Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lion's Den) - solucja, opis przejścia Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 zawiera opis przejścia operacji W jaskini lwa. Dowiecie się jak dostać się do posiadłości Antona i gdzie jest Clara.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajduje się opis przejścia operacji W jaskini lwa (The Lion's Den) - to jedna z 2 finałowych misji powiązanych z regionem Esperanza (stolica Yary). Nasza solucja objaśnia m.in. jak przystąpić i przygotować się do finału kampanii, jak zakraść się do posiadłości Antona, gdzie znaleźć Clarę w willi oraz jak wygrać walki z żołnierzami sił specjalnych na terenie posiadłości.

Nagrody za ukończenie misji

1 - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry
  1. Zestaw lidera (Leader Set) - Jest to 5 elementów ubioru rewolucjonisty i każdy z nich oferuje inną (przydatną) premię do statystyk.
  2. Nowe bronie z infiltracji posiadłości - są to pistolet i karabin.
  3. Odblokowanie operacji Bitwa o Esperanzę - to finałowa główna misja gry.

Ostrzeżenie - punkt bez powrotu

Po dotarciu do obszaru rozgrywania tej misji (opisaliśmy to w kolejnym podpunkcie) otrzymacie ostrzeżenie o tzw - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Po dotarciu do obszaru rozgrywania tej misji (opisaliśmy to w kolejnym podpunkcie) otrzymacie ostrzeżenie o tzw. punkcie bez powrotu (point of no return) - pokazuje je dołączony obrazek. W skrócie oznacza ono, że będziecie musieli zaliczyć dwie finałowe misje gry jednym ciągiem, tzn. bez możliwości przerwania ich w jakimś momencie i powrócenia do swobodnej eksploracji świata.

Finałowe etapy nie są ekstremalnie wymagające, choć oczywiście przed przystąpieniem do nich warto zaopatrzyć się w dobre bronie i elementy wyposażenia, a także awansować bohatera co najmniej do tej samej rangi, którą opisana jest misja w dzienniku (w naszym przypadku było to 14).

Gra pozwoli Wam kontynuować rozgrywkę po skończeniu głównej fabuły, tak więc nie musicie zajmować się żadnymi niedokończonymi pobocznymi questami czy opcjonalnymi aktywnościami zanim przystąpicie do finału kampanii. Będzie na to też czas później i nic nie przegapicie.

Spotkanie się z Juanem u podstawy Strażnika Esperanzy (Meet Juan at the base of El Guardian of Esperanza)

Opisywana misja pojawi się w Waszym dzienniku po tym jak zaliczycie wszystkie inne główne zadania, tzn - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Opisywana misja pojawi się w Waszym dzienniku po tym jak zaliczycie wszystkie inne główne zadania, tzn.:

  1. wszystkie operacje regionu Madrugada - ostatnią z nich jest Justicia Montero,
  2. wszystkie operacje regionu El Este - ostatnią z nich jest Deportacja,
  3. wszystkie operacje regionu Valle De Oro - ostatnią z nich jest Angel De La Muerte,
  4. operacje regionu Esperanza do misji Pod ścianą włącznie.

Po poprawnym spełnieniu wymagań skontaktuje się z Wami Juan i otrzymacie polecenie spotkania się z nim przy wielkim posągu El Guardian of Esperanza. Znajduje się on na wschód od stolicy wyspy. Musicie zbadać pokazaną na obrazku tabliczkę u jego podstawy.

