Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Zachód słońca (Sundown) - solucja, opis przejścia Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 zawiera opis przejścia operacji Zachód słońca. Dowiecie się jak zaliczyć ucieczkę ciężarówką Philly’ego.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajduje się opis przejścia operacji Zachód słońca (Sundown) - to jedna z głównych misji rozgrywanych w regionie Madrugada. Nasza solucja informuje m.in. jak wdrapać się na wieżę kościelną w Vederze, jak ochraniać Alejandro w trakcie walk w mieście oraz jak poprawnie zaliczyć scenę ucieczki ciężarówką Philly'ego.

Nagrody za ukończenie misji

  1. Odblokowanie operacji Zakopanie topora.

Przygotowania przed misją

1 - Far Cry 6: Zachód słońca (Sundown) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry
To jedno z późniejszych głównych zadań powiązanych z regionem Madrugada oraz postacią Carlosa Montero - Far Cry 6: Zachód słońca (Sundown) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

To jedno z późniejszych głównych zadań powiązanych z regionem Madrugada oraz postacią Carlosa Montero. Zajmijcie się najpierw innymi głównymi questami tego regionu, które opisaliśmy na poprzednich stronach solucji.

Do misji tej powinniście się wyjątkowo przygotować, gdyż zawiera ona trudną bitwę, w której trzeba bronić się przed wrogimi pojazdami i helikopterami. Polecamy zaopatrzyć się w dowolną wyrzutnię rakiet, która bardzo ułatwi Wam wysadzanie wrogich maszyn. Podpowiedzi jak pozyskać tego typu broń znajdziecie m.in. na stronie Wyrzutnia rakiet - jak zdobyć?. Możecie przykładowo odwiedzić miasteczko Segunda zlokalizowane w południowej części regionu Valle De Oro. W dużej skrzyni jest unikalna wyrzutnia La Guaracha.

Dotarcie do kościoła w miasteczku Vedera (Reach the church in the town of Vedera)

Spotkajcie się z Carlosem w kryjówce rebeliantów na Farmie Montero - Far Cry 6: Zachód słońca (Sundown) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Spotkajcie się z Carlosem w kryjówce rebeliantów na Farmie Montero. Załączy się cut-scenka z ustalenia planu działania. Miasto Vedera znajduje się na północny-wschód od farmy. Dobrze jest wkroczyć do niego ze schowaną bronią żeby nie zaalarmować przedwcześnie okolicznych przeciwników.

Kościół znajduje się w centralnej części Vedery, na rynku. Po zbliżeniu się do niego otrzymacie zaktualizowane wytyczne.

Znalezienie karabinu snajperskiego w wieży z dzwonem (Find the sniper rifle inside the bell tower)

Nie próbujcie wchodzić do kościoła głównymi drzwiami - Far Cry 6: Zachód słońca (Sundown) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Nie próbujcie wchodzić do kościoła głównymi drzwiami. Zamiast tego skierujcie się na tyły budynku gdzie znajdziecie pokazane na obrazku drabinki. Pozwolą one Wam dotrzeć na dach kościoła i następnie przejść po dachu do kościelnej wieży.

Załączy się ważna scenka przerywnikowa i nie będziecie niestety mieli żadnego wpływu na rozwój wydarzeń. Nie trzeba też osobiście oddawać żadnych strzałów z wieży.

Przeniesienie Alejandro w bezpieczne miejsce (Carry Alejandro to safety before he dies)

Podejdźcie do leżącego na ziemi ciężko rannego Alejandro i wciśnijcie prawą gałkę analogową żeby zacząć przenosić sojusznika - Far Cry 6: Zachód słońca (Sundown) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Podejdźcie do leżącego na ziemi ciężko rannego Alejandro i wciśnijcie prawą gałkę analogową żeby zacząć przenosić sojusznika.

