Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona zawiera poradnik trofeowy do gry Far Cry 6, z którego dowiecie się czego dotyczą osiągnięcia i jak zdobyć platynowe trofeum oraz 100% achievementów.

Na tej stronie znajdziecie poradnik trofeowy do Far Cry 6, w którym zamieściliśmy obszerne opisy wszystkich osiągnięć z podstawowej wersji gry. Wyjaśniamy jakie wymagania mają dostępne achievementy, jak najprościej zdobywać trofea, a także jak przyczynić się do zdobycia platynowego trofeum w Far Cry 6.

Dodatkowe uwagi: Niektóre bardziej skomplikowane osiągnięcia opisaliśmy na osobnych stronach naszego poradnika trofeowego. Odnośniki do nich znajdziecie w sekcjach Komentarz.

W poradniku trofeowym staraliśmy się unikać dużych spojlerów fabularnych, aczkolwiek niestety niektóre osiągnięcia powiązane są z ważnymi wydarzeniami. W szczególności uważajcie na opis trofeum Najciemniej pod latarnią, które dotyczy odblokowania ukrytego zakończenia gry.

Konkwistador (Conquistador)

Sposób odblokowania: Odblokuj wszystkie trofea.

Rodzaj trofeum: platynowe

Komentarz: Platynowe trofeum jest zdobycia wyłącznie w wersjach na konsole PS4 i PS5.

Yo Soy Dani Rojas

Sposób odblokowania: Wybierz, jak wygląda Dani (tylko w kampanii solowej) - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Wybierz, jak wygląda Dani (tylko w kampanii solowej).

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Trofeum to dotyczy konkretnie wyboru płci bohatera - w Far Cry 6 można grać mężczyzną lub kobietą. Decyzję odnośnie płci podejmiecie na samym początku gry, tzn. po przystąpieniu do prologu - operacji La Noche De La Muerte. Osiągnięcie przyznawane jest niezależnie od dokonanego wyboru.

Najciemniej pod latarnią (Hidden in Plain Sight)

Sposób odblokowania: Dotrzyj do Miami - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Dotrzyj do Miami.

Rodzaj trofeum: srebrne

Komentarz: Osiągnięcie to dotyczy odblokowania sekretnego zakończenia kampanii i jest ono jedynym z całej gry, które można przegapić. Pierwsza okazja do odblokowania sekretnego zakończenia pojawia się po zaliczeniu wszystkich początkowych operacji i dotarciu po raz pierwszy na Wyspę Libertad, na której rozpocznie się główne zadanie Partyzantka. Zamiast zajęcia się nowym questem musicie wejść w interakcję z łodzią przygotowaną dla Daniego i odpłynąć od bazy partyzantów. Alternatywnie możecie w dalszej fazie kampanii gry wykroczyć poza granice mapy świata, ale musicie tego dokonać przed skończeniem głównej fabuły.

Cały proces dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie Ukryte zakończenie.

Zerwanie powiązań z zagranicą (Cutting Foreign Ties)

Sposób odblokowania: Zwerbuj legendy '67 i La Moral.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Trofeum to powiązane jest z postępami w głównym wątku fabularnym gry. Musicie zajmować się operacjami z regionu El Este. Pierwsze zadanie z tej grupy questów to Poznaj Legendy i otrzymacie je wraz z innymi misjami niedługo po ukończeniu wprowadzenia do kampanii na Isla Santuario.

Montero Justicia

Sposób odblokowania: Zwerbuj Monteros.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Trofeum to powiązane jest z postępami w głównym wątku fabularnym gry. Musicie zajmować się operacjami z regionu Madrugada. Pierwsze zadanie z tej grupy questów to Poznaj państwa Monteros i otrzymacie je wraz z innymi misjami niedługo po ukończeniu wprowadzenia do kampanii na Isla Santuario.

Voz del Pueblo

Sposób odblokowania: Zwerbuj Maximas Matanzas.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Trofeum to powiązane jest z postępami w głównym wątku fabularnym gry. Musicie zajmować się operacjami z regionu Valle De Oro. Pierwsze zadanie z tej grupy questów to Poznaj Maximas Matanzas i otrzymacie je wraz z innymi misjami niedługo po ukończeniu wprowadzenia do kampanii na Isla Santuario.

