Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mass Fusion | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 poradnik Fallout 4

Mass Fusion

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć zadanie Nowe oblicze ludzkości w Instytucie (M5,6).

Cele zadania:

 • Porozmawiaj z Allie Filmore
 • Przeskocz do Mass Fusion
 • Zdobądź kartę dostępu kierownika
 • Udaj się na poziom reaktora
 • (Opcjonalne) Przywróć zasilanie windy
 • Odnajdź rezonator berylowy
 • Otwórz reaktor
 • Zabierz rezonator berylowy
 • Zlikwiduj ochronę na poziomie reaktora
 • Wyjdź z Mass Fusion
 • (Opcjonalne) Wesprzyj siły Instytutu w lobby
 • Porozmawiaj z Allie Filmore

Dotarcie do budynku Mass Fusion

Na początek musisz spotkać się w siedzibie Instytutu z Allie Filmore, od której otrzymasz szczegóły nowego zadania - Mass Fusion | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry

Na początek musisz spotkać się w siedzibie Instytutu z Allie Filmore, od której otrzymasz szczegóły nowego zadania. Doktor Filmore będzie chciała ci towarzyszyć w nowej wyprawie i nie musisz obawiać się związanego z tym ryzyka, bo nie będzie ona mogła zginąć. Nie otwieraj mapy świata, tylko zamiast tego skorzystaj z windy żeby dotrzeć do przekaźnika, którego użyłeś w celu dotarcia do Instytutu po raz pierwszy. Potwierdź chęć skorzystania z przekaźnika (powyższy obrazek) - czynność ta będzie równoznaczna ze staniem się wrogiem frakcji Bractwa Stali. Zostaniesz przeniesiony do budynku Mass Fusion.

Uwaga - Zanim wyruszysz w podróż koniecznie zaopatrz się w strój Hazmat (Hazmat Suit), który można np. kupić w Diamond City. To bardzo ważne, bo w dalszej części zadania do zbadania będzie wysoce napromieniowane pomieszczenie gdzie środki Rad-X i AntyRad nie wystarczą.

Uwaga - Jeśli nie chcesz jeszcze wrogo nastawiać do siebie Bractwa Stali to wstrzymaj się z przystąpieniem do tego zadania zanim nie pozałatwiasz wszystkich spraw powiązanych ze wspomnianą frakcją. Co więcej, możesz ostrzec Bractwo Stali przed działaniami Instytutu, przy czym wtedy to właśnie Instytut stanie się Twoim wrogiem.

Zdobycie karty dostępu kierownika

Po dotarciu do celu podróży zajmij się eliminacją wszystkich okolicznych żołnierzy Bractwa Stali, w szczególności uważając na rycerzy, którzy są znacznie lepiej opancerzeni - Mass Fusion | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry

Po dotarciu do celu podróży zajmij się eliminacją wszystkich okolicznych żołnierzy Bractwa Stali, w szczególności uważając na rycerzy, którzy są znacznie lepiej opancerzeni. Nie możesz jeszcze skorzystać z okolicznej windy, bo musisz wejść w posiadanie karty dostępu. Poszukiwana karta dostępu Mass Fussion (Mass Fusion Executive ID) jest ukryta w biurku pokazanym na powyższym obrazku. Oprócz tego w tym samym miejscu odnajdziesz też hasło dostępu (Mass Fusion Executive Lab Password). Zlokalizuj teraz terminal komputerowy i włam się do niego. Wybierz pierwszą pozycję z menu głównego, dzięki czemu dowiesz się, że rezonatora należy szukać na podziemnym poziomie 01.

Przeniesienie się na poziom reaktora

Winda, z której musisz skorzystać - Mass Fusion | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Winda, z której musisz skorzystać

Możesz już udać się z kartą dostępu do windy i wejść w interakcję z czytnikiem (ID Card Reader) żeby wprawić ją w ruch. Przygotuj sobie dobrą broń do walki dystansowej, bo podczas podróży windą zostaniecie zaatakowani przez kolejnych członków Bractwa Stali. Staraj się pozostawać z tyłu windy i pomagać sobie systemem V.A.T.S. do namierzania i eliminowania przeciwników.

Najlepiej jest dotrzeć do skrzynki z bezpiecznikami - Mass Fusion | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Najlepiej jest dotrzeć do skrzynki z bezpiecznikami

Po tym jak winda zostanie unieruchomiona wyjdź z niej i zajmij się eksterminacją wszystkich pozostałych żołnierzy Bractwa Stali. Dobrze byłoby zaliczyć teraz opcjonalny cel misji związany z przywróceniem dostaw prądu dla windy. Wykonaj w tym celu skok żeby dotrzeć do górnych balkoników i udaj się do wskazanego przez grę pomieszczenia z puszką z bezpiecznikami. Możesz już powrócić do windy i zaczekać aż dotrze ona na nowe piętro.

Uwaga - Jeśli masz problemy z przedostaniem się do skrzynki z bezpiecznikami to możesz opcjonalnie rozejrzeć się na aktualnym piętrze za kluczem (Mass Fusion Labs Key). Odblokują ci on dostęp do pomieszczenia z dziurą w podłodze i zagwarantuje alternatywną drogę do lobby. Wiedz jednak, że po drodze do zlikwidowania będzie wtedy więcej wrogów.

