Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Walka i skradanie się Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Far Cry 6 zawiera porady i wskazówki na temat staczania bezpośrednich walk, a także skradania się i eliminowania z ukrycia.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 możecie znaleźć zestaw porad i podpowiedzi na temat staczania walk oraz skradania się. Dowiecie się jak utrzymywać postać przy życiu podczas bezpośrednich starć z żołnierzami oraz wrogimi pojazdami, a także jak unikać wykrycia i wykonywać ataki skrytobójcze.

Bezpośrednie starcia

Każdy przeciwnik w grze ma swój własny pasek zdrowia i może się zdarzyć tak, że będzie on swego rodzaju gąbką na pociski i że dopiero po dłuższym ostrzale zostanie ostatecznie pokonany - Far Cry 6: Walka i skradanie się - Far Cry 6 - poradnik do gry

Każdy przeciwnik w grze ma swój własny pasek zdrowia i może się zdarzyć tak, że będzie on swego rodzaju "gąbką na pociski" i że dopiero po dłuższym ostrzale zostanie ostatecznie pokonany. Co więcej w Far Cry 6 trafienie przeciwnika w głowę może okazać się niewystarczające do wyeliminowania go. Jest to efektem dodania RPG-owych mechanik, które w serii Far Cry zadebiutowały w grze Far Cry New Dawn. Potencjalna zwiększona wytrzymałość napotykanych przeciwników oznacza przede wszystkim, że musicie zwracać zawsze uwagę na aktualnę rangę odwiedzanego regionu, która symbolizuje to jak silni przeciwnicy w nim przebywają (rangi regionów stopniowo zwiększają się w miarę przechodzenia kampanii). Unikajcie składania wizyt w tych regionach, których ranga jest wyższa od aktualnej rangi bohatera, bo będzie to oznaczało wyższy poziom wyzwania. Powróćcie do nich później, grając już silniejszą (i lepiej wyposażoną) postacią.

Na potrzeby skutecznego pozbywania się przeciwników musicie też zadbać o odpowiednie uzbrojenie - starajcie się odnajdywać na bieżąco nowe bronie oraz wyposażać bohatera w zróżnicowany arsenał po to żeby być gotowym do różnego rodzaju walk. Przykładowo dobrze jest mieć w gotowości oddzielne bronie do atakowania nieopancerzonych celów, żołnierzy w zbrojach oraz wrogich maszyn. Bronie również posiadają swoje rangi, choć przy wyborze powinniście też zwracać na ich unikalne cechy, takie jak np. możliwość zatruwania trafianych przeciwników. Bronie możecie i powinniście modyfikować po to żeby zwiększać ich możliwości bojowe.

W trakcie rozgrywania bezpośrednich walk powinniście pamiętać o trzech istotnych rzeczach - Far Cry 6: Walka i skradanie się - Far Cry 6 - poradnik do gry

W trakcie rozgrywania bezpośrednich walk powinniście pamiętać o trzech istotnych rzeczach. Pierwszą z nich jest korzystanie z zasłon, które mogą uchronić Waszą postacią przed szybką utratą punktów zdrowia, szczególnie jeśli w okolicy przebywa liczna grupa przeciwników. Musicie mieć jednak świadomość tego, że nie wszystkie zasłony są niezniszczalne oraz że wrogowie mogą podrzucać granaty - informuje o tym na szczęście ikona i jest czas żeby (szybko) zmienić pozycję.

Druga kwestia to poleganie na wskazaniach radaru, który pokazuje przybliżone pozycje przeciwników. Możecie dzięki niemu odczytywać to, że np. jakiś żołnierz zmierza w Waszą stronę albo próbuje zajść Was od flanki. Da Wam to trochę czasu na reakcję.

