Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Fallout 4 - Sektor 6: Centrum Bostonu
Fallout 4 - Sektor 6: Centrum Bostonu
Browar Beantown - Browar jest bardzo dużym budynkiem znajdującym się przy wodzie. W środku spotkasz grupę bandytów. Znajdziesz tutaj duże ilości alkoholu i czasopismo Wymarzony Dom.
Oberland Station - W miejscu tym przebywa kilku przyjaźnie nastawionych osadników. Możesz im pomóc w ramach pobocznego questu otrzymanego od Prestona Garvy'ego w Sanktuarium (Oberland Station: Problemy z bandytami). Sprawi to, że dołączą do Minutemanów. Miejsce to może stać się twoja osadą.
Wieża Przekaźnikowa 1DL-109 - Możesz ją uruchomić, dzięki czemu zyskasz dostęp do kilku sygnałów radiowych.
Krypta 81 - Zamieszkała krypta, w której znajdziesz kilka zadań pobocznych. Możesz tu znaleźć równie handlarzy, fryzjera, dwa magazyny/komiksy. Za wykonanie wszystkich zadań otrzymasz własny pokój mieszkaniowy. Dodatkowo, w zadaniu Dziura w Ścianie możesz odnaleźc nowego towarzysza - robota Curie - oraz odnaleźć figurkę medyczną
Posiadłość Westingów - Podtopiony teren opanowany przez kilka błotniaków. Znajdziesz tutaj m.in. magazyn Niezwyciężeni. W trzech różnych miejscach lokacji leżą specjalne przedmioty związane z bejsbolem. Są one potrzebne do wykonania zadania "Zagrywka na lewe pole".
Przystań Straży Przybrzeżnej - Teren obejmujący budynek, kilka przyczep i nabrzeże opanowany jest przez super mutanty, w tym jednego samobójcę. Na dolnym poziomie budynku znajdziesz zamkniętą celę (poziom eksperta). Możesz ją też otworzyć za pomocą terminala. W środku znajdziesz magazyn Niesłychanie Niesamowite Opowieści. Obok znajduje się pomieszczenie z ogromną ilością amunicji i zaopatrzenia, a także dwa sejfy. Możesz się tam dostać poprzez użycie terminala. Hasło do niego znajdziesz w zatopionym nieopodal statku.
Sprzętowisko - Magazyn opanowany jest przez bandytów lub syntków. W środku znajdziesz magazyn Wymarzony Dom, Stealth-Boya oraz sporo innego zaopatrzenia. Znajdziesz tutaj także mieszalnik do farb, potrzebny do zadania "Więc chodź, pomaluj mi miasto".
Tunel Mass Pike - Zachód - Zachodnie wejście do lokacji, która opisana została razem z Centrum Racjonowania Policji Bostońskiej.
Chestnuck Hillock - Znajduje się tu domek nad jeziorem, którego strzegą owady. Wewnątrz znajdziesz taśmę holograficzną wewnątrz komputera oraz sejf z zamkiem na poziomie mistrzowskim.
Parkview - Na lokację tą składają się dwa osobne budynki zajęte przez bandytów. Na zewnątrz możesz spotkać także super mutanty. Znajdziesz tutaj trochę cennych rzeczy, ale nic nadzwyczajnego.
Diamond City - Jest to jedna z najważniejszych lokacji w całej grze. Spotkasz tutaj kilkadziesiąt unikalnych postaci oraz wykonasz i przyjmiesz kilkanaście zadań. Możesz tutaj spotkać wszystkich potrzebnych handlarzy. Za cenę 2000 kapsli możesz kupić sobie tutaj dom.
Market - Jest to część składowa Diamond City. Spotkasz tutaj przede wszystkim handlarzy.
Kanały Fens - Są to dosyć rozległe kanały opanowane przez grupę ghuli (w tym jednego świecącego). Znajdziesz tutaj sporo cennych przedmiotów, m.in. Magazyn Ślusarski, miotacz płomieni i Stealth-Boya.
Wisielczy Szlak - Jest to niewielkie obozowisko bandytów, które po zabiciu ich wszystkich może stać się twoją osadą.
Back Street Apparel - Budynek ten jest kryjówką bandytów i wyeliminowanie ich jest częścią pobocznego zadania z Sanktuarium (Oberland Station: Problemy z bandytami). Możesz wejść do budynku głównymi drzwiami (przeciwnicy, działka maszynowe) lub przez dach (wymagana skomplikowana wspinaczka).
Wewnątrz budynku są dodatkowe interaktywne przedmioty (wliczając w to warsztat do zbroi), ale niektóre z nich wymagają lepszych zdolności hakerskich i w otwieraniu zamków.
Depozyt Bridgeway - Zniszczony budynek banku. Znajdziesz tutaj sporo gotówki. Korzystając z terminala na poziomie mistrzowskim możesz otworzyć skarbiec. W środku znajdziesz sporo gotówki, kilka sztabek złota wartych 450 kapsli oraz 16 zamkniętych sejfów (poziomy od nowicjusza do mistrza). W sejfach znajdziesz najróżniejsze rzeczy, nie tylko gotówkę.
Biblioteka Bostońska - Budynek zajęty jest przez super mutantów. Bezpośrednio pod nim znajduje się stacja metra. Znajdziesz tutaj sporo cennych przedmiotów, zwłaszcza elektroniki oraz Figurkę Inteligencji. W automacie z książkami, za cenę 50 tokenów, możesz otrzymać Periodyk Chirurgiczny Massachusetts.
Ósmy Posterunek - Posterunek jest bardzo mały i zajęty przez radraczany. W środku nie znajdziesz zbyt wielu cennych przedmiotów.
Dartmouth - W środku spotkasz kilku bandytów, ale nie znajdziesz praktycznie nic cennego.
Layton Towers - Ten wielopoziomowy budynek opanowany jest przez kilkunastu bandytów (w tym dwóch legendarnych). W środku znajdziesz sporo cennych przedmiotów, zwłaszcza amunicji i jedzenia. Na parterze znajdziesz z kolei rdzeń fuzyjny.
