Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Czołg - jak ukraść? Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 wyjaśnia jak ukraść czołg – najlepszą maszynę w grze. Dowiecie się też jak zachować czołg na stałe.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 zamieściliśmy wskazówki jak ukraść wrogi czołg, który może okazać się doskonałą maszyną do eliminowania żołnierzy, zaliczania misji i odbijania wrogich lokacji. Podpowiadamy również jak zapisać zdobyty czołg na stałe po to żeby móc korzystać z niego bez ograniczeń w dalszej fazie kampanii.

Kradzież nieużywanego czołgu

Kradzież zaparkowanego czołgu jest zdecydowanie prostsza, bo nie musicie przygotowywać do tego zadania żadnych elementów ekwipunku - Far Cry 6: Czołg - jak ukraść? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Kradzież zaparkowanego czołgu jest zdecydowanie prostsza, bo nie musicie przygotowywać do tego zadania żadnych elementów ekwipunku.

Pierwsza dobra okazja do zdobycia nieużywanego czołgu pojawia się na startowej wyspie Isla Santuario w regionie Vencejo. Jest to baza wojskowa (FND Tank Depot), którą odwiedza się w ramach operacji Paliwo dla rewolucji, choć możecie tam też dotrzeć we własnym zakresie.

Na terenie bazy powinniście zauważyć co najmniej 2 zaparkowane czołgi - Far Cry 6: Czołg - jak ukraść? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Na terenie bazy powinniście zauważyć co najmniej 2 zaparkowane czołgi. Dobrze jest zakraść się w to miejsce żeby nie zaalarmować przedwcześnie wrogów. Z wrogą lokacją sąsiaduje wzgórze, z którego możecie wykonać rekonesans.

Zacznijcie skradać się w stronę dowolnego z czołgów - Far Cry 6: Czołg - jak ukraść? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Zacznijcie skradać się w stronę dowolnego z czołgów. Po dotarciu do niego wdrapcie się na jego dach, na którym znajduje się właz. Wejście w interakcję z nim zakończy proces kradzieży.

Ważna uwaga - Jeśli doprowadzicie do zaalarmowania wrogów przebywających w pobliżu czołgu, to któryś z nich może wskoczyć do środka i zacząć go używać. Zmusi to Was do podjęcia kroków, które opisaliśmy w kolejnym podpunkcie. Starajcie się skradać aż do momentu wdrapania się na czołg.

Przejęcie kontroli nad wrogim czołgiem

Kradzież czołgu używanego przez wrogów jest problematyczna, gdyż mowa tu o maszynie będącej w ruchu i takiej, która może zacząć atakować sterowaną postać - Far Cry 6: Czołg - jak ukraść? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Kradzież czołgu używanego przez wrogów jest problematyczna, gdyż mowa tu o maszynie będącej w ruchu i takiej, która może zacząć atakować sterowaną postać.

Na potrzeby kradzieży czołgu bardzo pomocne są ładunki IEM (EMP), czyli impulsy elektromagnetyczne. Macie dwie główne możliwości. Pierwsza z nich to zakupienie i zabranie ze sobą dowolnego gadżetu EMP, np. granatów IEM (ustawcie je w jednym z aktywnych slotów aktualnie używanego suprema).

Druga metoda to zaopatrzenie się w supremo El Impulso, którego specjalnym atakiem jest wypuszczenie silnego impulsu elektromagnetycznego - Far Cry 6: Czołg - jak ukraść? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Druga metoda to zaopatrzenie się w supremo El Impulso, którego specjalnym atakiem jest wypuszczenie silnego impulsu elektromagnetycznego. Dla przypomnienia kolejne suprema (plecaki z unikalnymi atakami) możecie kupować od Juana w ramach pobocznego zadania Przewaga, które automatycznie odblokujecie w końcowej części wprowadzenia do kampanii (operacja Partyzantka)

Musicie zakupić El Impulso za 100 jednostek zubożonego uranu (to rzadki surowiec odnajdywany we wrogich lokacjach) i ustawić to Supremo jako aktywne.

Na aktywne czołgi możecie natrafiać w bazach wojskowych oraz podczas swobodnego przemierzania świata gry - Far Cry 6: Czołg - jak ukraść? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Na aktywne czołgi możecie natrafiać w bazach wojskowych oraz podczas swobodnego przemierzania świata gry. Pamiętajcie o tym żeby nie zwrócić na siebie przedwcześnie uwagi i nie znaleźć się pod (niebezpiecznym) ostrzałem czołgu.

1 - Far Cry 6: Czołg - jak ukraść? - Far Cry 6 - poradnik do gry
Plan działania zakłada zdetonowanie ładunku IEM w pobliżu czołgu i o wiele łatwiej będzie Wam tego dokonać z wykorzystaniem suprema, które ma znacznie większy zasięg od granatu - Far Cry 6: Czołg - jak ukraść? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Plan działania zakłada zdetonowanie ładunku IEM w pobliżu czołgu i o wiele łatwiej będzie Wam tego dokonać z wykorzystaniem suprema, które ma znacznie większy zasięg od granatu.

Jeśli poprawnie wykonaliście akcję, to czołg zostanie na krótką chwilę sabotowany - Far Cry 6: Czołg - jak ukraść? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Jeśli poprawnie wykonaliście akcję, to czołg zostanie na krótką chwilę sabotowany. Szybko wbiegnijcie na jego dach i wciśnijcie prawą gałkę analogową żeby wyrzucić operatora czołgu z kabiny. Pozwoli to Wam zaliczyć pomyślnie kradzież.

Zachowanie czołgu na stałe - garaż maszyn

2 - Far Cry 6: Czołg - jak ukraść? - Far Cry 6 - poradnik do gry
Ze skradzionym czołgiem możecie udać się do jednej z lokacji Odbiór z pojazdu (Vehicle Pickup) znajdujących się na mapie świata - Far Cry 6: Czołg - jak ukraść? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Ze skradzionym czołgiem możecie udać się do jednej z lokacji Odbiór z pojazdu (Vehicle Pickup) znajdujących się na mapie świata. Zaparkujcie czołg na dużym prostokącie przed stanowiskiem wybierania pojazdów.

Czołg 1944 Petrov HS-100 powinien zostać dodany do garażu maszyn, dzięki czemu podczas wchodzenia w interakcję z budką telefoniczną do wybierania pojazdów powinien być już zawsze dostępny w przyszłości - Far Cry 6: Czołg - jak ukraść? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Czołg 1944 Petrov HS-100 powinien zostać dodany do garażu maszyn, dzięki czemu podczas wchodzenia w interakcję z budką telefoniczną do wybierania pojazdów powinien być już zawsze dostępny w przyszłości. Nie będziecie więc musieli powtarzać całego procederu kradzieży, tylko wystarczy będzie odwiedzić dowolny znacznik Odbiór z pojazdu.