Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Hakowanie w Fallout 4 | Ważne umiejętności poradnik Fallout 4

Hakowanie

Hackowanie jest przydatną umiejętnością opartą o Inteligencję. Wymagany poziom do odblokowania zdolności to 4. Kolejne poziomy zaawansowania wymagają od ciebie również odpowiedniego poziomu postaci. Umiejętność pozwala na zaawansowane używanie terminali komputerowych, które zablokowane są hasłem. Ich odblokowanie umożliwia czasami bardzo wiele funkcji: aktywację/dezaktywację wrogich robotów, otwieranie zamkniętych zamkiem drzwi, czasami sejfów. Finalnie znajdziesz w nich czasem taśmy holograficzne, czy przydatne informacje dotyczące questów lub historii lokacji.

W tym przypadku możesz użyć terminala, aby otworzyć sejf - Hakowanie w Fallout 4 | Ważne umiejętności - Fallout 4 - poradnik do gry
W tym przypadku możesz użyć terminala, aby otworzyć sejf

Terminale posiadają czterostopniową skalę zabezpieczeń: amatorskie, zaawansowane, eksperckie i mistrzowskie. Każdy z poziomów wprowadza dłuższe ciągi wyrazów oraz zmniejsza ilość dostępnych prób (o czym szczegółowo za chwilę). Po wykorzystaniu wszystkich dostępnych prób komputer tymczasowo zostanie zablokowany, na około 10 sekund. Jednakże, wyłączenie i włączenie terminala odnawia ilość dostępnych prób, ale hasło generowane jest nowe. Wyjątkiem jest zdobycie maksymalnego mistrzowskiego poziomu Hakera - wtedy terminale nie są blokowane nigdy. Inna prostsza opcja pomagająca hackować to zdobycie figurki - Nauki ścisłe (Science Bobblehead), dzięki której zawsze otrzymujesz jedną próbę więcej.

Okno terminala hackowania - Hakowanie w Fallout 4 | Ważne umiejętności - Fallout 4 - poradnik do gry
Okno terminala hackowania

By rozpocząć hackowanie poza terminalem nie potrzebujesz nic więcej. W górnym pasku widoczna jest dostępna ilość prób. Z kodów znakowych na głównym ekranie musisz wyłapywać wyrazy - zależnie od tego, jaki jest poziom terminala, taka jest długość wyrazów. Najczęściej pierwsza próba to "ślepy strzał" - wybierz dowolny wyraz, najlepiej taki, który ma często powtarzające się elementy (np. końcówki "es" czy "th"). W dolnym prawym rogu wyświetlona zostaje informacja, ile liter w wyrazie jest zgodnych z literą i jej miejscem w prawidłowym haśle. Przykład: słowo FEEL z prawdopodobieństwem równym 2 może oznaczać, że przykładowo wyrazy SEEK (dwa E na tych samych miejscach) lub SELL (E i L na poprawnych miejscach) mogą pasować do sekwencji.

Jeśli po wczytaniu pierwszego wyrazu ciągle trudno odgadnąć, jakie może być hasło, należy wybrać inny wyraz, najlepiej całkowicie przeciwny jeśli chodzi o występujące litery i ich układ. Mając dwa ciągi wyrazów powinieneś być już w stanie odgadnąć hasło na podstawowym poziomie. Z czasem hackowanie stanie się dla ciebie znacznie szybsze, gdy nabierzesz wprawy.

Wskazówka: jeśli odnajdziesz nawiasy, gdzie po zaznaczeniu jednego z nich podświetli się cała ich zawartość, otrzymasz bonus. Może ona mieć dwojaką postać: albo zostanie usunięty jeden z nieprawidłowych wyrazów (zostanie zastąpiony kropkami), albo odnowiona zostanie ilość twoich podejść do rozwiązania.