Tunel Mass Pike - Wschód - Wschodnie wejście do lokacji, która opisana została razem z Centrum Racjonowania Policji Bostońskiej.
Centrum Racjonowania Policji Bostońskiej - Opuszczony magazyn połączony jest w tunelem Mass Pike. Cały kompleks opanowany jest przez owady oraz ghule. Znajdziesz tutaj sporo cennych przedmiotów, m.in. rdzeń fuzyjny oraz magazyn Taboo Tattoos.
Osiedle Fairline Hill - Nie znajdziesz tutaj niczego nadzwyczaj cennego. Miejsca tego broni kilka zmutowanych niedźwiedzi. W przyczepie na północny wschód od tej lokacji spotkasz Eleanor, z którą możesz pohandlować.
Wieża Przekaźnikowa 0SC-527 - Po uruchomieniu nadajnika uzyskasz dostęp do 3 stacji radiowych. Uważaj na kretoszczury.
Złom Dużego Johna - Lokacja ta kontrolowana jest przez grupę super mutantów. Znajdziesz tutaj m.in. sejf na poziomie mistrzowskim, magazyn Opowieści Handlarza Mięsem z Junktown, "Grubasa" oraz Railway Rifle.
Południowobostoński wojskowy punkt kontroli - Dawna baza wojskowa zajęta przez strzelców. Znajdziesz tutaj m.in. Fat Mana, miniaturową bombę atomową, magazyn Spluwy i Kulki oraz sejf na poziomie mistrzowskim.
Jangcy - Łódź podwodna, powiązana z zadaniem Strzeż się potwora.
Technikum D.B. - Budynek jest pełen bandytów, działek i pułapek. Znajdziesz tu po trochę wszystkiego: żywności, amunicji, leków i materiałów rzemieślniczych. Najbardziej jednak interesującą częścią są piwnice i basen, gdzie znajdziesz wyrzutnię Grubasa, mini-bossa ze śmieszną czapką-niedźwiedziem oraz innego przeciwnika wyposażonego w Rękawice Szpona Śmierci. Sąsiednie drzwi prowadzą do Stacji Centrum Medyczne.
Siedziba Wilson Atomatoys - Budynek wypełniony jest supermutantami. Poza trzema rdzeniami fuzyjnymi oraz ciekawą historią, którą możesz skompletować poprzez czytanie informacji z terminali, notatek oraz holotaśm, nie ma tu nic wartego zawracania sobie głowy.
Domowa Robotyka Hestera - Mała lokacja z odrobiną materiałów rzemieślniczych i warsztatami, jest jednak silnie broniona przez kilka robotów.
Stacja Centrum Medyczne - Jest to mała stacja metra połączona z lokacją Technikum D.B. Znajdziesz tu wielu bandytów, a z ciekawych przedmiotów: zawartość dwóch sejfów, rdzeń fuzyjny na końcu stacji (od strony szkoły) oraz dwie butelki Nuka Coli Quantum.
Centrum Medyczne Mass Bay - Lokacja nie jest duża. Zamieszkała przez najemników i kilka robotów. Znaleźć tu możesz miotacz ognia wraz z paliwem oraz najemnika w zbroi wspomaganej (użyj windy, by się do niego dostać).
Trinity Tower - Lokacja powiązana jest z zadaniem Owacje na stojąco. Musisz dostać się na szczyt wieży, pokonać unikalnego superumtanta i finalnie uwolnić dwoje gości. Uwolniony supermutant Silny zostanie twoim towarzyszem. W ich celi znajdziesz również figurkę Walka Wręcz.
Kościół Trójcy Świętej - W tym punkcie znajduje się Kościół Trinity, gdzie mieszkają supermutanty. Obok mównicy znajdziesz dobry minigun i magazyn Niesamowicie Niesłychane Opowieści. W skrzyni znajduje się czujnik światła wymagany do ukończenia zadania Kwatermistrzostwo.
Hubris Comics - W tej lokacji jesteś w stanie znaleźć dwa kostiumy z dedykowanymi brońmi: Grognak Barbażyńca oraz Srebrny Fantom (kostium potrzebny do ukończenia zadania o tej samej nazwie). Znajdziesz tu również: rdzeń fuzyjny, czujnik światła (zadanie Kwatermistrzowstwo) oraz dwa magazyny: Niepowstrzymani oraz Niesamowicie Niesłychane Opowieści.
Strefa Walk - Lokacja jest ściśle związana z zadaniem pobocznym pozbycia się wszystkich bandytów w budynku, za co zostaniesz nagrodzony kapslami (około 100). Będziesz również mógł pozyskać nową towarzyszkę - Cait. W lokacji znajdziesz sporo przedwojennych pieniędzy oraz magazyn Piękny Dom.
Klub Boylston - Mała miejscówka pełna zatrutego wina, od którego zginęli członkowie kluby. Znajdziesz tu jeden sejf, który możesz otworzyć przy pomocy terminalu.
Łabędzi Staw - W lokacji znajduje się specjalny supermutant. Z jego martwego ciała możesz zabrać unikalną broń: Wściekłą Rękawicę Wspomaganą. Idąc kawałek na północ zobaczysz mały pawilon, gdzie możesz znaleźć nie najgorzej zmodyfikowany pistolet 10mm oraz magazyn Grognak Barbarzyńca. Jest to również miejsce, gdzie rozpoczyna się Trasa prowadząca do siedziby frakcji Trasy.
Pomost - Jest to fragment dawnej autostrady. Obecnie służy za przejście pomiędzy kilkoma wyższymi budynkami.
Stacja Park Street - Udasz się do tej lokacji podczas wykonywania głównego zadania Detektyw o stalowym sercu. Pod stacją znajduje się Krypta 114, gdzie przetrzymywany jest Nick Valentine. Znajdziesz tu także figurkę Retoryki oraz magazyn Niesamowicie Niesłychane Opowieści.
HalluciGen - W tym laboratorium z powodu trującego gazu najemnicy walczą ze sobą. Twoim głównym zadaniem jest dostać się na najniższy poziom budynku, gdzie znajdują się unikalne kanistry z halucynogenem, dzięki którym będziesz w stanie przygotować specjalne granaty.