W trakcie rozgrywania sceny ucieczki przez miasto rekomendowanym działaniem jest używanie broni podręcznej do zabijania przeciwników - może to być pistolet zwykły lub maszynowy. Będziecie mieli chwilowo nielimitowaną amunicję do broni, ale nadal trzeba ją przeładowywać. Możecie kłaść z powrotem Alejandro na ziemi, ale wiąże się to z ryzykiem, że nie zdążycie z uratowaniem go zanim jego pasek zdrowia (lewy górny róg ekranu) spadnie do 0%. Na taki krok decydujcie się tylko jeśli znaleźliście się w bardzo niebezpiecznym położeniu. Jeśli odnosicie duże obrażenia to podczas ucieczki szukajcie okazji do częściowego ustawiania się za murami i innymi przeszkodami żeby nie być łatwym celem dla wrogów.

Cały czas trzymajcie się blisko Camili i podążajcie za nią ściśle narzuconą trasą przeprawy przez miasto - Far Cry 6: Zachód słońca (Sundown) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Cały czas trzymajcie się blisko Camili i podążajcie za nią ściśle narzuconą trasą przeprawy przez miasto. Musicie dotrzeć do miejsca, w którym Alejandro zostanie zapakowany na ciężarówkę. Rozpocznie się scena ucieczki.

Ochranianie ciężarówki Philly'ego (Defend Philly's truck)

Ucieczka jest niestety bardzo wymagająca, a to dlatego, że na ciężarówce nie zostało zamontowane żadne stacjonarne działko i w rezultacie musicie w całości polegać na własnych broniach (amunicja do nich będzie tymczasowo nielimitowana) - Far Cry 6: Zachód słońca (Sundown) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Ucieczka jest niestety bardzo wymagająca, a to dlatego, że na ciężarówce nie zostało zamontowane żadne stacjonarne działko i w rezultacie musicie w całości polegać na własnych broniach (amunicja do nich będzie tymczasowo nielimitowana). Tylna część paki jest ponadto odsłonięta i bardzo ważne będzie to żeby szybko niszczyć wrogie pojazdy i szybko zabijać pojawiających się wrogów.

Pozbywanie się wrogich maszyn może być trudne jeśli używacie np. jakiegoś karabinu. Jest duże ryzyko, że wymiana ognia pozbawi bohatera dużej ilości zdrowia. Nie wyskakujcie z ciężarówki, bo nawet jeśli ona się zatrzyma, to może zostać łatwo po chwili zniszczona i zawalicie cel misji.

Do niszczenia wrogów w łazikach i na quadach świetnie sprawdzi się wyrzutnia rakiet. Przy odrobinie szczęścia pojedyncze trafienie zniszczy wrogi pojazd. Gra pozwala oddawać nielimitowaną ilość ostrzałów z wyrzutni, ale tak samo jak pozostałe bronie trzeba ją w dalszym ciągu przeładowywać.

W dalszej części pościgu trzeba obronić się przed 2 helikopterami - Far Cry 6: Zachód słońca (Sundown) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

W dalszej części pościgu trzeba obronić się przed 2 helikopterami. W każdej z tych konfrontacji ponownie pomagajcie sobie wyrzutnią rakiet. Jako że są to mniejsze odmiany helikopterów nie powinno być wymagane trafienie ich więcej niż 2 razy żeby doprowadzić do ich zniszczenia.

Musicie kontynuować ucieczkę do momentu powrotu w pobliże Farmy Montero. Załączy się tam kilka różnych filmików przerywnikowych kończących tę misję.

W wyniku zaliczenia tej misji powinno dojść do podniesienia rang wszystkich regionów świata gry - Far Cry 6: Zachód słońca (Sundown) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

W wyniku zaliczenia tej misji powinno dojść do podniesienia rang wszystkich regionów świata gry. Staną się one po prostu bardziej wymagające. Na szczęście nie musicie obawiać się znacznego zwiększenia poziomu trudności kampanii, gdyż dzięki zajmowaniu się m.in. głównymi i pobocznymi misjami będziecie nadal mogli zdobywać duże ilości XP do awansowania bohatera do kolejnych rang.