Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Szybka podróż - jak używać? Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Far Cry 6 wyjaśnia jak używać szybkiej podróży (fast travel) oraz jakie główne ograniczenia ma ta mechanika.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat szybkiej podróży (fast travel). Wyjaśniamy kiedy dostępna jest szybka podróż i kiedy może być zablokowana, a także jak odblokowywać nowe potencjalne cele dla szybkiej podróży.

Korzystanie z szybkiej podróży

Mechanika szybkiej podróży funkcjonuje w Far Cry 6 na bardzo zbliżonych zasadach do poprzednich części tej serii - Far Cry 6: Szybka podróż - jak używać? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Mechanika szybkiej podróży funkcjonuje w Far Cry 6 na bardzo zbliżonych zasadach do poprzednich części tej serii. Po najechaniu na ikonę większej lokacji (np. wioska, obóz, posterunek) może pojawić się informacja o dostępnej szybkiej podróży. Dotyczy to wyłącznie sojuszniczych lub neutralnych lokacji. Nie możecie używać szybkiej podróży do przenoszenia się do wrogich miejscówek - musicie je najpierw odbić po to żeby znalazły się pod kontrolą partyzantów.

Szybka podróż jest w grze darmowa - możecie korzystać z niej dowolną ilość razy.

Gra może uniemożliwiać tymczasowo aktywowanie szybkiej podróży jeśli - Far Cry 6: Szybka podróż - jak używać? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Gra może uniemożliwiać tymczasowo aktywowanie szybkiej podróży jeśli:

  1. Rozgrywacie w danym momencie walki - musicie najpierw wyeliminować wszystkich przeciwników lub zgubić pościg.
  2. Przebywacie bardzo blisko lub na terenie lokacji, do której chcecie się przenieść.
  3. Zaliczacie aktualnie misję, której nie można przerwać - trzeba najpierw dokończyć zadanie po to żeby móc odblokować fast travel.
W dalszej fazie kampanii możecie odblokować kombinezon do szybowania i od tego momentu będą pojawiały się dwa warianty szybkiej podróży - Far Cry 6: Szybka podróż - jak używać? - Far Cry 6 - poradnik do gry

W dalszej fazie kampanii możecie odblokować kombinezon do szybowania i od tego momentu będą pojawiały się dwa warianty szybkiej podróży:

  1. "Klasyczna" szybka podróż - po jej wybraniu będziecie znajdowali się na ziemi w lokacji, do której się przenieśliście.
  2. Zrzut z samolotu (Air Drop) - Pozwoli to Wam na aktywowanie w locie kombinezonu do szybowania lub spadochronu. Może to być przydatna opcja np. jeśli chcecie szybciej dolecieć do lokacji sąsiadującej z punktem szybkiej podróży.
Gra może niestety zablokować opcję zrzutu z samolotu jeśli w okolicy znajduje się działo przeciwlotnicze - Far Cry 6: Szybka podróż - jak używać? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Gra może niestety zablokować opcję zrzutu z samolotu jeśli w okolicy znajduje się działo przeciwlotnicze. Musicie je najpierw odnaleźć i zniszczyć (jeśli nie widzicie dużej czerwonej ikony na mapie, to odwiedźcie okoliczne większe obozy wojskowe).

Nowe cele szybkiej podróży

Po tym jak po raz pierwszy wkroczycie do nowej lokacji lub przejmiecie wrogą lokację na ekranie powinien się pojawić komunikat o nowym potencjalnym celu szybkiej podróży - Far Cry 6: Szybka podróż - jak używać? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Po tym jak po raz pierwszy wkroczycie do nowej lokacji lub przejmiecie wrogą lokację na ekranie powinien się pojawić komunikat o nowym potencjalnym celu szybkiej podróży.

W dalszej części kampanii możecie zacząć odwiedzać obozy rebeliantów - Far Cry 6: Szybka podróż - jak używać? - Far Cry 6 - poradnik do gry

W dalszej części kampanii możecie zacząć odwiedzać obozy rebeliantów. Jedną z unikalnych lokacji w każdym obozie jest biurko budowlane, w którym można zamawiać projekty budynków do postawienia. Polecamy zdecydować się na Sieć kryjówek (Hideout Network).

Opłacenie wymienionego wyżej projektu spowoduje, że do mapy dodane zostaną kryjówki partyzantów (Guerrilla Hideouts) - będziecie mogli przenosić się do nich w oparciu o szybką podróż - Far Cry 6: Szybka podróż - jak używać? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Opłacenie wymienionego wyżej projektu spowoduje, że do mapy dodane zostaną kryjówki partyzantów (Guerrilla Hideouts) - będziecie mogli przenosić się do nich w oparciu o szybką podróż. Jest to bardzo przydatna funkcja, albowiem kryjówki mogą znajdować się także w tych regionach mapy, których w ogóle jeszcze nie odwiedziliście.

Dodatkową zaletą każdej kryjówki jest to, że oferuje ona podstawowe wyposażenie, m.in. stół warsztatowy, zapasy czy dostęp do pojazdu.

Po zamówieniu projektu Sieć kryjówek w obozie możecie też spotykać się ze zwiadowcą (Chief Scout) i kupować u niego za pesos nowe kryjówki do dodania do mapy świata - Far Cry 6: Szybka podróż - jak używać? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Po zamówieniu projektu Sieć kryjówek w obozie możecie też spotykać się ze zwiadowcą (Chief Scout) i kupować u niego za pesos nowe kryjówki do dodania do mapy świata.