Urząd Stanu Massachusetts - W tej lokacji możesz zmierzyć się z Królową Błotniaków, znaleźć trochę amunicji i specjalną zbroję wspomaganą bandytów. Poza tym lokacja pełna jest Błotniaków w pierwszej części i nie dużo mniej bandytów w drugiej.
Regionalna siedziba Vault-Tec - Możesz być zawiedziony, jednak nie znajdziesz tu ciekawych przedmiotów. Tylko jeden sejf z zaawansowanym zamkiem oraz cztery pudełka śniadaniowe Vault-Tec.
Cmentarz Granary burying ground - Jest to stary cmentarz. Znajdziesz tu tylko jednego trupa żołnierza z podstawowym jego wyposażeniem.
Postal Square - Bar Joe's Spuckies to jedyny dostępny budynek w rejonie. Wewnątrz zmierzysz się z strzelcami oraz robotem wojskowym Mr Gutsy. Z rzeczy, które możesz zebrać, znajdziesz tu jedynie trochę amunicji, leków i butelek Nuka Coli.
Hotel Bosman - Lokacja jest raczej wypełniaczem na mapie. Znajduje się tu górne piętro i wyjście na dach. Tam znajdziesz jedzenie, różne alkohole oraz trochę medykamentów (między innymi - X-Cell).
Szmaragdowa Speluna - W piwnicy znajdziesz robota zwanego Brominator, który periodycznie może przygotowywać dla ciebie piwo. Możesz go zatrzymać w dowolnej osadzie lub oddać go na rzecz hotelu Rexford w Dobrym sąsiedztwie jako część zadania Nawarzone piwo. W lokacji znajdziesz także przepis dla robota, magazyn Haker absolutny, dwa sejfy i nieco amunicji. Jest tu sporo alkoholów i trochę leków.
Na molo na południowy wschód od lokacji znajdziesz Donny'ego Kowalskiego (zadanie Strzeż się potwora).
Wieża Urzędu - Główny budynek nie jest wcale interesujący, lecz możesz do niego wejść przez wejście wyglądające jak zabudowane cegłami. Bardziej interesujący jest sąsiedni budynek na wschodzie - 35 Court. Znajdują się tam dwa sejfy i kompletna zbroja wspomagana X-01 na najwyższym dostępnym piętrze.
Dobre Sąsiedztwo - Jest to małe miasteczko w "klimacie noir". Znajdziesz tu dwóch handlarzy, kilka zadań pobocznych oraz dwóch potencjalnych towarzyszy. Lokację odwiedzisz kilkakrotnie podczas wykonywania zadań wątku głównego.
Amfiteatr Charles View - Lokacja jest domem dla kultystów znanych jako Filar Wspólnoty. Będą chcieli cię obrabować ze wszystkiego co posiadasz, dlatego bądź ostrożny. Znajdziesz tu tylko kilka złotych zapalniczek i zegarków oraz mini bombę atomową pod łóżkiem na scenie. Lokacja jest także powiązana z zadaniem Emogene bierze sobie kochanka.
Budynek Mass Fusion - Mass Fusion to wysoki budynek z wieloma najemnikami wewnątrz. Nie jesteś w stanie dostać się na sam szczyt do czas rozpoczęcia zadania Mass Fusion. Jednak możesz zebrać wszystkie przydatne rzeczy na niższych poziomach kiedy tylko zechcesz, a są nimi: rdzeń fuzyjny, magazyn Nauka z Teslą, oraz figurka Siły na statule. Na najwyższym dostępnym bez zadania piętrze znajduje się najemnik w zbroi wspomaganej T-45.
Old Corner - Jedno pokojowy budynek, dostępne rzeczy do zebrania: Nuka Cola Quantum, schowek z kapslami oraz kilka mało istotnych notatek.
Budynek Boston Bugle - Jest to tylko poboczny budynek. Znajdziesz tu sejf w podłodze na wyższym piętrze, za drzwiami prowadzącymi na zewnątrz.
Faneuil Hall - Lokacja jest pełna supermutantów. Wewnątrz możesz zebrać dużo przedwojennych pieniędzy oraz trochę amunicji z pojemników i skrzyń. Przy wejściu znajdziesz na i pod stolikiem notatki, których przeczytanie rozpoczyna zadanie poboczne Skarb Jamaican Plain. Lokację odwiedzisz także wykonując jedno z zadań dla Valentine.
Galeria Handlowa Haymarket - Jest to kolejna baza bandytów. Uważaj na gościa z wyrzutnią rakiet, gdy tylko wejdziesz do środka. Na wyższym piętrze, gdzie dostaniesz się windą walczą bandyci z protektronami. Będziesz w stanie zebrać zawartość dwóch sejfów i udać się na dach, gdzie znajdują się Taras Ogrodowy. Mieszka tam również Szpon śmierci, wiec miej się na baczności.
Dom Cabotów - Dom kabotów to lokacja powiązana z trzema zadaniami, poczynając od "Przesyłka Specjalna". Po wykonaniu wszystkich zadań otrzymasz dostęp na najwyższe piętro budynku. Będziesz w stanie wejść do wnętrza po rozpoczęciu zadania w Bunker Hill (porozmawiaj z Edwardem Deeganem) lub przez użycie interkomu kilkakrotnie wybierając opcję dialogową "Wpuść mnie". Wewnątrz znajdziesz Pistolet Zeta, Grubasa i mini bombę atomową, oraz na najwyższym piętrze Periodyk Chirurgiczny Massachusetts.
Galeria Pickmana - Ta galeria jest lokacją powiązaną z tylko jednym zadaniem, polegającym na odnalezieniu Pickana w kanałach pod budynkiem. W miejscu, gdzie go znajdziesz, leży również Figurka Otwieranie Zamków oraz magazyn Niesamowicie Niesłychane Opowieści. Na najwyższym piętrze znajdziesz też wyrzutnię rakiet. Budynek jest pełen Bandytów oraz działek i min pod nim.
Kościół Old North - Jest to tajne przejście do siedziby frakcji Trasy. W kościele nie ma nic poza ghulami. W piwnicach użyj hasła RAILROAD, by przejść przez ukryte drzwi i opcjonalnie dołączyć do frakcji - tylko tak będziesz mógł dostać się do bazy.
Powiększ mapę