Viva La Revolucion

Sposób odblokowania: Odzyskaj Yarę.

Rodzaj trofeum: złote

Komentarz: Trofeum to powiązane jest z postępami w głównym wątku fabularnym gry i nie możecie go przegapić. Zdobędziecie je w końcowej części głównej fabuły, a konkretnie po ukończeniu finałowej operacji zatytułowanej Bitwa o Esperanzę.

Ninjerilla

Sposób odblokowania: Zajmij bazę FND, unikając wykrycia (tylko w kampanii solowej).

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika trofeowego.

Zależność (Co-Dependent)

Sposób odblokowania: Zajmij bazę FND, współpracując z innym graczem.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Trofeum to wymusza granie w co-opie z drugim graczem i nie możecie go zdobyć grając w pojedynkę. Na potrzeby odblokowania osiągnięcia możecie zaatakować dowolną bazę i nie jest też wymagane zajęcie jej bez zaalarmowania wrogów.

Wolność (Liberty)

Sposób odblokowania: Zajmij wszystkie bazy FND (tylko w kampanii solowej).

Rodzaj trofeum: złote

Komentarz: Kolejne bazy FND możecie odkrywać w trakcie eksploracji świata gry - oznaczane są one dużymi czerwonymi ikonami na mapie. Gra daje pełną swobodę wyboru wariantów ich przejmowania i nie musicie się skradać. Liczy się jedynie fakt ich przejęcia, tzn. wyeliminowanie wszystkich przebywających w nich przeciwników (w tym także posiłków jeśli zostaną wezwane po uruchomieniu alarmu).

Znalezione, nie kradzione! (Finders Keepers!)

Sposób odblokowania: Przyprowadź 3 pojazdy FND z zasobami w dobrym stanie.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika trofeowego.

Grunt to kontrola (Check It Out)

Sposób odblokowania: Zajmij 10 punktów kontrolnych (tylko w kampanii solowej) - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Zajmij 10 punktów kontrolnych (tylko w kampanii solowej).

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Na punkty kontrolne (Checkpoints) możecie wpadać jeżdżąc głównymi drogami po mapie świata. W każdej z tych lokacji do wykonania są dwie czynności:

  1. wyeliminowanie wszystkich przeciwników - starajcie się unikać wykrycia, by nie było konieczne rozprawienie się również z posiłkami,
  2. zniszczenie billboarda z Antonem - możecie np. użyć ładunków wybuchowych lub uderzyć w billboard pojazdem.

Przejmicie 10 dowolnych tego typu lokacji ze świata gry (jest ich znacznie więcej na całej mapie świata).

Przyjazne niebo (Friendly Skies)

Sposób odblokowania: Wysadź 16 działek przeciwlotniczych (tylko w kampanii solowej).

Rodzaj trofeum: srebrne

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika trofeowego.

Deszcz skarbów! (It's Raining Treasure!)

Sposób odblokowania: Przechwyć 10 wojskowych zrzutów zaopatrzenia (tylko w kampanii solowej)

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika trofeowego.

Wieczna tradycja (Undying Tradition)

Sposób odblokowania: Ukończ yarańską opowieść Błogosławieństwo Triady - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Ukończ yarańską opowieść "Błogosławieństwo Triady".

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Błogosławieństwo Triady to tytuł jednej z większych Yarańskich opowieści (pobocznych misji) gry - szczegółowo opisaliśmy ją w naszej solucji.

Dla przypomnienia w ramach pobocznego zadania musicie doprowadzić do zdobycia 3 reliktów, dotrzeć z nimi do jaskini Oluwa na wyspie Isla Santuario i stoczyć pojedynek z mini-bossem - pumą Oluso.

Najtwardszy dziób (Top of the Pecking Order)

Sposób odblokowania: Wygraj walkę kogutów - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Wygraj walkę kogutów.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Walki kogutów na arenie (Cockfighting Arena) to jedna z mini-gier, którymi możecie zajmować się w obozach partyzantów, np. w obozie na Farmie Montero z regionu Madrugada.