Dotarcie do posiadłości Castillo (Reach Castillo's mansion)

Całą tę misję rozgrywa się na prywatnej wyspie Castillo - Isla Del Leon - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Całą tę misję rozgrywa się na prywatnej wyspie Castillo - Isla Del Leon. Oto kilka ważnych informacji powiązanych z tym miejscem:

  1. Do momentu odnalezienia Clary nie możecie doprowadzić do wykrycia bohatera, gdyż wszczęcie alarmu będzie równoznaczne z zawaleniem misji i powrócicie do ostatniego punktu kontrolnego.
  2. W początkowej części misji będziecie działać w przebraniu. Nie oferuje ono 100% skuteczności, ale będzie w stanie opóźnić wykrycie przez przeciwników. Radzimy mimo wszystko całkowicie unikać zbliżania się do wrogów - obserwujcie wskazania radaru żeby rozpoznawać bliższych wartowników z posiadłości.
  3. Nie możecie chwilowo korzystać z całego ekwipunku bohatera. Do rozegrania pierwszej części misji (do momentu odnalezienia Clary) posłużą Wam dwie odgórnie narzucone przez grę bronie. Polecamy przełączyć się na karabin z tłumikiem, z pomocą którego możliwe będzie sprawne eliminowanie pojedynczych wrogów. Ewentualne ataki radzimy jednak ograniczyć do minimum, bo alarm może zostać wszczęty również jeśli ktoś znajdzie ciało zamordowanej osoby.
Rozpocznijcie liniowy przemarsz, którego celem będzie dotarcie na szczyt najbliższego wzniesienia - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Rozpocznijcie liniowy przemarsz, którego celem będzie dotarcie na szczyt najbliższego wzniesienia. Po drodze wymagane będzie wsparcie się w zestawie wspinaczkowym. W pierwszym miejscu z powyższego obrazka wyjątkowo musicie rozbujać się na linie i przeskoczyć na drugą stronę. Nie chodzi w tym miejscu o wspięcie się po linie na samą górę.

Zestaw wspinaczkowy ponownie stanie się konieczny nieco dalej i w tym przypadku założeniem jest już wspinanie się na linie po to żeby dotrzeć na wysoko położoną skalną półkę - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Zestaw wspinaczkowy ponownie stanie się konieczny nieco dalej i w tym przypadku założeniem jest już wspinanie się na linie po to żeby dotrzeć na wysoko położoną skalną półkę.

W dalszej fazie przemarszu uważajcie na pułapkę z linką z powyższego obrazka. Ostrożnie zbliżcie się do niej w przykucniętej pozycji żeby ją rozbroić i bezpiecznie przejść dalej.

Musicie teraz zacząć schodzić ze wzgórza, kierując się w stronę widocznej w oddali posiadłości - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Musicie teraz zacząć schodzić ze wzgórza, kierując się w stronę widocznej w oddali posiadłości. Po drodze spotkacie pojedynczego wartownika i wyjątkowo możecie zdecydować się na jego zastrzelenie. Nikt inny nie powinien się tu później pojawić, tak więc nie ma ryzyka, że ciało zostanie odkryte.

Zignorujcie chwilowo bramę posiadłości, bo wejście do niej jest zamknięte - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Zignorujcie chwilowo bramę posiadłości, bo wejście do niej jest zamknięte. Zamiast tego udajcie się w prawo i unikajcie po drodze przesadnego zbliżania się do przeciwników - jeśli zajdzie taka potrzeba to odczekajcie w ukryciu aż pójda w inną stronę.

Waszym celem podróży jest pokazany na obrazku mały budynek, ale zanim do niego wejdziecie upewnijcie się, że wyszedł już z niego jeden z wartowników.

Wewnątrz małego budynku znajdziecie kartę dostępu - Estate Master Keycard - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Wewnątrz małego budynku znajdziecie kartę dostępu - Estate Master Keycard.

Z nowo pozyskaną kartą dostępu możecie się już wrócić do głównej bramy posiadłości i otworzyć ją - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Z nowo pozyskaną kartą dostępu możecie się już wrócić do głównej bramy posiadłości i otworzyć ją. Gra utworzy w tym miejscu nowy punkt kontrolny, tak więc w razie przegranej wznowicie zmagania od tego miejsca.

Odnalezienie Clary (Find Clara)

Na terenach posiadłości również musicie skradać się i nie może doprowadzić do wykrycia sterowanej postaci - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Na terenach posiadłości również musicie skradać się i nie może doprowadzić do wykrycia sterowanej postaci. Co więcej nie będzie tu już "działało" przebranie, a więc nie możecie zbliżać się do wrogów.