Centrum Bostonu - Sektor 6 - wprowadzenie | Mapy Fallout 4 poradnik Fallout 4

1Browar Beantown - Browar jest bardzo dużym budynkiem znajdującym się przy wodzie. W środku spotkasz grupę bandytów. Znajdziesz tutaj duże ilości alkoholu i czasopismo Wymarzony Dom.

2Oberland Station - W miejscu tym przebywa kilku przyjaźnie nastawionych osadników. Możesz im pomóc w ramach pobocznego questu otrzymanego od Prestona Garvy'ego w Sanktuarium (Oberland Station: Problemy z bandytami). Sprawi to, że dołączą do Minutemanów. Miejsce to może stać się twoja osadą.

3Wieża Przekaźnikowa 1DL-109 - Możesz ją uruchomić, dzięki czemu zyskasz dostęp do kilku sygnałów radiowych.

4Krypta 81 - Zamieszkała krypta, w której znajdziesz kilka zadań pobocznych. Możesz tu znaleźć równie handlarzy, fryzjera, dwa magazyny/komiksy. Za wykonanie wszystkich zadań otrzymasz własny pokój mieszkaniowy. Dodatkowo, w zadaniu Dziura w Ścianie możesz odnaleźc nowego towarzysza - robota Curie - oraz odnaleźć figurkę medyczną

5Posiadłość Westingów - Podtopiony teren opanowany przez kilka błotniaków. Znajdziesz tutaj m.in. magazyn Niezwyciężeni. W trzech różnych miejscach lokacji leżą specjalne przedmioty związane z bejsbolem. Są one potrzebne do wykonania zadania "Zagrywka na lewe pole".

6Przystań Straży Przybrzeżnej - Teren obejmujący budynek, kilka przyczep i nabrzeże opanowany jest przez super mutanty, w tym jednego samobójcę. Na dolnym poziomie budynku znajdziesz zamkniętą celę (poziom eksperta). Możesz ją też otworzyć za pomocą terminala. W środku znajdziesz magazyn Niesłychanie Niesamowite Opowieści. Obok znajduje się pomieszczenie z ogromną ilością amunicji i zaopatrzenia, a także dwa sejfy. Możesz się tam dostać poprzez użycie terminala. Hasło do niego znajdziesz w zatopionym nieopodal statku.

7Sprzętowisko - Magazyn opanowany jest przez bandytów lub syntków. W środku znajdziesz magazyn Wymarzony Dom, Stealth-Boya oraz sporo innego zaopatrzenia. Znajdziesz tutaj także mieszalnik do farb, potrzebny do zadania "Więc chodź, pomaluj mi miasto".

8Tunel Mass Pike - Zachód - Zachodnie wejście do lokacji, która opisana została razem z Centrum Racjonowania Policji Bostońskiej.

9Chestnuck Hillock - Znajduje się tu domek nad jeziorem, którego strzegą owady. Wewnątrz znajdziesz taśmę holograficzną wewnątrz komputera oraz sejf z zamkiem na poziomie mistrzowskim.

10Parkview - Na lokację tą składają się dwa osobne budynki zajęte przez bandytów. Na zewnątrz możesz spotkać także super mutanty. Znajdziesz tutaj trochę cennych rzeczy, ale nic nadzwyczajnego.