Założenia walk kogutów dokładniej opisaliśmy na stronie Mini-gry. W skrócie - musicie sterować kogutem wyprowadzając 3 możliwe rodzaje zwykłych ataków + 1 specjalny atak i używając uniku gdy zajdzie taka potrzeba. Wystarczy wygrać 1 walkę (każde starcie składa się z maksymalnie 3 rund) i nawet jeśli przegracie to możecie bezproblemowo przystąpić do kolejnej.

Wyścigowiec (Speed Racer)

Sposób odblokowania: Ukończ 3 wyścigi Gran Premio - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Ukończ 3 wyścigi Gran Premio.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Wyścigi Gran Premio (Gran Premios) to jedna z dodatkowych aktywności do odnajdywania na mapie świata. O nowych wyścigach najłatwiej możecie dowiadywać się odnajdując interaktywne plakaty, które mogą kryć się pod wykrzyknikami na radarze. Zbadanie każdego plakatu odkrywa nowy wyścig w okolicy.

Wyścigi dotyczą ścigania się z upływającym czasem i docierania do kolejnych bramek kontrolnych, które dodają kilka sekund do licznika. W zależności od zawodów zmienia się środek transportu i może to być np. quad, pojazd terenowy, sportowe auto czy skuter wodny. W świecie gry jest znacznie więcej wyścigów od wymaganych trzech i jeśli nie odpowiada Wam jakiś wyścig przez jego wysoki poziom trudności to możecie poszukać innych.

Szczęście nowicjusza (Beginner's Luck)

Sposób odblokowania: Wygraj partię domina - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Wygraj partię domina.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Domino (Dominoes) to jedna z mini-gier, którymi możecie zajmować się w obozach partyzantów, np. w obozie Patriotas Peak z regionu El Este.

Założenia domina dokładniej opisaliśmy na stronie Mini-gry. W skrócie - musicie wykonywać ruchy w systemie turowym, umieszczając płytki z pasującymi wartościami. Wygrywa ten gracz, który na koniec partii będzie miał w posiadaniu płytki z najniższą wartością. Jeśli przegraliście pierwszą próbę zaliczenia mini-gry, to bezproblemowo możecie przystąpić do kolejnej partii. Nie ma też wymogu grania w domino na wyższych poziomach trudności.

Przegrzanie (Overheated)

Sposób odblokowania: Ukończ operację specjalną - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Ukończ operację specjalną.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Trofeum to wymusza przystąpienie do zmagań w trybie online. Jest ono powiązane z głównymi kryjówkami partyzantów, tzn. tymi lokacjami, w których gra załącza widok TPP (np. Farma Montero z Madrugady).

W każdym obozie rebeliantów spotkacie Lolę, która zajmuje się organizowaniem specjalnych operacji. Do misji możecie przystąpić w pojedynkę (wymagane jest jedynie połączenie z serwerami gry) lub w kooperacji. Ich ogólne założenia dokładniej omówiliśmy w osobnym rozdziale Operacje specjalne.

Partyzant alfa (Alpha Guerrilla)

Sposób odblokowania: Ukończ 5 operacji bandido - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Ukończ 5 operacji bandido.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Operacje Bandido (Bandido Operations) to jedna z dodatkowych aktywności powiązanych z kryjówkami partyzantów (np. z Farmą Montero z Madrugady). W tego typu lokacjach możecie odnajdywać interaktywne tablice do wybierania kolejnych operacji.

Założenia operacji powiązanych z tym osiągnięciem opisaliśmy na stronie Operacje Los Bandidos. W skrócie - musicie wybrać lidera/liderów, posiadać dostatecznie dużo rekrutów i odczekać od jednej do kilku godzin na rozpoczęcie każdej operacji Bandido. Dokonuje się w niej następnie wyborów z procentowymi szansami powodzenia. Chcąc uznać daną operację za zaliczoną musicie poprawnie zaliczyć wszystkie 3 kroki (przykład na obrazku) żeby dotrzeć do ekranu odberania finałowej nagrody. Jeśli przegraliście operację, to możecie po prostu wybrać inną z dostępnej w danym momencie puli. Zajmujcie się tą aktywnością do ukończenia 5 dowolnych operacji Los Bandidos.

