Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Eksploracja świata Far Cry 6 poradnik, solucja

Far Cry 6: Na tej stronie znajdziecie informacje odnośnie eksploracji świata. Dowiecie się jak wygląda mapa, jak się można po niej poruszać, na jakie aktywności się natkniecie oraz jak odkrywać sekrety.

Na tej stronie naszego poradnika znajdziecie informacje na temat eksploracji mapy w grze Far Cry 6. Dowiecie się jak wygląda mapa, jak można się po niej poruszać, na co warto zwracać uwagę, jakie aktywności są dostępne oraz jak sprawnie odkryć jak najwięcej świata.

Wielkość mapy

Najmniejsza wyspa znajdująca się w grze to Isla Santuario - Far Cry 6: Eksploracja świata - Far Cry 6 - poradnik do gry

Najmniejsza wyspa znajdująca się w grze to Isla Santuario. Może ona być myląca, gdyż spędzicie na niej jedynie kilka pierwszych godzin. To jednak dopiero skromny początek. Gdy popchniecie fabułę do przodu odkryjecie kolejne tereny. Yara podzielona jest na 4 regiony, przy czym 3 z nich są bardzo rozległe. Są to Madrugada, El Este oraz Valle De Oro. W każdym z tych regionów natkniecie się na masę aktywności pobocznych, spędzicie czas na wyścigach, Yarańskich opowieściach czy zbierając przeróżne sekrety.

1 - Far Cry 6: Eksploracja świata - Far Cry 6 - poradnik do gry
Ostatnim regionem jest stolica Yary - Esperanza - Far Cry 6: Eksploracja świata - Far Cry 6 - poradnik do gry

Ostatnim regionem jest stolica Yary - Esperanza. Jest to największe miasto, jakie kiedykolwiek powstało w grze z serii Far Cry. Składa się ono z licznych uliczek i budynków. Warto zauważyć, że część tego miasta otacza zamknięty teren, który blokowany jest murami, budynkami, specjalnymi punktami i bramami. Dostaniecie się do środka tylko, gdy dotrzecie w odpowiednie miejsce, np. wykorzystacie kanały, aby przedostać się dalej.

Więcej o mapie znajdziecie na oddzielnych stronach naszego poradnika:

 1. Świat gry - czy jest duży?
 2. Mapa się nie odsłania- dlaczego?
 3. Szybka podróż - jak używać?
 4. Esperanza - czy można nad nią latać?

Sposoby poruszania się

W Far Cry 6 dostaniecie do dyspozycji przeróżne pojazdy oraz środki transportu - Far Cry 6: Eksploracja świata - Far Cry 6 - poradnik do gry

W Far Cry 6 dostaniecie do dyspozycji przeróżne pojazdy oraz środki transportu. To ułatwi Wam zwiedzanie mapy, odkrywanie ciekawych miejsc i sekretów. W grze można również po prostu pojeździć i zachwycać się okolicznymi widokami, np. korzystając z uroków zachodzącego nad wodą słońca. W Far Cry 6 możecie skorzystać z takich pojazdów/transportów jak:

 1. samochody,
 2. motocykle,
 3. konie,
 4. skutery,
 5. quady,
 6. skutery wodne,
 7. łodzie,
 8. ciężarówki,
 9. helikoptery,
 10. samoloty,
 11. czołgi.

Aktywności poboczne

Podróżując po świecie gry możecie trafić na przeróżne aktywności - Far Cry 6: Eksploracja świata - Far Cry 6 - poradnik do gry

Podróżując po świecie gry możecie trafić na przeróżne aktywności. Część z nich wymaga większego zaangażowania, inne to krótkie przerywniki, które jesteście w stanie zrobić nawet w trakcie misji. W Far Cry 6 znajdziecie:

 1. Yarańskie opowieści,
 2. Wyścigi,
 3. Skrzynie z surowcami/skreyami/breloczkami,
 4. Unikalne bronie,
 5. Mityczne zwierzęta,
 6. Wyprawy po skarb,
 7. Skrzynie z kryptogramami,
 8. Ukryte opowieści,
 9. Koguty,
 10. Piosenki z Pendrive'ów,
 11. Cele wojskowe

Latanie

Od razu trzeba powiedzieć, że mapa nie odkrywa się jeśli poruszacie się nad jej powierzchnią - Far Cry 6: Eksploracja świata - Far Cry 6 - poradnik do gry

Od razu trzeba powiedzieć, że mapa nie odkrywa się jeśli poruszacie się nad jej powierzchnią. Nie można korzystać z helikopterów, samolotów ani kombinezony do szybowania. Jedyna opcja, która pozwala na latania i odkrywania mapy, to spadochron. W ten sposób możecie obserwować świat z góry i badać nowo odkryte tereny.

