Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Diamond City | Centrum Bostonu - Sektor 6 | Mapy Fallout 4 poradnik Fallout 4

Diamond City

Diamond City jest jedną z najważniejszych lokacji w całej grze - Diamond City | Centrum Bostonu - Sektor 6 | Mapy Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry

Diamond City jest jedną z najważniejszych lokacji w całej grze. Pomimo, że obszar jaki zajmuje to "miasto" nie jest zbyt wielki, to każdy zakamarek skrywa jakąś aktywność, ciekawostkę lub zadanie do przyjęcia lub wykonania. Możesz wykonać tutaj kilkanaście zadań głównych i pobocznych, uzupełnić zapasy potrzebne do dalszej podróży, a nawet kupić swój własny dom.

  • Po ukończeniu jednego z głównych wątków fabularnych (wszystkich misji dla jakiejś frakcji) w mieście będziesz mógł spotkać przedstawicieli danej organizacji, a także zmienią się flagi na masztach.
  • Podczas odwiedzania miasta na różnych etapach głównego wątku fabularnego możesz być świadkiem kilku scenek, które inicjują zadania poboczne.
  • W momencie, gdy dzień w grze odpowiadać będzie świętom bożego narodzenia lub Haloween, rynek w mieście zostanie odpowiednio "udekorowany".
  • Wokół rynku znajduje się cztery "bazy" związane z grą w baseball. Jeśli przebiegniesz je odpowiednio szybko zyskasz dodatkowe osiągnięcie.
  • W mieście znajdują się dwie tablice ogłoszeń, pierwsza na lewo od sklepu Swatters [17], druga natomiast w Rezerwie [21]. Możesz dzięki temu otrzymać losowe zadanie polegające na wyeliminowaniu jakiejś grupy przeciwników, np. super mutantów lub bandytów.
1 - Diamond City | Centrum Bostonu - Sektor 6 | Mapy Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry

1. Biuro Burmistrza. Znajdziesz tutaj konsolę, którą możesz przyzwać windę. Zabierze cię ona na górę do biura burmistrza. Możesz też się tam dostać windą od zewnętrznej strony Diamond City.

2. Oberża Kolonialna (Colonial Taphouse). Gdy wejdziesz do baru, będziesz świadkiem sceny pomiędzy małżonkami. Gdy później spotkasz Paula Pembroke'a będziesz miał możliwość przyjęcia zadania Diamond City Blues. Z właścicielem, Cooke'm, możesz pohandlować. Sprzedaje on najróżniejsze alkohole. Przed budynkiem znajduje się kilka parasolek obok których możesz spotkać robota Wellinghama. Sprzedaje on podstawowe alkohole.

3. Domostwo Codmana (Codman Residence). Budynek ten zamknięty jest na zaawansowany zamek. Gdy wejdziesz do środka poprzez włamanie, automatycznie zostaniesz zaatakowany. Znajdziesz tutaj niewiele cennych rzeczy.

4. Domostwo Hawthorna (Hawthorne Residence). Budynek zamknięty jest na zaawansowany zamek. Gdy się do niego włamiesz zostaniesz zaatakowany przez wszystkich. Cały dom poświęcony jest kotom, których spotkasz tutaj kilkadziesiąt. Poza tym, nie ma tu nic cennego.

5. Domostwo Latimera (Latimer Residence). Budynek zamknięty na zaawansowany zamek. Gdy wejdziesz do środka zostaniesz automatycznie zaatakowany przez dwójkę mieszkańców, w tym jednego nieśmiertelnego.

6. Domostwo Cooke'a (Cooke Residence). Budynek zamknięty na zaawansowany zamek. W środku znajdziesz sporo medykamentów oraz Nuka Coli Quantum.

7. Publick Occurrences. Jest to siedziba gazety, którą prowadzi Piper. Ze środka możesz bez żadnych konsekwencji zabrać wszystkie cenne przedmioty.

8. Kaplica Wszystkich Wyznań (All Faiths Chapel). Jest to niewielka kaplica. Jeśli usiądziesz na ławce otrzymasz bonus +5% do otrzymywanego doświadczenia na 8 godzin.

9. Power Noodles. Od robota Takahashiego możesz kupić makaron.

10. Biuro Ochrony (Security Office). W środku spotkasz kilku strażników.

11 - Diamond City | Centrum Bostonu - Sektor 6 | Mapy Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry

11. Dom Kellogga (Kellogg's House). Budynek ten odwiedzasz w ramach jednej z misji głównego wątku fabularnego. Pod biurkiem znajduje się przycisk otwierający przejście do ukrytego pomieszczenia.

12. Choice Chops. Znajdziesz tutaj Polly, która handluje mięsem. Obok znajduje się jej dom, zamknięty na zamek na poziomie nowicjusza. Na górze natomiast, także zamknięta na zamek na poziomie nowicjusza, skrytka na mięso.