Drogowa gorączka (Road Rage)

Sposób odblokowania: Wyeliminuj pojazd maczetą, jadąc na koniu.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika trofeowego.

Uzbrojenie po zęby (Armed to the Teeth)

Sposób odblokowania: Zbierz 49 broni unikalnych - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Zbierz 49 broni unikalnych.

Rodzaj trofeum: srebrne

Komentarz: Unikalne bronie są tymi, które możecie odnajdywać w ściśle określonych miejscach. Dużym ułatwieniem jest to, że po najechaniu na ikonę unikalnej broni w menu arsenału otrzymacie informację na temat potencjalnych okoliczności jej zdobycia (np. odnalezienie dużej skrzyni w lokacji X w świecie gry).

Zestawienia unikalnych broni wraz z instrukcjami wejścia w ich posiadanie znajdziecie w rozdziale o sekretach i znajdźkach w naszym poradniku.

Hogar Dulce Hogar

Sposób odblokowania: Ulepsz maksymalnie obiekt w dowolnym obozie partyzantów (tylko w kampanii solowej).

Rodzaj trofeum: srebrne

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika trofeowego.

Plecaki (Backpacking)

Sposób odblokowania: Zdobądź wszystkie supremo dostępne na Yarze - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Zdobądź wszystkie supremo dostępne na Yarze.

Rodzaj trofeum: srebrne

Komentarz: Dla przypomnienia supremo to nazwa plecaków w grze gwarantujących różnorakie specjalne ataki (np. ostrzał rakietowy albo rozpylenie trującego gazu). Po raz pierwszy spotkacie się z nimi w trakcie zaliczania operacji Rób lub giń w trakcie wprowadzenia do kampanii.

Dostępne w grze plecaki możecie przeglądać w zakładce Arsenał inwentarza bohatera. Najeżdżając na ich ikony możecie dowiadywać się jakie mają działanie oraz jak można je zdobyć. W przypadku zdecydowanej większości z nich kupuje się je za zubożony uran. Możecie tego dokonywać w sklepie Juana w Sztabie Libertad lub odwiedzając handlarzy bronią w obozach partyzantów.

Wyjątkiem jest plecak Triador, którego nie można zakupić - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Wyjątkiem jest plecak Triador, którego nie można zakupić. Jedynym sposobem na jego odblokowanie jest zaliczenie Yarańskiej opowieści Błogosławieństwo Triady (Triada Blessings) z odnalezienia 3 reliktów. Jej opis przejścia znajdziecie w osobnym rozdziale przewodnika.

Kunszt kulinarny (Fry Cry)

Sposób odblokowania: Kup 15 posiłków.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika trofeowego.

To moje rytmy (That's My Jam)

Sposób odblokowania: Znajdź 15 pendriveów - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Znajdź 15 pendrive'ów.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Pendrive'y (USB Sticks) to jedna z kategorii sekretów w grze. Informacje na temat miejsc ich odnajdywania są w rozdziale Kolekcja naszego poradnika.

A to ci zagadka (That's Puzzling)

Sposób odblokowania: Odblokuj 15 skrzyń z kryptogramami - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Odblokuj 15 skrzyń z kryptogramami.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Skrzynie z kryptogramami (Criptograma Chests) to jedna z kategorii sekretów w grze. Informacje na temat miejsc ich odnajdywania są w rozdziale Kolekcja naszego poradnika. Zamieściliśmy tam też jak rozwiązywać zagadki dotyczące otwierania poszczególnych skrzyń.

Bryki i fury (Car Cry)

Sposób odblokowania: Zbierz wszystkie cztery bryki.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika trofeowego.

Rekruter kogutów (Recrooster)

Sposób odblokowania: Znajdź wszystkie koguty - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Znajdź wszystkie koguty.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Koguty (Roosters) to jedna z kategorii sekretów w grze. Informacje na temat miejsc ich odnajdywania są w rozdziale Kolekcja naszego poradnika.

