Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Far Cry 6 - poradnik do gry

Far Cry 6 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Far Cry 6: Smartfon Far Cry 6 poradnik, solucja

Ta strona poradnika do gry Far Cry 6 wyjaśnia jak korzystać ze smartfona bohatera do wykonywania rekonesansów i skanowania pojazdów.

Na tej stronie poradnika do gry Far Cry 6 wyjaśniamy jakie główne zastosowania ma smartfon, w posiadanie którego wejdziecie w trakcie prologu. Wyjaśniamy jak używać telefonu przede wszystkim do wykonywania zwiadów przed wkraczaniem do wrogich lokacji, a także jak może on być wykorzystywany do skanowania nieznanych pojazdów.

Rekonesans

Najważniejszą cechą smartfona z gry Far Cry 6 jest to, że zastępuje on klasyczną lornetkę - Far Cry 6: Smartfon - Far Cry 6 - poradnik do gry

Najważniejszą cechą smartfona z gry Far Cry 6 jest to, że zastępuje on klasyczną lornetkę. Telefonu możecie mianowicie użyć do przeprowadzenia rekonesansu - trzeba w tym celu wcisnąć górny kierunek na krzyżaku. Po tym jak załączy się podgląd ekranu smartfona możecie i powinniście dodatkowo przybliżać obraz po to żeby dostrzegać bardziej oddalone obiekty i cele.

Zwiad powinniście wykonać przed wkroczeniem do każdej dużej wrogiej lokacji, dzięki czemu będziecie mogli zaplanować kolejne kroki oraz łatwo zidentyfikować obszary i postacie, którymi warto będzie zainteresować się w pierwszej kolejności. Rekonesans starajcie się wykonywać na wzgórzu, wieży, dachy budynku lub w innym podobnym miejscu, z którego widać całą wrogą lokację lub przynajmniej jej większość. Skupiajcie się na następujących rzeczach:

  1. Oznaczanie (otagowanie) przeciwników - Zwracajcie szczególną uwagę na oficerów, bo oni być w posiadaniu kart dostępu do zamkniętych pomieszczeń z wrogich lokacji.
  2. Oznaczanie maszyn - Nieużywane maszyny możecie kraść i jest to szczególnie wskazane jeśli znaleźliście np. czołg lub śmigłowiec bojowy. Spodziewajcie się tego, że w razie zaalarmowania wrogów to oni mogą zacząć korzystać z pojazdów.
  3. Odnajdywanie alarmów - Możecie próbować niszczyć je na odległość lub osobiście docierać do nich. W większych lokacjach znajduje się więcej niż 1 alarm.
  4. Odnajdywanie kamer - W tym przypadku również wskazane jest użycie broni z tłumikiem żeby zniszczyć je na odległość. Kamera może przyczynić się do wszczęcia alarmu jeśli zauważy np. bohatera lub zwłoki przeciwnika.
  5. Odnajdywanie innych unikalnych obiektów - Mogą to być np. stacjonarne działka czy klatki z drapieżnikami i po zniszczeniu drzwi klatki dzikie zwierzę może zacząć atakować wrogów oraz odwracać ich uwagę.

Wiadomości ze zdjęciami

Kolejnym zastosowaniem smartfona jest odbieranie różnych zdjęć z podpowiedziami - Far Cry 6: Smartfon - Far Cry 6 - poradnik do gry

Kolejnym zastosowaniem smartfona jest odbieranie różnych zdjęć z podpowiedziami. Jest to kategoria, która dotyczy wyłącznie wybranych głównych i pobocznych misji gry. Po przystąpieniu do jakiegoś questu możecie otrzymać powiązane z nim zdjęcia (jedno lub kilka) - do ich oglądania możecie przystąpić wciskając dolny kierunek na krzyżaku.

Na zdjęciach może być pokazana np. lokacja questowa nadająca się do odnalezienia, czy typ pojazdów, za którymi trzeba się rozejrzeć. Polecamy korzystać z tych podpowiedzi w tych misjach, w których gra wymusza odnalezienie czegoś we własnym zakresie i nie oznacza celów misji na ekranie.

Skanowanie pojazdów

Przydatną cechą smartfona jest używanie jego aparatu do skanowania pojazdów - Far Cry 6: Smartfon - Far Cry 6 - poradnik do gry

Przydatną cechą smartfona jest używanie jego aparatu do skanowania pojazdów. Musicie w tym celu wyjąć z inwentarza telefon (górny kierunek na krzyżaku) i zadbać o to żeby cały pojazd znalazł się w kadrze.

Opisywana mechanika pozwala na dodawanie zeskanowanych maszyn do garażu, tzn. do różnych punktów odbioru pojazdów. Pozwoli Wam to swobodnie korzystać z nich w dalszej części kampanii. Niestety skanowanie nie działa na pojazdy wojskowe, w tym również na czołgi i śmigłowce. Chcąc dodać tego typu maszyny do garażu musicie osobiście dotrzeć z nimi do punktu odbioru lub przejąć wrogie bazy, w których są zaparkowane.

Robienie zdjęć

Fotografowanie obiektów z otoczenia paradoksalnie jest najrzadszym zastosowaniem dla smartfona - Far Cry 6: Smartfon - Far Cry 6 - poradnik do gry

Fotografowanie obiektów z otoczenia paradoksalnie jest najrzadszym zastosowaniem dla smartfona. Skorzystanie z tej mechaniki jest wymagane jest jedynie w kilku sytuacjach w grze - po wybraniu telefonu z inwentarza (górny kierunek na krzyżaku) musicie doprowadzić do sytuacji umieszczenia fotografowanego obiektu/postaci w kadrze i wcisnąć wskazany przycisk.

W grze Far Cry 6 dostępny jest również tryb fotograficzny (Photo Mode), ale działa on zupełnie niezależnie od smartfona. Co więcej tryb foto umożliwia swobodne kontrolowanie pracy kamery. Nie muszą to być zdjęcia z widoku FPP. Główne funkcje trybu fotograficznego opisaliśmy na osobnej stronie w rozdziale Aneks.