Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Obława Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Far Cry 6 opisuję mechanikę obławy (Heat). Dowiecie się kiedy może rozpocząć się pościg i jak go skutecznie zgubić.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 znajdziecie najważniejsze informacje na temat mechaniki obławy (Heat). Dowiecie się czym jest obława, kiedy może dojść do zainicjowania pościgu oraz jak zgubić wrogich żołnierzy polujących na sterowaną postać.

Pasek obławy (Heat Meter) i jego ładowanie się

Mechanika obławy funkcjonuje w Far Cry 6 na podobnych zasadach do policyjnych gwiazdek z gier z serii GTA - Far Cry 6: Obława - Far Cry 6 - poradnik do gry

Mechanika obławy funkcjonuje w Far Cry 6 na podobnych zasadach do policyjnych gwiazdek z gier z serii GTA. Zabijanie wrogich żołnierzy stopniowo zapełnia pasek obławy, który znajduje się obok radaru w lewym dolnym rogu ekranu.

Pasek obławy odzwierciedla stan zainteresowania przeciwników poczynaniami głównego bohatera. Początkowo będzie miał on żółty kolor. Po tym jak zostanie napełniony w 50% w okolicy zacznie pojawiać się więcej "zwykłych" żołnierzy.

Warto zaznaczyć, że pasek obławy może też samoczynnie obniżać się i stanie się tak jeśli przez dłuższy czas nie zaatakujecie ani nie zaalarmujecie żadnego nowego przeciwnika.

Czerwony pasek pościgu i siły specjalne

1 - Far Cry 6: Obława - Far Cry 6 - poradnik do gry
Jeśli doprowadzicie do zapełnienia się paska obławy w 100% to zmieni kolor na czerwony i rozpocznie się pościg za bohaterem - Far Cry 6: Obława - Far Cry 6 - poradnik do gry

Jeśli doprowadzicie do zapełnienia się paska obławy w 100% to zmieni kolor na czerwony i rozpocznie się pościg za bohaterem. Jego podstawowym utrudnieniem jest to, że będą w nim brali udział żołnierze sił specjalnych (Special Forces), którzy dysponują lepszym wyposażeniem od podrzędnych przeciwników - mogą używać łazików i ciężkiego sprzętu, a także np. chować się za rozkładanymi tarczami.

Walka lub ucieczka

Za każdym razem gdy zainicjuje się nowy pościg macie dwie możliwości - przystąpienie do walk lub ucieczka - Far Cry 6: Obława - Far Cry 6 - poradnik do gry

Za każdym razem gdy zainicjuje się nowy pościg macie dwie możliwości - przystąpienie do walk lub ucieczka.

Zdecydowanie się na walki jest wskazane tylko jeśli posiadacie już na wyposażeniu dobre bronie i gadżety, bądź też jeśli aktualnie korzystacie z dobrego pojazdu, np. z opancerzonej bryki, czołgu czy śmigłowca. Pozwoli to Wam znacznie łatwiej pokonać siły specjalne.

Ucieczka jest lepszym rozwiązaniem jeśli nie posiadacie dobrego sprzętu lub nie chcecie ryzykować bezpośrednich walk - Far Cry 6: Obława - Far Cry 6 - poradnik do gry

Ucieczka jest lepszym rozwiązaniem jeśli nie posiadacie dobrego sprzętu lub nie chcecie ryzykować bezpośrednich walk. Zgubienie pościgu w grze jest łatwe. Możecie np. oddalić się od asfaltowych dróg, którymi podróżują pojazdy (niestety w pościgu może też wziąć udział śmigłowiec) czy dotrzeć do najbliżej położonej sojuszniczej lokacji (np. jedna z kryjówek rebeliantów). Gra w momencie zgubienia pościgu wyświetla stosowny komunikat i pasek obławy zostanie wyzerowany.