Wierna armia (Loyal Army)

Sposób odblokowania: Zwerbuj 5 amigos - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Zwerbuj 5 amigos.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Amigos to nazwa petów-zwierzaków, z którymi można wspólnie podróżować po świecie gry. Poświęciliśmy im cały osobny rozdział poradnika i tam też możecie dowiedzieć się jak je przyłączać do siebie.

Dwie dodatkowe uwagi:

  1. Jeśli zakupiliście edycję Gold gry Far Cry 6, to trofeum to będzie prostsze, gdyż otrzymacie wtedy za darmo dostęp do bonusowego Amigo K-9000.
  2. W przypadku posiadania standardowej wersji gry będziecie musieli zająć się pozyskaniem problematycznego peta Oluso, z którym związany jest quest Błogosławieństwo Triady (Triada Blessings) z odnalezienia 3 reliktów.

CzyPogłaszczeszKrokodyla (CanYouPetTheCroc)

Sposób odblokowania: Pogłaszcz Guapo - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Pogłaszcz Guapo.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: To bardzo proste trofeum, które tak na dobrą sprawę jest easter eggiem powiązanym z krokodylem Guapo, czyli pierwszym Amigo (petem), który dołączy do Was na początku gry w operacji Jedyny taki Juan.

Po odblokowaniu Guapo jako towarzysza ustawcie się obok aligatora i przytrzymajcie przycisk interakcji. Bohater zamiast pogłaskania Guapo nakarmi go kawałkiem mięsa.

Szpanerstwo (Strutting His Stuff)

Sposób odblokowania: Daj Chicharronowi strój Sukinkoko - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Daj Chicharronowi strój "Sukinkoko".

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Powiązanego z tym osiągnięciem "stroju" dla koguta Chicharrona nie musicie odnajdywać w grze, ale sama podmiana skórki może Wam sprawić pewne problemy. W menu pauzy przejdźcie do zakładki Amigos, podświetlcie Chicharrona i wybierz pozycję Wygląd (Appearance) z lewego dolnego narożnika ekranu.

Po otwarciu nowego okna znajdźcie skórkę Sukinkoko - Motherclucker - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Po otwarciu nowego okna znajdźcie skórkę Sukinkoko - Motherclucker.

Tajna broń (Secret Weapon)

Sposób odblokowania: Odciągnij uwagę 10 żołnierzy z pomocą Chorizo - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Odciągnij uwagę 10 żołnierzy z pomocą Chorizo.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Chorizo to pet-jamnik i opis przyłączenia tego zwierzaka znajdziecie na jednej ze stron rozdziału o Amigos.

Możecie wskazywać Chorizo przeciwników, których uwagę ma odwrócić. Jest to możliwe jeśli skradacie się i nie bierzecie w danym momencie aktywnego udziału w żadnych walkach. Zdezorientujcie w ten sposób 10 różnych żołnierzy napotkanych w świecie gry (na sojuszników sztuczka ta nie zadziała).

Ostry konflikt (Heated Conflict)

Sposób odblokowania: Zlikwiduj 10 żołnierzy, gdy trwa obława - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Zlikwiduj 10 żołnierzy, gdy trwa obława.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Trofeum to powiązane jest z mechaniką Obławy (Heat), którą dokładniej opisaliśmy na jednej ze stron przewodnika po grze.

W skrócie - obława może załączyć się w wybranych misjach gry oraz po tym jak zwrócicie na siebie uwagę lokalnych żołnierzy w wyniku licznych zabójstw. Otrzymacie wtedy na ekranie ostrzeżenie (powyższy obrazek). Nie próbujcie zgubić pościgu, tylko zajmujcie się atakowaniem i eliminowaniem napotykanych żołnierzy polujących na bohatera. Jako że będą na Was polowały także oddziały specjalne przygotujcie sobie wcześniej dobrą broń i w miarę możliwości elementy pancerza poprawiające defensywę.

Brody Szczękowski (Jawson Brody)

Sposób odblokowania: Zlikwiduj rekina wybuchem.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika trofeowego.

