Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Powrót z przeszłości | Główny wątek fabularny Fallout 4 poradnik Fallout 4

Powrót z przeszłości

Sposób odblokowania: Zadanie to rozpocznie się w Krypcie 111 (M1,1) automatycznie po ukończeniu Prologu.

Cele zadania:

  • Wyjdź z Krypty 111
  • Idź do domu
  • Porozmawiaj z Codsworthem
  • Przeszukaj sąsiedztwo wraz z Codsworthem
  • Rozejrzyj się w Concordzie

Opuszczenie Krypty 111

Eliminuj kolejne radrakany - Powrót z przeszłości | Główny wątek fabularny Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Eliminuj kolejne radrakany

Przed wyjściem z komory kriogenicznej obejrzysz ważną scenkę przerywnikową. Twoje aktualne zadanie to opuszczenie Krypty 111. Do wyjścia prowadzi liniowa ścieżka i musisz jedynie docierać do kolejnych drzwi. W jednym z kolejnych pomieszczeń wpadniesz na radrakana (radroach). Pokonaj insekta w oparciu o walkę wręcz (nie masz jeszcze żadnych broni) i licz się z napotkaniem nowych radrakanów w kolejnych pomieszczeniach. Atakuj je po kolei i spożywaj ich mięso jeśli stracisz zbyt dużo punktów zdrowia (nie będzie to raczej konieczne). Możesz też przećwiczyć na radrakanach jak wykonuje się silniejsze uderzenia.

Otwórz drzwi dzięki skorzystaniu z terminalu komputerowego - Powrót z przeszłości | Główny wątek fabularny Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Otwórz drzwi dzięki skorzystaniu z terminalu komputerowego

Zatrzymaj się po wkroczeniu do większego pomieszczenia. Zbadaj ten pokój żeby znaleźć pistolet 10mm z amunicją, stimpaki (możesz ich używać do leczenia się) oraz kilka innych przedmiotów. Najważniejszy obiekt w tym pomieszczeniu to terminal Nadzorcy na głównym biurku. Załącz go i wybierz ostatnią pozycję z listy żeby odblokować tunel ewakuacyjny. Możesz już skorzystać z nowego przejścia.

Licz się z koniecznością pokonania nowych radrakanów w kolejnym tunelu. Możesz nadal polegać na walce wręcz lub skorzystać z nowo pozyskanego pistoletu (możesz też przećwiczyć walkę w oparciu o system V.A.T.S.).

Pip-Boy będzie leżał na ziemi - Powrót z przeszłości | Główny wątek fabularny Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Pip-Boy będzie leżał na ziemi

Wkrótce dotrzesz do ostatniego pomieszczenia krypty. Rozpraw się z ostatnią grupą radrakanów (możesz się do nich zakraść) i zlokalizuj leżącego na ziemi Pip-Boy'a. Podnieś urządzenie i po wstępnym zapoznaniu się z nim wyłącz je. Wejdź w interakcję z panelem kontrolującym pracę ogromnych drzwi krypty. Zaczekaj na odblokowanie wyjścia i dotrzyj do windy. Możesz od razu opuścić kryptę lub dokonać jeszcze ostatnich zmian swojego bohatera (imię, SPECJAŁ, wygląd).

Powrót do domu

Warto skorzystać z perswazji - Powrót z przeszłości | Główny wątek fabularny Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Warto skorzystać z perswazji

Udaj się na wschód, a dotrzesz wkrótce do Sanktuarium. Jest to dzielnica mieszkaniowa, w której rozpoczynałeś grę, przy czym jest ona oczywiście aktualnie w ruinie. Rozejrzyj się po okolicy żeby znaleźć robota Codswortha i porozmawiaj z nim. Jeśli masz dostatecznie rozwiniętą Charyzmę to możesz wybrać unikalną opcję dialogową (żółtą) związaną z perswazją. Pozwoli ci to pozyskać holotaśmę. Możesz następnie przeszukać Sanktuarium razem z Codsworthem lub w pojedynkę. Nie jest to skomplikowany proces - zajrzyj do paru domów (również do własnego), zabij kilka słabych potworów i pogadaj ponownie z Codsworthem po wszystkim. Robot zasugeruje odwiedzenie pobliskiego miasta o nazwie Concord.

Podróż do Concordu

Wyeliminuj bandytów rozstawionych niedaleko muzeum - Powrót z przeszłości | Główny wątek fabularny Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Wyeliminuj bandytów rozstawionych niedaleko muzeum

Concord znajduje się na południowy-wschód od Sanktuarium. Możesz tam dotrzeć podróżując w linii prostej lub (bezpieczniejszy wariant) pozostając na głównej drodze (zatrzymaj się przy Postoju ciężarówek Red Rocket, bo możesz tam "zrekrutować" Dogmeata). Uważaj na muchy mięsne (bloodbug hatchlings) przebywające na obrzeżach miasta Concord, albowiem mogą one zadawać większe obrażenia (jeśli chcesz możesz je ominąć). Podążaj za odgłosami walki, które doprowadzą Cię w pobliże Muzeum Wolności. Będziesz tu świadkiem wymiany ognia pomiędzy mieszkańcami oraz grupą bandytów. Pomóż cywilom w pozbyciu się pierwszej fali bandytów. Zostaniesz następnie poproszony przez Prestona Garvey'a o pomoc w zabezpieczeniu wnętrza muzeum. Z zadaniem tym powiązany jest kolejny główny quest - Gdy wzywa wolność.

Nagrody za ukończenie zadania: Punkty doświadczenia, nowe główne zadanie (Gdy wzywa wolność).