Możecie wdrapać się na wzgórze sasiadującą z posiadłością i wykonać wstępny rekonesans. Docelowo musicie zająć się zbadaniem lewej części posiadłości (patrząc od miejsca startu).

Waszym celem podróży jest boczny lewy obszar posiadłości z powyższego obrazka - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Waszym celem podróży jest boczny lewy obszar posiadłości z powyższego obrazka. Zajmijcie się tu wyeliminowaniem pojedynczego wartownika z balkonu, którego zaznaczyliśmy na obrazku.

Zaczekajcie, aż wartownik patrolujący tę okolicę oddali się i wyruszcie w stronę lian pod balkonem - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Zaczekajcie, aż wartownik patrolujący tę okolicę oddali się i wyruszcie w stronę lian pod balkonem. Wdrapcie się po nich balkon i następnie dotrzyjcie dzięki drabinie z balkonu na dach posiadłości.

Jesteście już bardzo blisko celu misji - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Jesteście już bardzo blisko celu misji. Zeskoczcie z dachu na wewnętrzne balkoniki - są tu oznaczone przez drzwi, które musicie zbadać. Załączycie dzięki temu długą i ważną scenkę przerywnikową.

Bohater odzyska swoje pełne wyposażenie, przy czym gra zachowa używane do tej pory bronie jako aktywne i jeśli chcecie z nich zrezygnować to szybko spauzujcie grę i przejdźcie do zakładki arsenału.

Zabezpieczenie willi Antona (Secure Anton's villa)

Przed Wami długa bitwa na terenie posiadłości Antona - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Przed Wami długa bitwa na terenie posiadłości Antona. Po odzyskaniu kontroli nad bohaterem dobrym pomysłem może być pozostanie (przynajmniej na jakiś czas) na górnych balkonikach. Pozwoli to Wam wychylać się i ostrzeliwać wrogów z dolnego dziedzińca.

W bitwie tej będą brali udział członkowie oddziałów specjalnych, tak więc spodziewajcie się zwiększonej wytrzymałości z ich strony, skuteczniejszych ataków w ich wykonaniu oraz tego, że mogą korzystać z unikalnych akcji (np. rozstawiania tarczy). Możecie na szczęście używać wszystkich broni, które zebraliście przez całą grę.

Oprócz walk z żołnierzami spodziewajcie się również pojawienia się co najmniej jednego wrogiego śmigłowca, który zacznie krążyć nad willą - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Oprócz walk z żołnierzami spodziewajcie się również pojawienia się co najmniej jednego wrogiego śmigłowca, który zacznie krążyć nad willą. Stosujcie sprawdzone metody - amunicję wybuchową, wyrzutnię rakiet oraz supremo Volta (jeśli maszyna latająca zawiśnie w powietrzu blisko Waszej pozycji). Wykorzystujcie też to, że możecie łatwo chronić się przed ostrzałem na wewnętrznym dziedzińcu posiadłości.

Radzimy pozostawać jak najdłużej na górnych balkonikach, choć oczywiście zmieniajcie nieco swoją pozycję jeśli znajdziecie się pod dużym ostrzałem lub jeśli w okolicy wylądują granaty - Far Cry 6: W jaskini lwa (The Lions Den) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Radzimy pozostawać jak najdłużej na górnych balkonikach, choć oczywiście zmieniajcie nieco swoją pozycję jeśli znajdziecie się pod dużym ostrzałem lub jeśli w okolicy wylądują granaty. Na dół dotrzyjcie w dalszej fazie walk. Używajcie ciężkich broni i polegajcie na wskazaniach radaru żeby nie dać się nikomu zaskoczyć.

Musicie walczyć do momentu pokonania wszystkich wrogów i załączenia się kilku nowych scenek przerywnikowych. Po ich wyświetleniu awansujecie do finałowej operacji gry - Bitwa o Esperanzę.