Ostatnia sprawa jest najważniejsza - musicie obserwować pasek zdrowia i podejmować odpowiednie działania jeśli znajdzie się na niebezpiecznie niskim poziomie. Zdrowie bohatera może samoczynnie odnawiać się, ale w grze jest też dostępna szybciej działająca opcja manualnego leczenia (przytrzymanie Trójkąta / Y na padzie), przy czym wymaga ona posiada co najmniej jednego wolnego "ładunku". Jeśli nie posiadacie w danym momencie "darmowych leczeń", to nie grajcie zbyt ryzykownie żeby nie znaleźć się w trudnej sytuacji.

Oprócz staczania licznych walk z podrzędnymi przeciwnikami musicie też być gotowi do starć z elitarnymi żołnierzami - mogą oni pojawiać się m - Far Cry 6: Walka i skradanie się - Far Cry 6 - poradnik do gry

Oprócz staczania licznych walk z podrzędnymi przeciwnikami musicie też być gotowi do starć z elitarnymi żołnierzami - mogą oni pojawiać się m.in. w pilniej strzeżonych regionach, głównych misjach czy po rozpoczęciu obławy (pościgu). Bardzo niebezpieczni są wrogowie używający wyrzutni rakiet, gdyż pojedyncze trafienie może zabić Waszą postać lub doprowadzić ją na skraj śmierci. Problematyczni bywają też wrogowie rozstawiający wieżyczki oraz chowający się za tarczami. Rozprawiajcie się z nimi w pierwszej kolejności i używajcie najlepszych broni i gadżetów żeby ich skuteczniej atakować.

Żołnierze nie są oczywiście jedynym problemem w grze, bo częste są również walki z wrogimi maszynami. Jeżeli macie taką możliwość, to dobrze jest samemu korzystać z pojazdów, które są opancerzone oraz które posiadają działka lub inne bronie pokładowe.

Najbardziej problematyczne są czołgi oraz śmigłowce bojowe i w starciach z ich udziałem musicie bardzo pilnować się. W szybszym niszczeniu wrogich pojazdów mogą pomagać wyrzutnia rakiet/granatnik oraz wybuchowa amunicja dla innych rodzajów broni, ale warto też przypomnieć, że możecie stosować ładunki EMP (np. supremo Volta) do tymczasowego paraliżowania maszyn. Może to wystawić je na kolejne zwykłe ataki lub umożliwić Wam ich przejęcie (w przypadku czołgu musicie dla przypomnienia dotrzeć szybko do włazu na dachu).

Działania z ukrycia

Skradanie się poza kilkoma wyjątkami (m - Far Cry 6: Walka i skradanie się - Far Cry 6 - poradnik do gry

Skradanie się poza kilkoma wyjątkami (m.in. przedostatnia misja głównej fabuły) nie jest obowiązkowe, przy czym musicie mieć świadomość, że wykrycie może wiązać się z wszczęciem alarmu oraz pojawieniem się w okolicy posiłków. Działania z ukrycia są w rezultacie rekomendowanym sposobem rozpoczęcia większości konfrontacji, które na to pozwalają. Na otwarte walki przełączajcie się dopiero gdy zostaniecie zauważeni.

Przed wkroczeniem do każdej nowej wrogiej lokacji starajcie się wykonać przynajmniej minimalny rekonesans z wykorzystaniem smartfona. Pozwoli Wam on przede wszystkim odkryć pozycje przeciwników oraz ich "otagować", tzn. umożliwić śledzenie ich ruchów. Jest to bardzo przydatne pod kątem unikania wykrycia, bo zmniejszają się szanse, że zaskoczy Was pojawienie się jakiegoś żołnierza w najbliższej okolicy. Uwaga - Sprawdzajcie zawsze dachy i różnego rodzaju wieże, bo w wielu tego typu lokacjach skrywają się snajperzy i ich sprawna eliminacja jest bardzo istotna.