11Diamond City - Jest to jedna z najważniejszych lokacji w całej grze. Spotkasz tutaj kilkadziesiąt unikalnych postaci oraz wykonasz i przyjmiesz kilkanaście zadań. Możesz tutaj spotkać wszystkich potrzebnych handlarzy. Za cenę 2000 kapsli możesz kupić sobie tutaj dom.

12Market - Jest to część składowa Diamond City. Spotkasz tutaj przede wszystkim handlarzy.

13Kanały Fens - Są to dosyć rozległe kanały opanowane przez grupę ghuli (w tym jednego świecącego). Znajdziesz tutaj sporo cennych przedmiotów, m.in. Magazyn Ślusarski, miotacz płomieni i Stealth-Boya.

14Wisielczy Szlak - Jest to niewielkie obozowisko bandytów, które po zabiciu ich wszystkich może stać się twoją osadą.

15Back Street Apparel - Budynek ten jest kryjówką bandytów i wyeliminowanie ich jest częścią pobocznego zadania z Sanktuarium (Oberland Station: Problemy z bandytami). Możesz wejść do budynku głównymi drzwiami (przeciwnicy, działka maszynowe) lub przez dach (wymagana skomplikowana wspinaczka).
Wewnątrz budynku są dodatkowe interaktywne przedmioty (wliczając w to warsztat do zbroi), ale niektóre z nich wymagają lepszych zdolności hakerskich i w otwieraniu zamków.

16Depozyt Bridgeway - Zniszczony budynek banku. Znajdziesz tutaj sporo gotówki. Korzystając z terminala na poziomie mistrzowskim możesz otworzyć skarbiec. W środku znajdziesz sporo gotówki, kilka sztabek złota wartych 450 kapsli oraz 16 zamkniętych sejfów (poziomy od nowicjusza do mistrza). W sejfach znajdziesz najróżniejsze rzeczy, nie tylko gotówkę.

17Biblioteka Bostońska - Budynek zajęty jest przez super mutantów. Bezpośrednio pod nim znajduje się stacja metra. Znajdziesz tutaj sporo cennych przedmiotów, zwłaszcza elektroniki oraz Figurkę Inteligencji. W automacie z książkami, za cenę 50 tokenów, możesz otrzymać Periodyk Chirurgiczny Massachusetts.

18Ósmy Posterunek - Posterunek jest bardzo mały i zajęty przez radraczany. W środku nie znajdziesz zbyt wielu cennych przedmiotów.

19Dartmouth - W środku spotkasz kilku bandytów, ale nie znajdziesz praktycznie nic cennego.

20Layton Towers - Ten wielopoziomowy budynek opanowany jest przez kilkunastu bandytów (w tym dwóch legendarnych). W środku znajdziesz sporo cennych przedmiotów, zwłaszcza amunicji i jedzenia. Na parterze znajdziesz z kolei rdzeń fuzyjny.

21Tunel Mass Pike - Wschód - Wschodnie wejście do lokacji, która opisana została razem z Centrum Racjonowania Policji Bostońskiej.

22Centrum Racjonowania Policji Bostońskiej - Opuszczony magazyn połączony jest w tunelem Mass Pike. Cały kompleks opanowany jest przez owady oraz ghule. Znajdziesz tutaj sporo cennych przedmiotów, m.in. rdzeń fuzyjny oraz magazyn Taboo Tattoos.

23Osiedle Fairline Hill - Nie znajdziesz tutaj niczego nadzwyczaj cennego. Miejsca tego broni kilka zmutowanych niedźwiedzi. W przyczepie na północny wschód od tej lokacji spotkasz Eleanor, z którą możesz pohandlować.

24Wieża Przekaźnikowa 0SC-527 - Po uruchomieniu nadajnika uzyskasz dostęp do 3 stacji radiowych. Uważaj na kretoszczury.

25Złom Dużego Johna - Lokacja ta kontrolowana jest przez grupę super mutantów. Znajdziesz tutaj m.in. sejf na poziomie mistrzowskim, magazyn Opowieści Handlarza Mięsem z Junktown, "Grubasa" oraz Railway Rifle.

26Południowobostoński wojskowy punkt kontroli - Dawna baza wojskowa zajęta przez strzelców. Znajdziesz tutaj m.in. Fat Mana, miniaturową bombę atomową, magazyn Spluwy i Kulki oraz sejf na poziomie mistrzowskim.

27Jangcy - Łódź podwodna, powiązana z zadaniem Strzeż się potwora.

28Technikum D.B. - Budynek jest pełen bandytów, działek i pułapek. Znajdziesz tu po trochę wszystkiego: żywności, amunicji, leków i materiałów rzemieślniczych. Najbardziej jednak interesującą częścią są piwnice i basen, gdzie znajdziesz wyrzutnię Grubasa, mini-bossa ze śmieszną czapką-niedźwiedziem oraz innego przeciwnika wyposażonego w Rękawice Szpona Śmierci. Sąsiednie drzwi prowadzą do Stacji Centrum Medyczne.

29Siedziba Wilson Atomatoys - Budynek wypełniony jest supermutantami. Poza trzema rdzeniami fuzyjnymi oraz ciekawą historią, którą możesz skompletować poprzez czytanie informacji z terminali, notatek oraz holotaśm, nie ma tu nic wartego zawracania sobie głowy.

30Domowa Robotyka Hestera - Mała lokacja z odrobiną materiałów rzemieślniczych i warsztatami, jest jednak silnie broniona przez kilka robotów.

