlana jest w momencie przystępowania do nich. Wszystkie unikalne nagrody za ukończone questy uwzględniliśmy w naszym opisie przejścia gry.

Jeszcze inny sposób to kupowanie sprzętu u handlarzy - Far Cry 6: Nowy sprzęt - jak zdobywać? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Jeszcze inny sposób to kupowanie sprzętu u handlarzy. Główne ich kategorie to:

  1. Handlarze bronią Juana - Istotną informacją jest to, że awansowanie bohatera na wyższe rangi poszerza ofertę handlarzy i pojawi się więcej przedmiotów wysokiej jakości do zakupu.
  2. Handlarz z koszar Bandidos w obozie partyzantów - Musicie najpierw zakupić koszary jako jeden z projektów. Awansowanie tego projektu na wyższe poziomy rozszerzy ofertę handlarza.
  3. Lola z obozu partyzantów - Utrudnieniem jest konieczność wydawania waluty Moneda, którą możecie pozyskiwać zaliczając operacje specjalne i polując na przywódców powstania (faza endgame).

Zdobywanie supremów

Dla przypomnienia suprema to plecaki oferujące różne specjalne ataki - Far Cry 6: Nowy sprzęt - jak zdobywać? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Dla przypomnienia suprema to plecaki oferujące różne specjalne ataki. Możecie je zdobywać tylko w jeden sposób - kupując je w warsztacie Juana na wyspie Libertad. Niestety musicie za nie płacić zubożonym uranem, który jest unikalnym i rzadkim surowcem w grze. Rozglądajcie się za nim we wrogich bazach.

Dodatkowa informacja - U Juana możecie też wydawać posiadany uran na zakup tzw. broni Zrób to sam. Są to unikalne nietypowe narzędzia zagłady, które mogą dysponować unikalnym działaniem. Są to m.in. miotacz ognia, kusza, wybuchowa snajperka czy broń strzelająca gwoździami.

Zdobywanie gadżetów

Gadżety to inaczej przedmioty jednorazowego użytku, np - Far Cry 6: Nowy sprzęt - jak zdobywać? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Gadżety to inaczej przedmioty jednorazowego użytku, np. różnego rodzaju granaty, dynamit, noże do rzucania czy piłki do odwracania uwagi. W grze Far Cry 6 przypisuje się je do wybranego w danym momencie suprema.

Tylko kilka gadżetów dostępnych jest od samego początku gry. Wszystkie pozostałe musicie odblokować wydając surowce do craftingu. Musicie odwiedzić dowolny stół warsztatowy i przejść do zakładki modyfikowania supremów. Po wydaniu materiałów będziecie mogli ustawiać dany gadżet jako aktywny (surowce na dany gadżet wydaje się tylko raz i później możecie w zwykły sposób uzupełniać jego zapasy).

Odbieranie broni przeciwnikom - czy jest możliwe?

Niestety Far Cry 6 nie pozwala na odbieranie broni zabitym przeciwnikom - Far Cry 6: Nowy sprzęt - jak zdobywać? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Niestety Far Cry 6 nie pozwala na odbieranie broni zabitym przeciwnikom. Nawet jeśli dotrzecie do miejsca, w którym przebywał żołnierz ze snajperką, ciężkim karabinem czy inną wartościową pukawką, to gra nie pozwoli Wam na jej podniesienie i używanie. Musicie polegać wyłącznie na technikach opisanych w poprzednich podpunktach.

Uwaga - Badanie ciał wrogów jest mimo wszystko wskazane, bo możecie dzięki temu odnawiać zapasy amunicji i gadżetów. Pobłyskujące zwłoki mogą też sugerować, że przeciwnik jest w posiadaniu np. jakiegoś klucza czy karty dostępu.