13. Super Salon. Spotkasz tutaj Johna, dzięki któremu możesz zmienić swoją fryzurę (koszt 15 kapsli). W rogu pomieszczenia znajduje się wejście do jego domu.

14. Centrum Megachirurgii (Mega Surgery Center). W budynku tym spotkasz doktora Suna, od którego możesz kupić medykamenty oraz który może cię wyleczyć. W rogu tego pomieszczenia znajduje się wejście do piwnicy, w której możesz znaleźć trochę medykamentów. Uważaj, gdyż włamanie będzie skutkować zaatakowaniem cię przez strażników i mieszkańców Diamond City. W samym budynku centrum znajdziesz doktora Crocketa, u którego za 100 kapsli możesz zmienić wygląd swojej twarzy.

15. Chemi-I-Care. W niewielkiej wnęce spotkasz Solomona. Możesz od niego kupić różnej maści narkotyki i medykamenty. Możesz przyjąć od niego także krótkie zadanie.

16. Piwnica Fallona (Fallon's Basement). W niewielkiej piwnicy spotkasz Becky, od której możesz kupić różne rzeczy, przede wszystkim ubrania, medykamenty oraz śmieci.

17. Swatters. Spotkasz tutaj Moe, od którego możesz przyjąć zadanie, a także pohandlować. Sprzedaje on przede wszystkim sprzęt związany z baseballem, w tym kilka bardzo ciekawych kijów. Obok stoiska siedzi Sheffield. Możesz dać mu Nuka Colę, po czym będziesz mógł zaproponować mu pracę w jednej z twoich osad.

18. Commonwealth Weaponry. Przy ladzie stoi Arturo. Możesz od niego kupić sporo bardzo dobrej broni, w tym jedną legendarną wersję Fat Boya. Posiada on także sporo uzbrojenia ochronnego oraz amunicji.

19. Diamond City Surplus. Spotkasz tutaj Myrnę, która handluje praktycznie wszystkim. Możliwe, że za pomocą charyzmy będziesz musiał przekonać ją o tym, że nie jesteś syntkiem. W jej domu znajdziesz robota Percy'ego, który tak samo handluje praktycznie każdym rodzajem towarów.

20. Baza (Home Plate). Budynek ten może być twoim domem w Diamond City, o ile tylko zapłacisz 2000 kapsli Geneve, która znajduje się w biurze burmistrza [1]. Nie jest to w pełni funkcjonalna osada i nie możesz tutaj wszystkiego budować ani przydzielać towarzyszy.

21. Rezerwa (Dogout Inn). Budynek ten jest miejscowym barem. Za barem stoi Vadim, od którego możesz kupić jedzenie oraz alkohol. Podobny asortyment oferuje Scarlett. Od Yefima możesz wynająć jeden z pokoi (koszt 10 kapsli).

22. Magazyn (Warehouse). Budynek zamknięty jest na zamek na poziomie nowicjusza. W środku znajdziesz sporo amunicji i medykamentów.

23. Centrum Nauki (Science! Center). W budynku tym znajdziesz kilka najbardziej potrzebnych warsztatów. Od doktor Duff możesz przyjąć jedno krótkie zadanie.

24. Radio Diamond City (Diamond City Radio). Wewnątrz niewielkiej przyczepy spotkasz Travisa, który odpowiada za nadawanie najpopularniejszego radia we Wspólnocie.

25. Dom Shenga Kawolskiego (Sheng Kawolski's House). Spotkasz tutaj małego chłopca, od którego możesz przyjąć zadanie polegające na wyczyszczeniu 5 pomp wodnych. Możesz od niego kupić także czystą wodę.

26. Przy północnej ścianie stadionu spotkasz Abbota, który maluje ścianę. Możesz od niego przyjąć zadanie Więc chodź, pomaluj mi miasto.

27. Szklarnia (Greenhouse). Ze środka możesz pozabierać wszystkie cenne rzeczy, chociaż nie ma ich zbyt wiele.

28 - Diamond City | Centrum Bostonu - Sektor 6 | Mapy Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry

28. Agencja Detektywistyczna Valentine'a (Valentine Detective Agency). Jest to siedziba biura detektywistycznego prowadzonego przez syntka Valentine'a. Rozpoczniesz lub zakończysz tutaj kilka zadań, zarówno z głównego wątku fabularnego, jak i pobocznych. Te drugie możesz rozpocząć poprzez zabranie z biurek lub półek odpowiednich akt sprawy. Na biurku przy którym siedzi Nick leży magazyn Robco Fun.

29 - Diamond City | Centrum Bostonu - Sektor 6 | Mapy Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry

29. Szkoła (Schoolhouse). Na parterze znajdziesz czasopismo Żyj i Kochaj.