31Stacja Centrum Medyczne - Jest to mała stacja metra połączona z lokacją Technikum D.B. Znajdziesz tu wielu bandytów, a z ciekawych przedmiotów: zawartość dwóch sejfów, rdzeń fuzyjny na końcu stacji (od strony szkoły) oraz dwie butelki Nuka Coli Quantum.

32Centrum Medyczne Mass Bay - Lokacja nie jest duża. Zamieszkała przez najemników i kilka robotów. Znaleźć tu możesz miotacz ognia wraz z paliwem oraz najemnika w zbroi wspomaganej (użyj windy, by się do niego dostać).

33Trinity Tower - Lokacja powiązana jest z zadaniem Owacje na stojąco. Musisz dostać się na szczyt wieży, pokonać unikalnego superumtanta i finalnie uwolnić dwoje gości. Uwolniony supermutant Silny zostanie twoim towarzyszem. W ich celi znajdziesz również figurkę Walka Wręcz.

34Kościół Trójcy Świętej - W tym punkcie znajduje się Kościół Trinity, gdzie mieszkają supermutanty. Obok mównicy znajdziesz dobry minigun i magazyn Niesamowicie Niesłychane Opowieści. W skrzyni znajduje się czujnik światła wymagany do ukończenia zadania Kwatermistrzostwo.

35Hubris Comics - W tej lokacji jesteś w stanie znaleźć dwa kostiumy z dedykowanymi brońmi: Grognak Barbażyńca oraz Srebrny Fantom (kostium potrzebny do ukończenia zadania o tej samej nazwie). Znajdziesz tu również: rdzeń fuzyjny, czujnik światła (zadanie Kwatermistrzowstwo) oraz dwa magazyny: Niepowstrzymani oraz Niesamowicie Niesłychane Opowieści.

36Strefa Walk - Lokacja jest ściśle związana z zadaniem pobocznym pozbycia się wszystkich bandytów w budynku, za co zostaniesz nagrodzony kapslami (około 100). Będziesz również mógł pozyskać nową towarzyszkę - Cait. W lokacji znajdziesz sporo przedwojennych pieniędzy oraz magazyn Piękny Dom.

37Klub Boylston - Mała miejscówka pełna zatrutego wina, od którego zginęli członkowie kluby. Znajdziesz tu jeden sejf, który możesz otworzyć przy pomocy terminalu.

38Łabędzi Staw - W lokacji znajduje się specjalny supermutant. Z jego martwego ciała możesz zabrać unikalną broń: Wściekłą Rękawicę Wspomaganą. Idąc kawałek na północ zobaczysz mały pawilon, gdzie możesz znaleźć nie najgorzej zmodyfikowany pistolet 10mm oraz magazyn Grognak Barbarzyńca. Jest to również miejsce, gdzie rozpoczyna się Trasa prowadząca do siedziby frakcji Trasy.

39Pomost - Jest to fragment dawnej autostrady. Obecnie służy za przejście pomiędzy kilkoma wyższymi budynkami.

40Stacja Park Street - Udasz się do tej lokacji podczas wykonywania głównego zadania Detektyw o stalowym sercu. Pod stacją znajduje się Krypta 114, gdzie przetrzymywany jest Nick Valentine. Znajdziesz tu także figurkę Retoryki oraz magazyn Niesamowicie Niesłychane Opowieści.

41HalluciGen - W tym laboratorium z powodu trującego gazu najemnicy walczą ze sobą. Twoim głównym zadaniem jest dostać się na najniższy poziom budynku, gdzie znajdują się unikalne kanistry z halucynogenem, dzięki którym będziesz w stanie przygotować specjalne granaty.

42Urząd Stanu Massachusetts - W tej lokacji możesz zmierzyć się z Królową Błotniaków, znaleźć trochę amunicji i specjalną zbroję wspomaganą bandytów. Poza tym lokacja pełna jest Błotniaków w pierwszej części i nie dużo mniej bandytów w drugiej.

43Regionalna siedziba Vault-Tec - Możesz być zawiedziony, jednak nie znajdziesz tu ciekawych przedmiotów. Tylko jeden sejf z zaawansowanym zamkiem oraz cztery pudełka śniadaniowe Vault-Tec.

44Cmentarz Granary burying ground - Jest to stary cmentarz. Znajdziesz tu tylko jednego trupa żołnierza z podstawowym jego wyposażeniem.

45Postal Square - Bar Joe's Spuckies to jedyny dostępny budynek w rejonie. Wewnątrz zmierzysz się z strzelcami oraz robotem wojskowym Mr Gutsy. Z rzeczy, które możesz zebrać, znajdziesz tu jedynie trochę amunicji, leków i butelek Nuka Coli.

46Hotel Bosman - Lokacja jest raczej wypełniaczem na mapie. Znajduje się tu górne piętro i wyjście na dach. Tam znajdziesz jedzenie, różne alkohole oraz trochę medykamentów (między innymi - X-Cell).

47Szmaragdowa Speluna - W piwnicy znajdziesz robota zwanego Brominator, który periodycznie może przygotowywać dla ciebie piwo. Możesz go zatrzymać w dowolnej osadzie lub oddać go na rzecz hotelu Rexford w Dobrym sąsiedztwie jako część zadania Nawarzone piwo. W lokacji znajdziesz także przepis dla robota, magazyn Haker absolutny, dwa sejfy i nieco amunicji. Jest tu sporo alkoholów i trochę leków.
Na molo na południowy wschód od lokacji znajdziesz Donny'ego Kowalskiego (zadanie Strzeż się potwora).