Zwiad wykorzystajcie też do oznaczenia pojazdów (unikajcie zajętych maszyn, nieużywane będziecie mogli w razie czego przejąć), kamer ochrony i alarmów. Kamery możecie śmiało niszczyć po to żeby nie mogły później odnotować bohatera czy np. zwłok przeciwnika. Wyłączanie alarmów pozwala z kolei na uniemożliwianie wrogom wzywania posiłków, ale musicie pamiętać o tym, że w większych wrogich lokacjach może znajdować się więcej niż jedna skrzynka do załączania alarmów. Musicie wtedy znaleźć wszystkie.

Bardzo istotną kwestią pod kątem działań z ukrycia jest poleganie na cichych broniach po to żeby zwiększać szanse, że Wasze ataki nie zostaną odkryte przez innych przeciwników - Far Cry 6: Walka i skradanie się - Far Cry 6 - poradnik do gry

Bardzo istotną kwestią pod kątem działań z ukrycia jest poleganie na cichych broniach po to żeby zwiększać szanse, że Wasze ataki nie zostaną odkryte przez innych przeciwników. Możecie przede wszystkim instalować tłumiki na wybranych broniach i dobrze byłoby mieć w gotowości co najmniej jedną tego typu broń (optymalnie dwie - do pojedynczych strzałów z dużych odległości i ewentualnych szybkich serii na średnim dystansie). Możecie też zaopatrzyć się w łuk oraz kuszę, aczkolwiek wadą obu tych broni jest to, że z racji na swoją specyfikę nie cechują się dobrą szybkostrzelnością. Sprawdzą się w rezultacie tylko w tych sytuacjach, w których na spokojnie możecie wycelować.

Alternatywą dla korzystania z cichej broni palnej mogą być ciche egzekucje z wykorzystaniem broni białej. Dobrze jest polegać na nich jeśli macie możliwość zakradnięcia się od tyłu do (pojedynczego) przeciwnika, gdyż dzięki tej technice możliwe jest przeszukanie przy okazji jego zwłok. W grze dostępne są również bronie białe do rzucania, przy czym jest to gadżet, który musicie najpierw odblokować i zainstalować w używanym aktualnie supremie.

W działaniach z ukrycia mogą Wam pomagać Amigos, tzn. pety. Radzimy przede wszystkim jak najwcześniej odblokować jamnika Chorizo, którego unikalną zdolnością jest odwracanie uwagi przeciwników np. po to żeby ich zaskoczyć lub ominać.Najlepszym petem do działań z ukrycia jest jednak naszym zdaniem puma Oluso, która jest w stanie bardzo skutecznie atakować przeciwników z zaskoczenia i zabijać ich bez alarmowania reszty okolicy.

Far Cry 6 oferuje klasyczne ostrzeżenia informujące o poziomach zaalarmowania przeciwników - Far Cry 6: Walka i skradanie się - Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 oferuje klasyczne ostrzeżenia informujące o poziomach zaalarmowania przeciwników. Będziecie ostrzegani zarówno o tym, że jesteście w polu widzenia przeciwnika i stopniowo "odkrywani", jak i o tym, że dany żołnierz przeszedł w zaalarmowany stan. Macie jeszcze wtedy krótką chwilę żeby zareagować i po cichu pozbyć się takiej osoby zanim zaalarmuje resztę wrogów z danej lokacji oraz doprowadzi do załączenia alarmu.

W grze są różne sposoby zmniejszania szans wykrycia. Możecie przede wszystkim rozglądać się za elementami ubioru, których unikalne cechy powiązane są z tematyką skradania się - przykładowy element pancerza z powyższego obrazka jest w stanie wyciszyć kroki głównego bohatera. Oprócz tego powinniście szukać okazji do zaskakiwania lub omijania przeciwników podróżując po wyżej położonych od nich półkach i dachach budynków, a także rozglądać się po drodze za dobrymi kryjówkami, np. gęstymi krzakami, w których możecie przeczekać daną sytuację czy na spokojnie zaplanować kolejne kroki.