Winda towarowa podróżuje do piwnicy - Mass Fusion | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Winda towarowa podróżuje do piwnicy

Po tym jak winda zakończy swoją podróż rozpocznie się kolejna bitwa, tym razem w lobby budynku. W trakcie staczanych tu walk oprócz kolejnych członków Bractwa Stali uważaj również na wieżyczki laserowe, które dobrze byłoby niszczyć w pierwszej kolejności. Po wygranej bitwie przejdź do pobliskiej windy towarowej i użyj karty dostępu na nowym czytniku żeby winda zaczęła działać. Zawiezie ona drużynę do piwnicy budynku.

Odnalezienie rezonatora berylowego

Przejście prowadzące do sali z reaktorem - Mass Fusion | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Przejście prowadzące do sali z reaktorem

Wznów liniowy przemarsz, docierając do pomieszczenia z dużą szklaną ścianą. Zlokalizuj korytarz z przyciskiem, przy czym zanim go wciśniesz załóż koniecznie wspomniany wcześniej strój Hazmat gwarantujący ochronę przed promieniowaniem. Dopiero teraz użyj przycisku i po zakończeniu procedury dekontaminacji wejdź do sali z rezontatorem.

Uwaga - Warto w tym miejscu zapisać stan gry, bo oprócz promieniowanie wkrótce czekają Cię też inne nieprzyjemne niespodzianki.

Zabranie rezonatora berylowego

Miejsce odnalezienia rezonatora - Mass Fusion | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Miejsce odnalezienia rezonatora

W pomieszczeniu tym panuje bardzo wysokie promieniowanie, ale jeśli korzystasz ze stroju ochronnego to nie musisz się go obawiać. Zacznij od dotarcia do nowego przycisku, którego wciśnięcie doprowadzi do otwarcia reaktora. Możesz już zabrać rezonator berylowy (Beryllium Agitator).

Zlikwidowanie ochrony na poziomie reaktora

Zniszcz szybko dwie wieżyczki - Mass Fusion | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Zniszcz szybko dwie wieżyczki

Przed Tobą najtrudniejsza część zadania - uaktywniły się systemy ochronne placówki i musisz sobie z nimi poradzić. Na początek jak najszybciej użyj dobrego karabinu żeby zniszczyć dwie wieżyczki zamontowane przy suficie pomieszczenia z reaktorem. Pamiętaj o tym, że z racji korzystania ze stroju Hazmat jesteś bardzo mało wytrzymały, tak więc oddaj szybkie i celne strzały (możesz wesprzeć się systemem V.A.T.S. i/lub wycofać w miejsce gdzie nie będziesz jednocześnie ostrzeliwany przez obie wieżyczki).

Pozbądź się wszystkich wrogich maszyn - Mass Fusion | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Pozbądź się wszystkich wrogich maszyn

Powróć do wąskiego korytarza, załóż z powrotem główną zbroję i ponownie przejdź procedurę dekontaminacji. Nie śpiesz się z powrotem do swoich sojuszników, bo w pomieszczeniu gdzie przebywają pojawią się wkrótce potężne roboty. Pierwszym z nich będzie robot Sentry Bot. Do jego zniszczenia dobrze jest użyć wyrzutni rakiet lub innej broni o podobnej sile rażenia. Atak możesz wyprowadzić pozostając w wąskim korytarzu, ale uważaj żeby pocisk nie eksplodował zbyt blisko bohatera. Nie stój też blisko Sentry Bota gdy ten zostanie zniszczony, bo maszyna wybuchnie.

Po rozprawieniu się z Sentry Botem zaatakuj Assaultrony. Warto na nich użyć dobrego karabinu lub strzelby do walki na średnim dystansie. Wyrusz w stronę wyjścia z budynku. Na drodze Twojej drużyny powinien stanąć jeszcze tylko pojedynczy Protektron, na którym możesz użyć na przykład granatów czy dobrego karabinu.

Opuszczenie budynku Mass Fusion

Dobrze byłoby pomóc syntetykom w wyeliminowaniu ostatniej grupy żołnierzy Bractwa Stali - Mass Fusion | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Dobrze byłoby pomóc syntetykom w wyeliminowaniu ostatniej grupy żołnierzy Bractwa Stali

Skorzystaj ponownie z windy towarowej żeby powrócić do lobby. W miejscu tym możesz zająć się ukończeniem drugiego opcjonalnego celu tego zadania, który polega na udzieleniu syntetykom pomocy w pozbyciu się nowych żołnierzy Bractwa Stali. Warto przystąpić do walk, w trakcie których tradycyjnie uważaj jedynie na przeciwników używających zbroi wspomaganych. Niezależnie czy pomogłeś sojusznikom czy też nie wyjdź z budynku. Przenieś się do Instytutu i spotkaj się z Allie Filmore żeby przekazać jej rezonator.

Nagrody za ukończenie zadania: Punkty doświadczenia, nowe zadanie Instytutu (Przygwożdżenie).