48Wieża Urzędu - Główny budynek nie jest wcale interesujący, lecz możesz do niego wejść przez wejście wyglądające jak zabudowane cegłami. Bardziej interesujący jest sąsiedni budynek na wschodzie - 35 Court. Znajdują się tam dwa sejfy i kompletna zbroja wspomagana X-01 na najwyższym dostępnym piętrze.

49Dobre Sąsiedztwo - Jest to małe miasteczko w "klimacie noir". Znajdziesz tu dwóch handlarzy, kilka zadań pobocznych oraz dwóch potencjalnych towarzyszy. Lokację odwiedzisz kilkakrotnie podczas wykonywania zadań wątku głównego.

50Amfiteatr Charles View - Lokacja jest domem dla kultystów znanych jako Filar Wspólnoty. Będą chcieli cię obrabować ze wszystkiego co posiadasz, dlatego bądź ostrożny. Znajdziesz tu tylko kilka złotych zapalniczek i zegarków oraz mini bombę atomową pod łóżkiem na scenie. Lokacja jest także powiązana z zadaniem Emogene bierze sobie kochanka.

51Budynek Mass Fusion - Mass Fusion to wysoki budynek z wieloma najemnikami wewnątrz. Nie jesteś w stanie dostać się na sam szczyt do czas rozpoczęcia zadania Mass Fusion. Jednak możesz zebrać wszystkie przydatne rzeczy na niższych poziomach kiedy tylko zechcesz, a są nimi: rdzeń fuzyjny, magazyn Nauka z Teslą, oraz figurka Siły na statule. Na najwyższym dostępnym bez zadania piętrze znajduje się najemnik w zbroi wspomaganej T-45.

52Old Corner - Jedno pokojowy budynek, dostępne rzeczy do zebrania: Nuka Cola Quantum, schowek z kapslami oraz kilka mało istotnych notatek.

53Budynek Boston Bugle - Jest to tylko poboczny budynek. Znajdziesz tu sejf w podłodze na wyższym piętrze, za drzwiami prowadzącymi na zewnątrz.

54Faneuil Hall - Lokacja jest pełna supermutantów. Wewnątrz możesz zebrać dużo przedwojennych pieniędzy oraz trochę amunicji z pojemników i skrzyń. Przy wejściu znajdziesz na i pod stolikiem notatki, których przeczytanie rozpoczyna zadanie poboczne Skarb Jamaican Plain. Lokację odwiedzisz także wykonując jedno z zadań dla Valentine.

55Galeria Handlowa Haymarket - Jest to kolejna baza bandytów. Uważaj na gościa z wyrzutnią rakiet, gdy tylko wejdziesz do środka. Na wyższym piętrze, gdzie dostaniesz się windą walczą bandyci z protektronami. Będziesz w stanie zebrać zawartość dwóch sejfów i udać się na dach, gdzie znajdują się Taras Ogrodowy. Mieszka tam również Szpon śmierci, wiec miej się na baczności.

56Dom Cabotów - Dom kabotów to lokacja powiązana z trzema zadaniami, poczynając od "Przesyłka Specjalna". Po wykonaniu wszystkich zadań otrzymasz dostęp na najwyższe piętro budynku. Będziesz w stanie wejść do wnętrza po rozpoczęciu zadania w Bunker Hill (porozmawiaj z Edwardem Deeganem) lub przez użycie interkomu kilkakrotnie wybierając opcję dialogową "Wpuść mnie". Wewnątrz znajdziesz Pistolet Zeta, Grubasa i mini bombę atomową, oraz na najwyższym piętrze Periodyk Chirurgiczny Massachusetts.

57Galeria Pickmana - Ta galeria jest lokacją powiązaną z tylko jednym zadaniem, polegającym na odnalezieniu Pickana w kanałach pod budynkiem. W miejscu, gdzie go znajdziesz, leży również Figurka Otwieranie Zamków oraz magazyn Niesamowicie Niesłychane Opowieści. Na najwyższym piętrze znajdziesz też wyrzutnię rakiet. Budynek jest pełen Bandytów oraz działek i min pod nim.

58Kościół Old North - Jest to tajne przejście do siedziby frakcji Trasy. W kościele nie ma nic poza ghulami. W piwnicach użyj hasła RAILROAD, by przejść przez ukryte drzwi i opcjonalnie dołączyć do frakcji - tylko tak będziesz mógł dostać się do bazy.

Legenda Fallout 4 - Sektor 6: Centrum Bostonu

Lokacje na mapie

Powyższa prezentuje szósty sektor mapy świata, a więc jej centralną część. Jest to prawdopodobnie najważniejszy i najgęściej zapełniony obszar w całej grze. Znajdziesz tutaj dziesiątki, jeśli nie setki mniejszych lub większych lokacji. Zdecydowanie najważniejszym miejscem w Centralnym Bostonie jest miasto Diamond City. Na mapie zaznaczone zostały wszystkie możliwe do odkrycia lokacje. Każda z nich ma swój opis, przy czym ważniejsze miejscówki dokładniej omówione zostały na odrębnych stronach.

