Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Jedyny taki Juan (Juan of a Kind) - solucja, opis przejścia Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 zawiera opis przejścia operacji Jedyny taki Juan. Dowiecie się gdzie znaleźć Juana oraz jak odblokować peta – aligatora Guapo.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajduje się opis przejścia operacji zatytułowanej Jedyny taki Juan (Juan of a Kind) - to jedna z głównych misji wprowadzenia do kampanii. Poniższa solucja informuje m.in. gdzie przebywa tytułowy Juan, jak przyłączyć aligatora Guapo w formie peta (Amigos), jak wykraść zapasy z wrogiego posterunku oraz jakie atrakcje oferuje stół warsztatowy w obozie rebeliantów.

Nagrody za ukończenie misji

  1. Guapo - to imię krokodyla, który stanie się Waszym pierwszym Amigo, czyli petem / zaprzyjaźnionym zwierzakiem. Można mu wydawać polecenia eliminowania przeciwników.
  2. Karabin MS16 S - może on stać się jedną z Waszych podstawowych broni w początkowej fazie gry.
  3. Odblokowanie modyfikacji karabinów przy stole warsztatowym - jest to częścią samouczka.
  4. Odblokowanie operacji Rób lub giń.

Odblokowanie misji

Zadanie to rozpocznie się w lokacji Obóz Clary będącej pierwszą spośród kilku kryjówek rebeliantów w grze - Far Cry 6: Jedyny taki Juan (Juan of a Kind) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Zadanie to rozpocznie się w lokacji Obóz Clary będącej pierwszą spośród kilku kryjówek rebeliantów w grze. Nie otrzymacie od razu pierwszego celu misji, gdyż musicie spotkać się w obozie z Clarą Garcia. Dowiecie się od niej o konieczności odnalezienia Juana.

Gra po zagadaniu do zleceniodawcy questu zawsze wyświetla okno pozwalające zaakceptować misję lub ją odrzucić. Nie korzystajcie nigdy z tej drugiej opcji, bo nawet jeśli odebierzecie nową misję, to w zdecydowanej większości przypadków nie trzeba od razu do niej przystępować. Pozostanie ona po prostu w dzienniku i możecie ją zostawić sobie także na później.

Odnalezienie Juana (Find Juan)

Na poszukiwania Juana musicie wyruszyć do wioski Armonia zlokalizowanej na północ od obozu rebeliantów - Far Cry 6: Jedyny taki Juan (Juan of a Kind) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Na poszukiwania Juana musicie wyruszyć do wioski Armonia zlokalizowanej na północ od obozu rebeliantów.

Po dotarciu na miejsce powinniście zgodnie z sugestią gry schować broń palną żeby nie rzucać się w oczy - wywołajcie rozwijane koło broni i wybierzcie z niego prawą opcję (Holster). Uwaga - Nawet mając broń schowaną w kaburze unikajcie zbliżania się do żołnierzy żeby ich nie zaalarmować i nie rozpocząć niechcianych walk z nimi.

Juana znajdziecie w barze obok plaży - Far Cry 6: Jedyny taki Juan (Juan of a Kind) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Juana znajdziecie w barze obok plaży. Po dotarciu w to miejsce załączy się scenka przerywnikowa.

Zabezpieczenie plaży (Secure the beach)

Do otwartych walk przystąpicie od razu po obejrzeniu scenki przerywnikowej - Far Cry 6: Jedyny taki Juan (Juan of a Kind) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Do otwartych walk przystąpicie od razu po obejrzeniu scenki przerywnikowej. Macie w nich dużą swobodę działania i nie musicie obawiać się o Juana.

Dobrym pomysłem może być skorzystanie z karabinu FAL, który otrzymaliście automatycznie po zaliczeniu poprzedniej misji. Możecie przystępować do agresywnej wymiany ognia lub rozstawiać się za zasłonami i szukać okazji do oddawania bezpieczniejszych strzałów. W przypadku odniesienia poważnych obrażeń przytrzymujcie przycisk leczenia żeby zregenerować pasek zdrowia. Metoda ta jest "darmowa", ale nie ma nieograniczonej ilości użyć.

