Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Prawdziwy fart (The Lucky One) - solucja, opis przejścia Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 zawiera opis przejścia operacji Prawdziwy fart. Dowiecie się jak zdobyć pierwszą broń i jak dotrzeć do obozu Clary.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajduje się opis przejścia operacji zatytułowanej Prawdziwy fart (The Lucky One) - to jedna z głównych misji wprowadzenia do kampanii. Poniższa solucja objaśnia m.in. jak zdobyć pierwszą broń palną, jak zabijać po cichu wrogów oraz jak dotrzeć do obozu Clary i innych rebeliantów.

Nagrody za ukończenie misji

  1. Pistolet PMM - to pierwsza broń palna do zdobycia w grze.
  2. Zestaw wspinaczkowy - to bardzo ważny gadżet, dzięki któremu będziecie mogli chwytać się różnych wysoko położonych zaczepów i docierać w trudno dostępne miejsca.
  3. Karabin FAL - to dobra broń do wykorzystywania w początkowej fazie gry.
  4. Odblokowanie dostępu do obozu Clary - to pierwsza kryjówka rebeliantów w grze, w której możecie m.in. spotykać się z NPC-ami i używać stołu warsztatowego.
  5. Odblokowanie operacji Jedyny taki Juan.
  6. Odblokowanie mapy świata - będziecie mogli swobodnie podróżować po "startowej" wyspie Isla Santuario.

Przeszukanie plaży w poszukiwaniu zapasów (Search the beach for supplies)

Opisywana główna misja jest kontynuacją prologu - La Noche De La Muerte - Far Cry 6: Prawdziwy fart (The Lucky One) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Opisywana główna misja jest kontynuacją prologu - La Noche De La Muerte. Rozpoczniecie na plaży na wyspie Isla Santuario, na której spędzicie co najmniej kilka pierwszych godzin gry.

Musicie rozejrzeć się na plaży i warto w tym miejscu zwrócić uwagę na radar z lewego dolnego narożnika, na którym zaznaczane są m.in. strefy poszukiwań czy (później) interaktywne pojemniki i obiekty. Na potrzeby zaliczenia pierwszego celu misji musicie zbadać skrzynię obok jednej z palm, w której znajduje się pistolet PMM. Niestety oddzielnie trzeba będzie zdobyć amunicję do tej pierwszej broni palnej.

Odnalezienie obozu Clary (Find Clara's camp)

Gra zasugeruje obejrzenie zdjęcia na smartfonie, do którego dostęp uzyskaliście po zaliczeniu prologu - Far Cry 6: Prawdziwy fart (The Lucky One) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Gra zasugeruje obejrzenie zdjęcia na smartfonie, do którego dostęp uzyskaliście po zaliczeniu prologu. Spoglądanie na ekran smartfona aktywuje się wciskając dolny kierunek na krzyżaku pada. Dowiecie się o konieczności podążania trasą oznaczaną przez niebieskie ślady. Nie musicie na szczęście obawiać się tego, że się zgubicie, bo główna trasa podróży widoczna też będzie na radarze (wraz z opcjonalnymi odgałęzieniami).

Kierujcie się początkowo w stronę widocznego w oddali bunkra sąsiadującego z plażą - Far Cry 6: Prawdziwy fart (The Lucky One) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Kierujcie się początkowo w stronę widocznego w oddali bunkra sąsiadującego z plażą. Jeśli chcecie możecie opcjonalnie zbadać jego wnętrze - wejścia blokują deski, ale można je rozbijać maczetą (wciśnięcie prawej gałki analogowej). W bunkrze znajdziecie m.in. materiały do craftingu.

Podążajcie dalej ścieżką w stronę dżungli. Napotkacie wkrótce przeciwników, tak więc kucnijcie żeby przejść w tryb skradania się. Możecie przetestować egzekucje z użyciem maczety - to świetny sposób na ciche zabijanie przeciwników, choć techniki tej można używać też w otwartych starciach (będą to wtedy ataki maczetą). Ustawcie się za plecami wroga i wykonajcie zabójstwo maczetą (prawa gałka analogowa).

Bohater zdobędzie trochę amunicji dzięki (automatycznemu) przeszukaniu ciała wroga, ale bezpieczniej jest w dalszym ciągu polegać na egzekucjach maczetą - Far Cry 6: Prawdziwy fart (The Lucky One) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Bohater zdobędzie trochę amunicji dzięki (automatycznemu) przeszukaniu ciała wroga, ale bezpieczniej jest w dalszym ciągu polegać na egzekucjach maczetą. Pozbądźcie się kolejnych napotkanych żołnierzy. Po drodze natraficie też na większą skrzynię. Warto je wszystkie badać, bo mogą skrywać np. nowe elementy ubioru (sprawdzajcie ich statystyki i wybierajcie te, które się Wam w danym momencie najbardziej przydadzą), bronie czy rzadsze składniki do craftingu.

Podczas przeprawy przez dżunglę spodziewajcie się napotkania dzika - to pierwsza wymuszona konfrontacja, tak więc skorzystajcie z broni palnej do łatwego zabicia zwierzęcia.

Nieco dalej zauważycie leżący na ziemi zestaw wspinaczkowy (Grapple Kit) składający się z kotwiczki z przyczepioną do niej liną - Far Cry 6: Prawdziwy fart (The Lucky One) - solucja, opis przejścia - Far Cry 6 - poradnik do gry

Nieco dalej zauważycie leżący na ziemi zestaw wspinaczkowy (Grapple Kit) składający się z kotwiczki z przyczepioną do niej liną. Zgodnie z nazwą będziecie go używać przez cała grę do zaliczania sekcji wspinaczkowych.

Za każdym razem musicie znaleźć nad sobą interaktywny zaczep, złapać się go i zacząć do niego przyciągać. Jeśli nie pojawia się ikona interakcji, to może to być znak, że znajdujecie się za daleko od zaczepu i trzeba się najpierw do niego bardziej zbliżyć. Po zaliczonej wspinaczce załączy się cut-scenka ze spotkania z Clarą i innymi rebeliantami.