Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Porady na start do Fallout 4 | Porady, kody i wymagania poradnik Fallout 4

1. Dokładnie zaplanuj rozwój swojej postaci. Zastanów się jaki styl rozgrywki ci odpowiada oraz przejrzyj wszystkie dostępne perki. W późniejszej fazie gry może być już za późno na zmianę niektórych decyzji. Jeśli nie masz pomysłu na swoją postać, skorzystaj z jednego z naszych przykładowych buildów.

2. Często zapisuj stan gry. Nie musisz o tym cały czas pamiętać, wystarczy, że ustawisz w Pip-boy'u opcję automatycznego zapisu stanu gry co 5 minut. Unikniesz dzięki temu frustrującej konieczności ponownego przechodzenia tego samego fragmentu gry w razie śmierci.

3. Nie czekaj z rozdzielaniem punktów umiejętności. Staraj się to robić od razu po zdobyciu poziomu. Nawet jedna nowa umiejętność może znacząco wzmocnić twoja postać.

4. Eksploruj. Nie bój się schodzić z głównej drogi. W Fallout 4 znajdziesz ogromną ilość miejsc, do których możesz zajrzeć i zadań, które możesz wykonać. Przechodząc jedynie główny wątek fabularny poznasz niewielki fragment gry.

5. Dokładnie przeszukuj każde napotkane miejsce. Nie bój się bawić w złomiarza. Zbieraj wszystkie przedmioty, które przedstawiają jakąś wartość. Jeśli nie masz możliwości ich wykorzystania, zostaw je w jednej ze skrzyń w swojej osadzie lub po prostu sprzedaj.

6. Rozmawiaj z napotkanymi postaciami. Większość z nich ma coś ciekawego do powiedzenia. Część z nich, nawet tych bez unikalnego imienia, może ci zlecić zadanie do wykonania.

7. Korzystaj z kilku rodzajów uzbrojenia. Standardowym noszonym przez ciebie zestawem powinien być pistolet, karabin automatyczny, snajperka oraz broń biała. Każda z nich sprawdzi się w innej sytuacji i niejednokrotnie uratuje życie.

8. Przypisz ulubioną broń, Stimpak, AntyRad oraz jedzenie do skrótów klawiszowych. W krytycznym momencie walki, gdy stracisz dużo zdrowia lub skończy ci się amunicja szybko będziesz mógł wybrnąć z sytuacji.

9. Nie bój sie korzystać z warsztatów. Pomimo, że od samego początku nie będziesz mógł w pełni wykorzystać ich możliwości, staraj się ulepszać swój pancerz oraz broń. Nawet niewielkie zmiany znacząco ułatwią ci grę.

10. Zbuduj swój dom. Gra daje ci możliwość wybudowania nawet kilku osad, do których będziesz mógł sprowadzać nowych mieszkańców, odpoczywać czy ulepszać sprzęt. Przynajmniej jedną osadę staraj się rozwijać od samego początku gry i przekształć ją w swoją stałą bazę wypadową.

12. Korzystaj z systemu V.A.T.S., czyli automatycznego wybierania części ciała wroga i strzelania. Jest on szczególnie przydatny w starciach z niewielkimi oraz szybkimi przeciwnikami, takimi jak owady czy psy.

12. Nie bój się korzystać z min oraz granatów. Znajdujesz je dosyć często, a potrafią odwrócić przebieg walki, zwłaszcza z dużymi grupami przeciwników.

13. Aktywnie korzystaj z narkotyków oraz medykamentów. Wzmocnienie twojej postaci przyda się zwłaszcza przed trudniejszymi walkami. Uważaj jednak, gdyż możesz się od nich uzależnić.

14. Zbieraj czasopisma i podręczniki. Każde z nich da ci permanentny bonus do określonych statystyk.