Lokacje z sekretami

Krypta 81 - figurka Medyczna, po zakończeniu serii zadań w lokacji

Krypta 81 - Niesamowicie Niesłychane Opowieści

Krypta 81 - Grognak Barbarzyńca

Krypta 81 - Zakazane Tatuaże

Trinity Tower - figurka Broń biała

Bostońska Biblioteka Publiczna - figurka Inteligencji

Bostońska Biblioteka Publiczna - Periodyk Chirurgiczny Massachusetts, w automacie na zwrot książek

Kościół Trójcy Świętej - Niesamowicie Niesłychane Opowieści

Stacja Park Street - figurka Retoryki, w zadaniu Detektyw o stalowym sercu

Stacja Park Street /Krypta 114 - Niesamowicie Niesłychane Opowieści

Budynek Mass Fusion - figurka Siły

Galeria Pickmana - figurka Otwieranie zamków, w pomieszczeniu, gdzie znajdziesz Pickmana

Galeria Pickmana - Niesamowicie Niesłychane Opowieści

Przystań straży przybrzeżnej - Niesamowicie Niesłychane Opowieści

Kościół Old North - Niesamowicie Niesłychane Opowieści

Hubric Comics - Niesamowicie Niesłychane Opowieści

Hubric Comics - Niezwyciężeni

Boston Common - Grognak Barbarzyńca

Back Street Apparel - Grognak Barbarzyńca

Faneuil Hall - Żyj I Kochaj

Bazar w Diamond City - Żyj I Kochaj

Bazar w Diamond City - Zabawa z RobCo

Sprzętowisko - Piękny Dom

Browar Beantown - Piękny Dom

Strefa Walk - Piękny Dom

Południowobostoński wojskowy posterunek kontrolny - Spluwy I Kulki

Dobre Sąsiedztwo - Żyj i Kochaj, bar Trzecia Szyna

Dobre Sąsiedztwo - Żyj i Kochaj, hotel Rexford

Dobre Sąsiedztwo - Zabawa z RobCo

Dom Cabotów - Periodyk Chirurgiczny Massachusetts, po wykonaniu serii zadań lokacji

Tunel Mass Pike - zachód - Zakazane Tatuaże

Złom Dużego Johna - Opowieści Handlarza Mięsem z Junktown

HalluciGen Inc. - Nauka z Teslą

Budynek Mass Fusion - Nauka z Teslą

Kanały Fens - Magazyn Ślusarski

Szmaragdowa Speluna - Haker Absolutny

Posiadłość Westingów - Niezwyciężeni

Technikum D.B. - Niezwyciężeni

Lokacje z legendarnymi przedmiotami

Łabędzi Staw - Wściekła Rękawica Wspomagana, po pokonaniu legendarnego supermutanta

Bazar w Diamond City - Bejsbol z Rockville, posiada go na sprzedaż Moe Cronin, handlarz.

Bazar w Diamond City - Duży Chłopiec to Grubas sprzedawany przez Arturo

Bazar w Diamond City - Old Faithful to Pistolet laserowy sprzedawany przez Arturo

Galeria Pickmana - Ostrze Pickmana - odnajdź Pickamna w podziemiach galerii, w zamian za pomoc otrzymasz od niego klucz do sejfu z ową bronią.

Hubric Comics - Topór Grognaka - broń znajduje się za szklaną witryną na parterze sklepu.

Hubric Comics - Srebrny Pistolet Maszynowy również znajduje się w sklepie, na najwyższym piętrze.

Dobre Sąsiedztwo - Popielniczka - wykonaj zadanie Podkop Stulecia przyjmując stronę Fahrenheit

Dobre Sąsiedztwo - Imprezowicz, to wyrzutnia rakiet, którą zakupisz u robota KL-E-0

Kościół Old North - Dostarczyciel. Pistolet otrzymasz po zakończeniu zadania dla frakcji Trasy, Boston po zmroku.

Kościół Old North - Tinker Tom Special - uzyskasz go od Tinker Toma w Sztabie Trasy

Krypta 81 - Overseer's Guardian, ta unikalna broń jest na sprzedaż u lokalnej sprzedawczyni

Dom Cabotów - Zetostrzał, znajdziesz go na stole w laboratorium.

Potencjalni towarzysze

Piper - znajdziesz ją w Diamond City, dołączy się do ciebie w trakcie wykonywania wątku głównego.

Nick Valentine - również potencjalny towarzysz z Diamond City. Może dołączyć się do ciebie po ukończeniu zadania Detektyw o stalowym sercu (Unlucky Valentine).

Curie - robot, którego odnajdziesz w Krypcie 81. Musisz jednak wykonać serię zadań w lokacji, by móc odblokować tego towarzysza.

John Hancock - ghul, burmistrz Dobrego Sąsiedztwa. Będzie dostępny jako towarzysz, gdy ukończysz zadanie w lokacji Podkop stulecia (The Big Dig) i wybierzesz opcję przeciwstawienia się zleceniodawcy Bobby.

Deacon - jest to agent Trasy. Będzie dostępny jako towarzysz po zadaniach przygotowujących do pracy dla frakcji, jeśli zechcesz do nich dołączyć.

Cait - znajdziesz ją w Strefie Walk (Combat Zone). Po oczyszczeniu lokacji z bandytów będzie mogła przyłączyć się do ciebie.

Robert MacCready - najemnik, znajdziesz go w barze Trzecia Szyna w Dobrym Sąsiedztwie.

Silny - supermutant, który dołączy się do ciebie, po uwolnieniu go i Rexa Goodmana z Trinity Tower w zadaniu Owacje na stojąco (Curtain Call)