Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak zdobyć wszystkie osiągnięcia za jednym przejściem gry? | Osiągnięcia / Trofea poradnik Fallout 4

Jak zdobyć wszystkie osiągnięcia za jednym przejściem gry?

Zdobycie wszystkich osiągnięć za jednym przejściem (jeden playthrough) nie jest łatwym pomysłem do zrealizowania w grze Fallout 4. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że interesy czterech dużych frakcji zamieszkujących świat gry są sprzeczne ze sobą. Współpracując z frakcją A możesz w rezultacie pogorszyć swoje relacje z frakcją B lub wręcz doprowadzić do tego, że staniesz się jej wrogiem. Fallout 4 ma ponadto różne zakończenia, które wzajemnie wykluczają się. Nie musisz na szczęście kilka razy rozpoczynać gry od nowa, gdyż możesz skorzystać z opisanych poniżej sztuczek. Zakładają one współpracowanie z frakcjami w najlepszej kolejności i jedynie w wymaganym zakresie oraz utworzenie w kilku kluczowych momentach fabuły zapisów stanu gry, do których można następnie powrócić.

Uwaga - Poniższa lista dotyczy prowadzenia gry w sposób całkowicie podporządkowany zdobyciu kompletu osiągnięć. Nie jest to najlepsza metoda na obcowanie z grą, bo grając wyłącznie pod kątem odblokowywania osiągnięć zmuszony zostaniesz do pominięcia niektórych questów, np. finalnych zadań frakcji Minutemanów. Jeśli nie chcesz za wszelką cenę zdobyć wszystkich osiągnięć w możliwie jak najkrótszym czasie to możesz grać w taki sposób w jaki ci się podoba i np. związać się jedynie z ulubioną frakcją z zamiarem ukończenia kompletu jej misji. Omówienia wszystkich zadań głównego wątku oraz zadań frakcji znajdują się oczywiście w naszym poradniku z opisem przejścia Fallouta 4.

Uwaga - Osiągnięcia, które nie są związane z questami czy z ważnymi wyborami fabularnymi, nie zostały uwzględnione w poniższym zestawieniu. Nie możesz ich przegapić i możesz zajmować się nimi bez dodatkowych utrudnień.

Uwaga - Proponowana przez nas lista kroków nie jest jedyną słuszną metodą na zdobycie kompletu osiągnięć (i platynowego trofeum w wersji na PlayStation 4). Nie przejmuj się jeśli niektóre czynności nieco inaczej wykonałeś. O ile tylko nie podjąłeś złych decyzji w najważniejszych momentach powinieneś być w stanie kontynuować swoje starania o pozyskanie wszystkich osiągnięć.

Pierwsze questy głównego wątku i początkowe zadania Minutemanów

- Zacznij od zaliczenia dwóch początkowych questów głównego wątku fabularnego gry - Prolog oraz Powrót z przeszłości (Out of Time).

- Na koniec zadania Powrót z przeszłości spotkasz się po raz pierwszy z frakcją Minutemanów i rozpocznie się powiązane z nimi zadanie Gdy wzywa wolność (When Freedom Calls). Zalicz ten quest w stu procentach.

- Od tego momentu możesz naprzemiennie zaliczać kolejne questy głównego wątku fabularnego i kolejne questy frakcji Minutmenów, bądź też skupić się w danym momencie na jednej grupie questów (np. na początek zaliczyć wymagane questy głównej fabuły i dopiero w następnej kolejności wymagane questy Minutemanów). Podczas zajmowania się tymi zadaniami nie rozpoczynaj zadań powiązanych z Bractwem Stali oraz z Trasą.

- Questy głównego wątku fabularnego zaliczaj do zadania Myśliwy czy ofiara? (Hunter/Hunted) włącznie.

- Questy frakcji Minutemanów zaliczaj do zadania Stare działa (Old Guns) włącznie.

- Od momentu zaliczenia zadania Stare działa NIE ZAJMUJ SIĘ kolejnymi questami frakcji Minutemanów. Nie pomagaj więc kolejnym osadom w rozwiązywaniu ich lokalnych problemów (losowe zadania Minutemanów), albowiem ta ścieżka prowadzi do finału dla frakcji Minutemanów (obrona Zamku będącego jedną z osad). Doprowadzenie tego wątku do końca zablokowałoby ci możliwość zaliczenia innych głównych questów, z którymi powiązane są osiągnięcia.

Główny quest "Poziom molekularny" i początkowe zadania Trasy

- Przystąp do zadania głównego wątku fabularnego zatytułowanego Poziom molekularny (The Molecular Level).

Zostało jeszcze 66% zawartości tej strony, której nie widzisz w tej chwili ...

... pozostała treść tej strony oraz tysiące innych ciekawych materiałów dostępne są w całości dla posiadaczy Abonamentu Premium

Abonament dla Ciebie