Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Prosto z płomieni (Farma Finchów) | Solucja Fallout 4 poradnik Fallout 4

Prosto z płomieni (Farma Finchów)

Sposób odblokowania: Porozmawiaj z Abrahem Finchem na Farmie Finchów (Finch Farm) (M3,1).

Abraham Finch - Prosto z płomieni (Farma Finchów) | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Abraham Finch

Na Farmie Finchów (Finch Farm) (sektor III) odnajdziesz mężczyznę o imieniu Abraham Finch. Powie ci on o zaginionym mieczy i poprosi o jego odzyskanie. Nie jest to takie łatwe, ponieważ miejsce w którym miecz się obecnie znajduje jest siedzibą wrogiego gangu...

Przed wyruszeniem na misję, jeśli posiadasz punkty Charyzmy możesz się nieco potargować o wynagrodzenie. Domyślnie otrzymujesz 150 kapsli, lecz kolejne próby negocjacji dadzą ci 200 i 400 kapsli. Popytaj Abrahama o szczegóły zadania, a dowiesz się, że powinieneś na miejscu znaleźć jego syna - Jake'a (zadanie opcjonalne).

Parking przed odlewnią - Prosto z płomieni (Farma Finchów) | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Parking przed odlewnią

Dostań się do wskazanej lokacji - Odlewnia Saugus (Saugus Ironworks). Przed wejściem stoi już spora grupa przeciwników - pomóż sobie wysadzając zlokalizowane tam samochody. Uważaj, gdyż przeciwnicy uwielbiają posługiwać się ogniem. Miotacze ognia i koktajle mołotowa będą stale twoim utrapieniem. Do budynku możesz dostać się jedynie przez główne drzwi od północy.

Dostań się na poddasze odlewni przejdź do wschodniej części - Prosto z płomieni (Farma Finchów) | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Dostań się na poddasze odlewni przejdź do wschodniej części

Wewnątrz od razu rozpoczyna się dalsza walka z ognistymi przeciwnikami. Wielu z nich zacznie cię także atakować wręcz. Wyjdź na samą górę, aż pod dach i przejdź do sąsiedniego pomieszczenia fabryki, następnie kieruj się na północ. Zobaczysz wieżyczkę strażniczą, za nią znajduje się cel twojego zadania (warto w tym miejscu zapisać grę).

Możesz zadecydować, co ma zrobić Jake, jeśli posiadasz sporo punktów Charyzmy - Prosto z płomieni (Farma Finchów) | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Możesz zadecydować, co ma zrobić Jake, jeśli posiadasz sporo punktów Charyzmy

Po przekroczeniu drzwi twoim oczom ukaże się grupa członków gangu oraz Jake. Jeśli posiadasz wysoką Charyzmę możesz od razu go przekonać, aby dołączył do ciebie (lub odwrotnie - by stał się twoim przeciwnikiem). Jeśli nie przekonasz go umiejętnością, wybieraj cały czas opcję "strzałka w górę" (dialog, że ojcu zależy na synowi). Opcjonalnie da się uwolnić więźnia, którego Jake ma zabić, jeśli nie zginie on podczas wymiany ognia.

Jeśli Slag wpadnie do kotła - nie zginie, a ty możesz mieć problem z wyciągnięciem zawartości , którą miał przy sobie - Prosto z płomieni (Farma Finchów) | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Jeśli Slag wpadnie do kotła - nie zginie, a ty możesz mieć problem z wyciągnięciem zawartości , którą miał przy sobie

Niezależnie od tego, po czyjej Jake ostatecznie jest stronie, musisz zmierzyć się z kilkoma przeciwnikami. Najlepiej zabij najpierw jednego walczącego wręcz oraz kobietę z miotaczem ognia. Dopiero teraz próbuj atakować głównego przeciwnika - Slaga - wyposażonego w pancerz wspomagany. Staraj się celować w głowę i zachować od niego jak największy dystans - jego broń ma mały zasięg efektywny.

Figurka na kotłem, a poniżej niej magazyn - Prosto z płomieni (Farma Finchów) | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Figurka na kotłem, a poniżej niej magazyn

Po skończonej walce przeszukaj ciało wroga. Znajdziesz przy nim poszukiwany miecz Abrahama. Jeśli Jake przeżył, sam wróci do domu. W miejscu, gdzie podczas przerywnika filmowego stał Slag znajdziesz magazyn Wymarzony Dom (Picket Fences) oraz figurkę Materiały wybuchowe (Explosive Bobblehead) (+15% zwiększone obrażenia od wybuchów). Wróć teraz do zleceniodawcy (możesz użyć klucza na dach [przy Slagu], by szybciej móc teleportować się do innej lokacji; uważaj jednak, gdyż na dachu też jest kilku przeciwników).

Jake proszący o przebaczenie - Prosto z płomieni (Farma Finchów) | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Jake proszący o przebaczenie

Alternatywne rozwiązanie: Jeśli uznasz, że coś poszło nie tak, i Jake jest przeciwko tobie, mimo że chciałeś aby przeżył to nie wszystko stracone. Jeśli Jake przeżyje, gdy cała reszta przeciwników nie będzie dawać znaków życia, podczas cutsceny "nawróci się" i będzie prosił o darowanie mu życia. Nastawiasz wtedy wątek na dobre rozwiązanie.

Nagrody za ukończenie zadania: doświadczenie, miecz, dostęp do osady, wynegocjowane kapsle (od 150-400) + 100 (ewentualnie kolejne 100, jeśli przyprowadziłeś Jake'a).