Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Broń Zamku | Zadania frakcji Minutemanów | Solucja Fallout 4 poradnik Fallout 4

Broń Zamku

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć podczas pobytu w Zamku (M7,1) zadanie Minutemanów Formowanie szeregów.

Cele zadania:

  1. Udaj się do Zamku
  2. Przygotuj umocnienia
  3. Broń Zamku
  4. Porozmawiaj z Ronnie Shaw
  5. Porozmawiaj z Prestonem Garveyem

Przygotowanie umocnień

Po przybyciu do Zamku porozmawiaj na chwilę z Ronnie Shaw, która potwierdzi zbliżający się atak Instytutu. Jeżeli do tej pory nie inwestowałeś mocno w rozbudowę Zamku to w dzienniku pojawi się cel misji dotyczący przygotowania lepszych umocnień. Ważną informacją jest to, że wbrew wskazaniom dziennika jest to cel opcjonalny. Nie musisz go za wszelką cenę wypełniać w stu procentach. Jeśli częściowo lub całkowicie go zignorujesz to zbliżająca się bitwa będzie po prostu trudniejsza i pojawi się ryzyko utraty części z "szeregowych" Minutemanów (o Prestona, Ronnie i inne ważne postacie reprezentujące frakcję Minutemanów nie musisz się martwić - one nie mogą zginąć).

Możesz stawiać np. wieżyczki - Broń Zamku | Zadania frakcji Minutemanów | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Możesz stawiać np. wieżyczki

Otwórz okno warsztatu i zainteresuj się zakładką obiektów o charakterze defensywnym (Defense). Dysponujesz pełną swobodą ich wyboru, przy czym musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach:

  • Jeśli zamierzasz stawiać posterunki to musisz do każdego z nich oddelegować jakiegoś Minutemana. Staraj się je ponadto umieszczać w takich miejscach żeby osoby okupującej dany posterunek nie można było łatwo zajść od tyłu.
  • Jeśli zamierzasz stawiać wieżyczki obronne to wybieraj dla nich miejsca, w których będą miały największe pole rażenia i gdzie będą trudniej dostępne dla wrogów (np. na górnych murach fortu).
  • Jeśli zamierzasz rozmieszczać pułapki to pamiętaj, że nawet te najprostsze wymagają zasilania. Dobrze jest porozstawiać je przy dolnych wąskich przesmykach prowadzących na główny dziedziniec zamku.

Nie zbliżaj się do Prestona dopóki nie będziesz gotowy w temacie przygotowania umocnień. Po tym jak do niego podejdziesz powinna rozpocząć się duża bitwa.

Obrona Zamku

Wrogowie będą docierali na miejsce m.in. przez wąskie przejścia i dziury w murach zamku - Broń Zamku | Zadania frakcji Minutemanów | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Wrogowie będą docierali na miejsce m.in. przez wąskie przejścia i dziury w murach zamku

Bitwa ta zakłada pokonanie bardzo licznej grupy syntetyków, przy czym nie wszyscy przeciwnicy od razu pojawią się w okolicy. Wrogowie początkowo będą wykorzystywali wąskie przejścia na dolnym poziomie do wkroczenia na dziedziniec zamku i możesz to wykorzystywać na własną korzyść, polegając na umieszczonych tam pułapkach (tych skonstruowanych w warsztacie i również np. na minach), podrzucając granaty czy korzystając z broni dobrze sprawdzającej się w walkach na małym dystansie. Z późniejszymi grupami jest większy problem, bo kilka z nich teleportuje się na górne mury zamku. Warto wypatrywać momentu ich pojawienia się żeby nie zostać nagle zaskoczonym.

Używaj lepszych broni do pokonywania łowczych i innych unikalnych syntetyków - Broń Zamku | Zadania frakcji Minutemanów | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Używaj lepszych broni do pokonywania łowczych i innych unikalnych syntetyków

Taktyka walki powinna być uzależniona od tego jak rozwinąłeś swoją postać. Możesz np. korzystać z laserowych karabinów podobnych do tych, w które są wyposażone syntetyki, czy polegać na strzelbach albo na dobrych karabinach szturmowych. Największe zagrożenie w szeregach wroga stanowią łowczy, albowiem są oni bardziej wytrzymali, mogą się leczyć oraz korzystać z kamuflażu. Warto w rezultacie atakować ich w pierwszej kolejności i nie przerywać ostrzału żeby nie mieli szans na regenerację. Oprócz tego wypatruj co najmniej jednego elitarnego syntetyka i do pokonania go użyj wyrzutni rakiet, karabinu plazmowego, działka obrotowego lub innej potężnej broni. W trakcie bitwy regularnie uzupełniaj pasek zdrowia bohatera i rozważ też podbieganie do rannych sojuszników żeby przywracać ich do pełni sił.

Spotkanie się z Ronnie i z Prestonem

Porozmawiaj z innymi Minutemanami - Broń Zamku | Zadania frakcji Minutemanów | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Porozmawiaj z innymi Minutemanami

Musisz kontynuować prowadzenie walk do momentu, w którym obronisz Zamek w stu procentach (gra aktualizuje dziennik co 20 procent). Pozbieraj łupy z pola bitwy, a następnie przeprowadź rozmowy z Ronnie Shaw i z Prestonem Garveyem. W międzyczasie odblokowane zostanie nowe duże zadanie Minutemanów - Nuklearna alternatywa.

Nagrody za ukończenie zadania: Punkty doświadczenia, nowe zadanie Minutemanów (Nuklearna alternatywa).