Sposoby na szybkie odkrywanie świata

Mapę można odkrywać na wiele sposobów - Far Cry 6: Eksploracja świata - Far Cry 6 - poradnik do gry

Mapę można odkrywać na wiele sposobów. Warto dostosowywać je do terenu, na którym aktualnie się znajdujecie. Jedne obszary są bardzo górzyste, inne łatwo pokonać podróżując autem. Aby ułatwić sobie eksplorację możecie:

 1. Poruszać się głównymi drogami, korzystając z szybkich pojazdów;
 2. Korzystać z łódek i innych środków do poruszania się po wodzie;
 3. Jeździć na koniach, które same mogą dojechać, gdy oznaczysz punkt na mapie;
 4. Korzystać ze spadochronu w miejscach, w których jest to możliwe;
 5. Wspinać się w wyznaczonych miejscach, korzystając ze wszystkich lin do wspinaczki.
Dobrym sposobem na odkrywanie mapy jest wykonywanie przeróżnych aktywności - Far Cry 6: Eksploracja świata - Far Cry 6 - poradnik do gry

Dobrym sposobem na odkrywanie mapy jest wykonywanie przeróżnych aktywności. Misje główne i poboczne będą wysyłać Was często w nowe, jeszcze nie odkryte tereny. W ten sposób mimowolnie zbadacie świat gry i natraficie na wiele ciekawych sekretów czy aktywności.

Świetnie sprawdzają się też wyścigi oraz misje, w których musicie dotrzeć do danego celu na czas. Pamiętajcie jednak, że w trakcie nie możecie poruszać się środkami, które pozwalają na latanie, w takim przypadku nie odkryjecie niczego.

Poszukiwanie znajdziek

Jak wspomnieliśmy powyżej, w grze znajduje się masa aktywności pobocznych - Far Cry 6: Eksploracja świata - Far Cry 6 - poradnik do gry

Jak wspomnieliśmy powyżej, w grze znajduje się masa aktywności pobocznych. Na niektóre z nich łatwo wpaść, inne wymagają większego skupienia i wiedzy dokąd się udać. Na oddzielnych stronach naszego poradnika znajdziecie dokładną lokalizację sekretów. Tutaj jednak chcemy wspomnieć, że na mapie, jak i na mini mapie pojawia się wszystko co możliwe. Na nich zobaczycie:

 1. działka przeciwpancerne,
 2. bazy FND,
 3. koguty,
 4. wyścigi,
 5. piosenki z pendirve'ów,
 6. skrzynie z kryptogamem,
 7. zwykłe skrzynie z surowcami,
 8. skrzynki ze spreyami,
 9. pudełka z breloczkami,
 10. wyprawy po skarb,
 11. unikalne bronie.

Na mini mapie nie zobaczycie jednak:

 1. ukrytych historii,
 2. miejsc do łowienia (dostępne na głównej mapie).,
 3. miejsc do polowań (dostępne na głównej mapie),
 4. mitycznych zwierząt (dostępne na głównej mapie).

Reakcja innych na główną postać

Podróżując po mapie natkniecie się na przeróżne osoby - Far Cry 6: Eksploracja świata - Far Cry 6 - poradnik do gry

Podróżując po mapie natkniecie się na przeróżne osoby. Wrogowie najczęściej będą od razu was atakować, nawet jeśli nie zrobicie im żadnej krzywdy. Tym bardziej, gdy zbliżycie się do nich z bronią albo do miejsca, w którym akurat czegoś pilnują.

Pozostali mieszkańcy będą reagować na różne sposoby - Far Cry 6: Eksploracja świata - Far Cry 6 - poradnik do gry

Pozostali mieszkańcy będą reagować na różne sposoby. Żaden z nich was nie zaatakuje. Jedni będą się bać, inni będą prosić o pomoc, jeszcze inni poślą wam wiązanki nieprzyjemnych słów. Nie musicie się nimi przejmować. Możecie zabierać im przeróżne pojazdy, nikt się nie sprzeciwi, nawet jeśli powie coś niemiłego. Warto jednak nie biegać z bronią wśród ludzi. Władze to zainteresuje, a mieszkańców przestraszy.

Oczywiście jeśli zaczniecie atakować, to zwykli ludzie zaczną w popłochu uciekać od miejsca strzelaniny.