Podążanie za Juanem (Follow Juan)

Po wygranej bitwie dowiecie się, że do głównego bohatera dołączył aligator Guapo oswojony przez Juana - Far Cry 6: Jedyny taki Juan (Juan of a Kind) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Po wygranej bitwie dowiecie się, że do głównego bohatera dołączył aligator Guapo oswojony przez Juana. Stanie się one tzw. Amigo, tzn. petem / zwierzakiem pomagającym w wygrywaniu walk i zabijaniu przeciwników.

Guapo można wydawać dwa polecenia (wciśnięcie lub przytrzymanie prawego kierunku na krzyżaku pada) - atakowania wskazanego przeciwnika oraz przywoływania do siebie. Aligator nie może zginąć, ale po tym jak straci cały pasek energii życiowej musi zostać "wskrzeszony".

Kradzież zapasów dla Juana (Steal some supplies for Juan)

Z Juanem dotrzecie do niewielkiego wrogiego posterunku i otrzymacie zadanie pozyskania składowanych w nim unikalnych zapasów - Far Cry 6: Jedyny taki Juan (Juan of a Kind) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Z Juanem dotrzecie do niewielkiego wrogiego posterunku i otrzymacie zadanie pozyskania składowanych w nim unikalnych zapasów.

Zgodnie z otrzymaną informacją możecie przystąpić do bezpośrednich walk lub zakraść się i eliminować wrogów z zaskoczenia (zakradnijcie się do wrogiej lokacji z boku). Dobrym pomysłem może też być wydawanie pierwszych poleceń krokodylowi, przy czym akcja ta zaalarmuje wrogów i nigdy nie ma gwarancji, że zakończy się sukcesem. Ewentualne walki nie będą na szczęście trudne.

Na terenie wrogiego posterunku są 4 lokacje z zapasami do zbadania i możecie do nich docierać w dowolnej kolejności - Far Cry 6: Jedyny taki Juan (Juan of a Kind) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Na terenie wrogiego posterunku są 4 lokacje z zapasami do zbadania i możecie do nich docierać w dowolnej kolejności.

  1. Otwórzcie skrzynki ze zwykłymi materiałami do craftingu.
  2. Zbadajcie duży zrzut zaopatrzenia (trzeba przytrzymać przycisk interakcji) - zdobędziecie proch i klej supremo (rzadkie składniki craftingowe).
  3. Otwórzcie dużą skrzynię w wieży - zdobędziecie karabin MS16 S.

Powróćcie do Juana żeby zdać mu raport i dokończcie podróż z nim do obozu Clary, w którym najpierw obejrzycie kolejną cut-scenkę.

Użycie stołu warsztatowego do stworzenia broni Zrób to sam (Use the Workbench to Resolver your weapons)

1 - Far Cry 6: Jedyny taki Juan (Juan of a Kind) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry
Przed Wami samouczek z używania stołów warsztatowych, które w świecie gry wykorzystywane są m - Far Cry 6: Jedyny taki Juan (Juan of a Kind) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Przed Wami samouczek z używania stołów warsztatowych, które w świecie gry wykorzystywane są m.in. do modyfikowania i ulepszania posiadanych odmian broni palnej.

Na potrzeby tutoriala będziecie musieli prześledzić ulepszenie dwóch posiadanych karabinów (FAL i MS16 S). W ramach samouczka pierwszy karabin wyposażycie w ulepszenie zadające większe obrażenia nieopancerzonym celom, a drugie wrogom korzystającym z pancerzy. Założeniem tego działania jest posiadanie różnych broni do skuteczniejszego atakowania różnych typów przeciwników. Starajcie się w przyszłości dobrze dobierać broń do rodzaju wrogiego żołnierza żeby móc łatwiej go pokonać.

Jeden z posiadanych karabinów warto też wyposażyć w modyfikację dodającą tłumik - Far Cry 6: Jedyny taki Juan (Juan of a Kind) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Jeden z posiadanych karabinów warto też wyposażyć w modyfikację dodającą tłumik. Sprawi to, że broń ta stanie się idealnym kandydatem do cichego eliminowania wrogów na odległość.

Zamknięcie okna stołu warsztatowego zakończy tę misję.