Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Połączone siły | Solucja Fallout 4 poradnik Fallout 4

Połączone siły

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć zadanie Minutemanów Nuklearna alternatywa, stać się wrogiem frakcji Bractwa Stali i porozmawiać z Prestonem Garveyem.

Cele zadania:

  • Porozmawiaj z Prestonem Garveyem
  • Zbuduj stanowiska artyleriii w 5 miejscach
  • Przeprowadź ostrzał artyleryjski Prydwenu
  • Zniszcz Prydwen
  • Odeprzyj atak Bractwa na Zamek
  • Porozmawiaj z Prestonem Garveyem

Odblokowanie zadania

Wrogiem Bractwa Stali możesz stać się np. dzięki zabiciu jednego z żołnierzy tej frakcji - Połączone siły | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Wrogiem Bractwa Stali możesz stać się np. dzięki zabiciu jednego z żołnierzy tej frakcji

Zadaniem tym możesz zainteresować się dopiero po ukończeniu ostatniego nadrzędnego questu Minutemanów Nuklearna alternatywa, a więc tego dotyczącego zniszczenia siedziby Instytutu. To nie wszystko, bo dodatkowo musisz stać się wrogiem frakcji Bractwa Stali, którego eksterminacja będzie tematem przewodnim nowego zadania. Wrogiem Bractwa możesz stać się np. atakując dowolnego żołnierza tej frakcji na terenie Posterunku policji w Cambridge czy w Porcie Lotniczym Boston. Po tym jak spełnisz oba wymagania udaj się do Zamku i spotkaj się z Prestonem Garveyem żeby omówić szczegóły ataku na siedzibę Bractwa.

Zbudowanie pięciu stanowisk artylerii

Plan zakłada zniszczenie statku powietrznego Prydwen należącego do Bractwa Stali i musisz w tym celu skonstruować stanowiska artyleryjskie w pięciu różnych lokacjach - Połączone siły | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry

Plan zakłada zniszczenie statku powietrznego Prydwen należącego do Bractwa Stali i musisz w tym celu skonstruować stanowiska artyleryjskie w pięciu różnych lokacjach. Pierwsze stanowisko zostało już zbudowane w Zamku w trakcie zaliczania nadrzędnego zadania Stare działa i o ile nie zostało ono w międzyczasie zniszczone lub usunięte do postawienia są jeszcze cztery takie obiekty. Kolejne stanowiska artyleryjskie możesz stawiać w innych osadach Minutemanów, a więc w Sanktuarium i w tych wszystkich pozostałych lokacjach, w których pozyskałeś wsparcie lokalnej ludności dzięki zaliczeniu związanych z nimi drobnych zadań. Pamiętaj jednak o tym żeby wybierać wyłącznie te lokacje, w których przebywa co najmniej jeden osadnik, bo jakaś osoba musi później przejąć kontrolę nad artylerią. Gra na szczęście podaje aktualną liczbę osdników po najechaniu na ikonę lokacji na mapie świata - na przykładzie z powyższego obrazka są to trzy osoby.

Uwaga - Jeśli masz problemy z odnalezieniem osad to sprawdź w dzienniku z jakimi lokacjami powiązane były pozaliczane wcześniej misje Minutemanów. Możesz też oczywiście zainteresować się aktualnie dostępnymi opcjonalnymi zadaniami tej frakcji żeby odblokować kolejne osady.

Wybierz z listy projektów stanowisko artyleryjskie - Połączone siły | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Wybierz z listy projektów stanowisko artyleryjskie

Po dotarciu do lokacji nadającej się do postawienia stanowiska artyleryjskiego otwórz menu warsztatu, wybierz zakładkę projektów specjalnych (Special) i następnie artylerię (Artillery Piece). Do zbudowania artylerii potrzebne są oczywiście surowce, ale są one na szczęście często odnajdywanymi w świecie gry. Nieco trudniej jest tylko zdobyć duże ilości betonu (Concrete), aczkolwiek możesz na przykład zakupić dostawę tego surowca od handlarza-robota z Graygarden.

Wyślij dowolnego osadnika do obsługi stanowiska - Połączone siły | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Wyślij dowolnego osadnika do obsługi stanowiska

Skonstruowanie stanowiska artyleryjskiego nie załatwia sprawy, bo jak już zostało wcześniej powiedziane musi go obsługiwać jedna osoba. Nie zamykaj okna warsztatu, zlokalizuj dowolnego osadnika, zaznacz go i wydaj mu rozkaz wejścia w interakcję z artylerią. Powtórz cały ten schemat z kolejnymi stanowiskami aż aktywnych będzie wymaganych pięć.

Uwaga - Zanim skonstruujesz piąte stanowisko artyleryjskie rozważ rozbudowanie obrony w Zamku, bo w dalszej części zadania dojdzie tam do dużej bitwy. Możesz postawić w Zamku np. nowe działka czy pułapki.

Zniszczenie statku powietrznego Prydwen

Ostrzał doprowadzi do zniszczenia statku powietrznego Bractwa Stali - Połączone siły | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Ostrzał doprowadzi do zniszczenia statku powietrznego Bractwa Stali

Powróć do Zamku i zaczekaj aż rozpocznie się odliczanie do rozpoczęcia ostrzału artyleryjskiego (nie musisz w nie w żaden sposób ingerować). Atak zakończy się powodzeniem, czyli zniszczeniem jednostki Prydwen.

Odparcie ataku Bractwa na Zamek

Zestrzeliwuj maszyny Vertibird z użyciem wyrzutni rakiet - Połączone siły | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Zestrzeliwuj maszyny Vertibird z użyciem wyrzutni rakiet

To nie koniec tego zadania, bo siły Bractwa Stali przygotowują się do odwetu i już wkrótce zaczną pojawiać się w pobliżu Zamku. Wrogowie początkowo będą korzystali wyłącznie z maszyn latających Vertibird i powinieneś dążyć do ich zestrzeliwania zanim wyłądują one całą załogę. W realizacji tego planu najlepiej sprawdza się wyrzutnia rakiet, przy czym zaczekaj aż wrogi statek powietrzny zbliży się i zawiśnie w jakimś miejscu żeby zmniejszyć ryzyko spudłowania i niepotrzebnego zmarnowania rakiet.

Stosuj najlepsze bronie żeby sprawnie pozbywać się żołnierzy w pancerzach wspomaganych - Połączone siły | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Stosuj najlepsze bronie żeby sprawnie pozbywać się żołnierzy w pancerzach wspomaganych

Prędzej czy później rozpoczną się też walki na ziemi. W tym przypadku możesz używać dowolnego uzbrojenia, aczkolwiek dobrze jest przede wszystkim postawić na bronie skuteczne w eliminowaniu wrogów wyposażonych w pancerze wspomagane, bo wielu żołnierzy Bractwa Stali będzie z nich korzystać. W trakcie walk staraj się polegać na przewadze wysokości i chować się między murami lub wewnątrz fortu tylko gdy wystąpi ryzyko zmasowanego ostrzału ze strony kilku Vertibirdów.

Musisz prowadzić walki do momentu, w którym procentowy wskaźnik obrony Zamku dobije do 100 procent. Porozmawiaj z Prestonem Garveyem żeby zakończyć ten quest.

Nagrody za ukończenie zadania: Punkty doświadczenia.