Wyrafinowanie (Sophishticated)

Sposób odblokowania: Złów 10 ryb - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Złów 10 ryb.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Do łowienia ryb potrzebna jest wędka, którą automatycznie otrzymuje się zaliczając operację Paliwo dla rewolucji w początkowej fazie kampanii. Od tego momentu możecie odnajdywać łowiska w świecie gry lub po prostu łowić w dowolnie wybranym miejscu wybierając wędkę z rozwijanego menu elementów wyposażenia. Gra daje pełną swobodę wyboru ryb do złowienia.

Temat wędkowania dokładniej opisaliśmy na stronie Polowania na zwierzęta i łowienie ryb.

Przestarzały sprzęt (Outdated Tech)

Sposób odblokowania: Zlikwiduj żołnierza, sabotując alarm.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika trofeowego.

O nie, nic z tego! (Oh No You Don't!)

Sposób odblokowania: Zlikwiduj 3 przywódców powstania - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Zlikwiduj 3 przywódców powstania.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Trofeum to wymusza żeby w pierwszej kolejności ukończyć główny wątek fabularny, gdyż dopiero wtedy odblokowana zostanie zakładka Powstanie (Insurgency) w menu pauzy powiązana z tą tematyką. Każdego tygodnia możecie zabić 1 przywódcę (funkcjonuje to na podobnych założeniach do tygodniowych wyzwań) i z pozbyciem się następnego przywódcy musicie zaczekać do kolejnego tygodnia.

Proces eliminacji wrogich liderów dokładnie opisaliśmy na osobnej stronie Przywódcy powstania. W skrócie - musicie wykonać wskazaną przez grę operację specjalną, a także odbić wskazane placówki wojskowe. Pozwoli to Wam zidentyfikować bazę FND, w której przebywa przywódca i wyeliminowac tę postać przy okazji przejmowania bazy.

W sumie nie tacy specjalni (Not So Special)

Sposób odblokowania: Zlikwiduj 10 żołnierzy sił specjalnych - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Zlikwiduj 10 żołnierzy sił specjalnych.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: To trofeum o podobnych założeniach do opisanego wcześniej osiągnięcia Ostry konflikt. Żołnierze sił specjalnych (Special Forces Soldiers) mogą zacząć polować na Daniego po tym jak rozpocznie się Obława. Możliwe jest też jednak spotykanie ich w późniejszych regionach w trakcie innych walk. Rozpoznacie ich po lepszym sprzęcie i bardzo możliwe jest to, że zdobędziecie osiągnięcie bez specjalnych starań.

Nie taki twardy (Not So Tough)

Sposób odblokowania: Unieruchom czołg za pomocą urządzenia IEM i porwij go - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Unieruchom czołg za pomocą urządzenia IEM i porwij go.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Kradzież "aktywnego" czołgu z użyciem ładunku IEM opisaliśmy jako jedną z technik na stronie Czołg - jak ukraść? w rozdziale FAQ naszego poradnika. W skrócie - zaopatrzcie się w supremo (plecak) Volta i aktywujcie ładunek EMP po tym jak znajdziecie się blisko jeżdżącego po okolicy czołgu. Trzeba następnie szybko dostać się na jego dach i otworzyć właz żeby wyrzucić operatora.

Najgroźniejszy drapieżnik (Ultimate Predator)

Sposób odblokowania: Upoluj wszystkie mityczne zwierzęta (tylko w kampanii solowej) - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Upoluj wszystkie mityczne zwierzęta (tylko w kampanii solowej).

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Mityczne zwierzęta (Mythical Animals) można potraktować jako jedną z kategorii sekretów w grze. Możecie się o nich dowiedzieć z menu Ekwipunek (Inventory) przechodząc do zakładki Materiały handlowe (Tradables). Po najechaniu na ikonę mitycznego zwierzęcia otrzymacie instrukcje na temat lokalizacji jego legowiska.

