Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Pora dnia - czy można zmienić? Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do Far Cry 6 informuje czy można zmienić porę dnia oraz czy wpływa ona na dostępność i poziom trudności misji w grze.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajdziecie informacje czy można zmienić porę dnia na żądanie i może być istotna wiedza, jeśli np. chcecie zakradać się do wrogich lokacji nocną porą. Dodatkowo informujemy czy w grze są misje wymuszające prowadzenie działań o konkretnej porze dnia.

Pory dnia i cykl całodobowy

W grze Far Cry 6 są różne pory dnia oraz pełny cykl całodobowy - Far Cry 6: Pora dnia - czy można zmienić? - Far Cry 6 - poradnik do gry

W grze Far Cry 6 są różne pory dnia oraz pełny cykl całodobowy. Do płynnej zmiany z dnia na noc oraz z nocy na dzień dochodzi co kilkadziesiąt minut. W grze dostępne są też malownicze wschody i zachody Słońca.

Gra niestety nie pozwala zmienić pory dnia na żądanie. Nie przewidziano żadnej opcji przespania się czy odpoczynku przy ognisku, która byłaby w stanie przyśpieszyć upływ czasu i ustawić inną porę dnia.

Ciekawostką jest to, że porę dnia możecie zmieniać na czas używania trybu fotograficznego i musicie w tym celu przejść do zakładki opcji powiązanych ze światłem - Far Cry 6: Pora dnia - czy można zmienić? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Ciekawostką jest to, że porę dnia możecie zmieniać na czas używania trybu fotograficznego i musicie w tym celu przejść do zakładki opcji powiązanych ze światłem. W tej samej zakładce możecie też zmienić aktualne warunki pogodowe (np. ustawić deszcz). Gra może nie pozwolić na zmianę tego ustawienia jeśli wykonujecie misję z odgórnie narzuconymi założeniami co do pory dnia.

Niestety nawet jeśli zmienicie porę dnia w trybie photo mode, to po jego wyłączeniu powrócicie do poprzedniego stanu i pora dnia nie będziecie mogła zmienić się na wybraną przez Was.

Aktywności dostępne o określonej porze dnia - czy są w grze?

W zdecydowanej większości przypadków pora dnia nie ma kluczowego wpływu na przebieg rozgrywki - Far Cry 6: Pora dnia - czy można zmienić? - Far Cry 6 - poradnik do gry

W zdecydowanej większości przypadków pora dnia nie ma kluczowego wpływu na przebieg rozgrywki. Możecie z powodzeniem rozgrywać misje, skradać się i napotykać tych samych przeciwników niezależnie od tego czy prowadzicie działania w ciągu dnia czy pod osłoną nocy.

W niektórych misjach pora dnia będzie odgórnie narzucona. Gra po przystąpieniu do takiego zadania może ustawić konkretną porę i utrzymać ją do momentu zaliczenia zadania.

Istnieją pewne wyjątki od powyższej reguły - Far Cry 6: Pora dnia - czy można zmienić? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Istnieją pewne wyjątki od powyższej reguły:

Pierwszy wyjątek to Fort Oro, którego eksploracja powiązana jest z pobocznym zadaniem Błogosławieństwo Triady, czyli z kilkoma specyficznymi wyprawami po skarb. Próba zbadania fortu za dnia zakończy się porażką, bo będzie zamknięty.

Fort Oro traktowany jest jako nawiedzona lokacja i w rezultacie możliwe jest wejście do środka dopiero w godzinach nocnych - Far Cry 6: Pora dnia - czy można zmienić? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Fort Oro traktowany jest jako nawiedzona lokacja i w rezultacie możliwe jest wejście do środka dopiero w godzinach nocnych.

1 - Far Cry 6: Pora dnia - czy można zmienić? - Far Cry 6 - poradnik do gry
Drugi wyjątek to polowanie na Sanguinario, czyli na jaguara będącego jednym z mitycznych zwierząt - Far Cry 6: Pora dnia - czy można zmienić? - Far Cry 6 - poradnik do gry

Drugi wyjątek to polowanie na Sanguinario, czyli na jaguara będącego jednym z mitycznych zwierząt. Sanguinario może pojawić się na południowym krańcu regionu El Este jedynie w godzinach nocnych.

W wymienionych przypadkach jedynym rozwiązaniem jest zaczekanie, aż samoczynnie zmieni się pora dnia. Nie musicie oczywiście stać w jednym miejscu przez kilkadziesiąt minut. Najlepiej po prostu zapamiętać sobie te wyjątki, zająć się innymi aktywnościami i powrócić do wymienionych lokacji po tym jak nastanie noc.