Problematycznym mitycznym zwierzęciem może być jaguar Sanguinario, którego opisaliśmy na osobnej stronie rozdziału - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Problematycznym mitycznym zwierzęciem może być jaguar Sanguinario, którego opisaliśmy na osobnej stronie rozdziału. Na tego drapieżnika możecie zapolować wyłącznie nocną porą i w razie potrzeby musicie zaczekać na nastanie nocy zanim wyruszycie do El Este na poszukiwania.

Wielkie zjeżdżanie (Slip Sliding Away)

Sposób odblokowania: Wykonaj jeden ślizg na dystansie 200 metrów - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Wykonaj jeden ślizg na dystansie 200 metrów.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Okazji do zaliczenia tego osiągnięcia możecie szukać w trakcie podróżowania po terenach górskich. Rozglądajcie się za znakami ostrzegającymi o stromym zejściu podobnymi do tego z powyższego obrazka.

Musicie rozpocząć długi ślizg po zboczu góry (wciśnijcie Kółko / B biegnąc przed siebie), który nie może zostać zbyt wcześnie przerwany np - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Musicie rozpocząć długi ślizg po zboczu góry (wciśnijcie Kółko / B biegnąc przed siebie), który nie może zostać zbyt wcześnie przerwany np. jeśli za bardzo zwolnicie lub zderzycie się z jakąś przeszkodą. Jeśli zjazd był dostatecznie długi, to w nagrodę otrzymacie trofeum.

Potrącenie i ucieczka (Hit 'n Run)

Sposób odblokowania: Przejedź pojazdem 10 żołnierzy - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Przejedź pojazdem 10 żołnierzy.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: To bardzo proste osiągnięcie. Podczas podróżowania dowolnym pojazdem (np. jeepem) po świecie gry rozglądajcie się za żołnierzami - są oni oznaczani kolorem na radarze. Uderzajcie w nich z dużą siłą żeby ich śmiertelnie potrącać.

A to ci niespodzianka! (Didn't See That Coming!)

Sposób odblokowania: Użyj sterowni ochrony, żeby wyłączyć wszystkie kamery i alarmy.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika trofeowego.

Śmierć z przestworzy (Death From Above)

Sposób odblokowania: Zlikwiduj żołnierza, znajdując się 50 metrów nad nim.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika trofeowego.

Toksyczny wpływ (Toxic Influence)

Sposób odblokowania: Spraw, że otruci żołnierze zabiją 5 innych wrogów.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika trofeowego.

Fashionista

Sposób odblokowania: Załóż cały zestaw dopasowanego wyposażenia - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Załóż cały zestaw dopasowanego wyposażenia.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Osiągnięcie to powiązane jest z elementami ubioru, które kolekcjonuje się przez całą grę. Zdecydowaną większość z nich wyjmuje się ze skrzyń - mogą one być wśród losowego lootu.

Kontynuujcie kolekcjonowanie elementów wyposażenia, aż uda się Wam znaleźć w losowych skrzyniach 5 elementów z tego samego zestawu, tzn. nakrycie głowy, przedmiot na korpus, przedmiot na nadgarstek, przedmiot na nogi i przedmiot na stopy. Załóżcie je wszystkie w zakładce arsenału. W naszym przykładzie do zdobycia trofeum użyliśmy zestawu Parkour.

Złota rączka (Do It Yourself)

Sposób odblokowania: Zainstaluj wszystkie modyfikacje jednej broni zrób to sam - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Zainstaluj wszystkie modyfikacje jednej broni "zrób to sam".

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Bronie Zrób to sam (Resolver Weapons) są unikalną kategorią narzędzi zagłady. Możecie otrzymywać je w wyniku postępów w głównej fabule lub kupować od Juana. W przykładzie z powyższego obrazka do zdobycia trofeum wykorzystaliśmy miotacz ognia Tostador, który otrzymacie w początkowej fazie kampanii.

Każda broń Zrób to sam ma kilka slotów na modyfikacje. Musicie zakupić dowolną modyfikację dla każdej z dostępnych kategorii, zastępując tym samym domyślne części. Oznacza to konieczność odwiedzenia stołu warsztatowego, a także posiadania i wydania odpowiednich surowców do craftingu. Temat modyfikowania broni dokładniej opisaliśmy na stronie Crafting.

Tu jest jakby luksusowo (Glamping)

Sposób odblokowania: Wybuduj po jednym z każdego rodzaju obiektów obozu partyzantów (tylko w kampanii solowej) - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Wybuduj po jednym z każdego rodzaju obiektów obozu partyzantów (tylko w kampanii solowej).

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z kryjówkami rebeliantów z lokacji Farma Montero z regionu Madrugada, Patriotas Peak z regionu El Este oraz Obóz Maximas z regionu Valle De Oro. W każdej z tych lokacji możecie odwiedzić Biurko budowlane i opłacić maksymalnie 2 projekty, wydając na ten cel materiały do craftingu.

Każdy projekt może powstać tylko raz, tak więc nie musicie obawiać się zawalenia trofeum. Odwiedzajcie w kolejnych obozach brygadzistę i kupujcie dowolnego projekty pierwszego poziomu. Docelowo w każdej z kryjówek opłacone powinny być 2 różne projekty (a więc łącznie 6 dla wszystkich 3 obozów).

Wściekła szybkość (Furiously Fast)

Sposób odblokowania: Zainstaluj w bryce 10 części.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Osiągnięcie to dokładniej opisaliśmy na osobnej stronie naszego poradnika trofeowego.

Chwalebny przywódca (Glorious Leader)

Sposób odblokowania: Osiągnij rangę Comandante - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Osiągnij rangę Comandante.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: Osiągnięcie to powiązane jest ze zdobywaniem punktów doświadczenia i awansowaniem bohatera do kolejnych rang. Comandante to nazwa najwyższej 14 rangi.

Wskazówki jak szybciej levelować znajdziecie na stronie Rangi i XP - jak awansować? w naszym przewodniku po grze. Najlepiej jest zajmować się głównymi i pobocznymi misjami, a także przejmowaniem wrogich obiektów wojskowych (posterunki, bazy FND itp.) z mapy świata. Każda taka aktywność gwarantuje spory przyrost XP.

Zachowaj spokój (Stay Cool)

Sposób odblokowania: Ukończ dowolną operację specjalną, nie przekraczając 50% na termometrze PG-240X - Far Cry 6: Trofea/Osiągnięcia - lista - Far Cry 6 - poradnik do gry

Sposób odblokowania: Ukończ dowolną operację specjalną, nie przekraczając 50% na termometrze PG-240X.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z Operacjami specjalnymi, czyli misjami online odbieranymi od Loli w dowolnej spośród dużych kryjówek partyzantów.

W przypadku opisywanego osiągnięcia musicie przywiązywać dużą uwagę do wskaźnika temperatury pojemnika z PG-240X. Nie śpieszcie się, tylko dokładnie planujcie trasę podróży - musicie podróżować jak najczęściej w cieniu oraz szukać po drodze miejsc oznaczonych kroplą wody do schładzania pojemnika.

Ukryta gotówka (Hidden Cash)

Sposób odblokowania: Zlokalizuj skrytkę ukrytych Moneda w dowolnej operacji specjalnej.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z Operacjami specjalnymi, czyli misjami online odbieranymi od Loli w dowolnej spośród dużych kryjówek partyzantów.

Skrytki można określić jako znajdźki. Odnalezieniem jednej z nich najlepiej zająć się zanim zlokalizujecie i zabierzecie pojemnik PG-240X.

Faza końcowa (Termination Phase)

Sposób odblokowania: Uwolnij 30 zakładników podczas wyzwania informatorów Loli w dowolnej operacji specjalnej.

Rodzaj trofeum: brązowe

Komentarz: To jedno z trofeów powiązanych z Operacjami specjalnymi, czyli misjami online odbieranymi od Loli w dowolnej spośród dużych kryjówek partyzantów.

Informatorzy Loli mogą zacząć pojawiać się w okolicy po tym jak osiągnięcie poziom mistrzostwa w danej operacji specjalnej. Musicie docierać do zakładników, zabijać strażników i przytrzymywać przycisk interakcji żeby uwalniać kolejnych sojuszników.