Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Technika walki w Fallout 4 | Walka poradnik Fallout 4

Technika walki

Skuteczne celowanie

Dobra strategia to samemu schować się tak, by widzieć tylko głowę przeciwnika - Technika walki w Fallout 4 | Walka - Fallout 4 - poradnik do gry
Dobra strategia to samemu schować się tak, by widzieć tylko głowę przeciwnika

Wbrew pozorom gra nie jest schematyczna i nie zawsze najlepszą opcją jest strzał w głowę przeciwnika. Owszem, zadaje on najwięcej obrażeń, jednak jeśli przeciwnik posiada nakrycie głowy, a inne części ciała są odsłonięte, zdecydowanie lepiej trafiać tam, gdzie możesz oddać czysty strzał. Inaczej nieco sprawa wygląda z potworami, które nierzadko posiadają pancerz/skorupę. Wtedy za wszelką cenę należy trafiać w dowolną część ciała, która nie jest osłonięta naturalną osłoną.

Każda z kończyn przeciwnika może zostać okaleczona lub nawet usunięta (roboty czy ghule potrafią dalej walczyć bez kończyn, jeśli nie mają rąk, uderzają cię głową). Strzelanie w nogi jest szczególnie dobre, gdy masz mało punktów zdrowia - będziesz mógł bezpiecznie się schować lub jeśli przeciwnik walczy wręcz - będziesz mógł stale atakować go z dowolnej broni palnej powoli się odsuwając. Strzały w ręce mają tą zaletę, że przeciwnik z okaleczonymi rękami nie jest w stanie utrzymać broni. Powinien być to twój pierwszy cel, jeśli nie strzelasz w głowę, walcząc z przeciwnikiem wyposażonym w broń palną.

Należy jednak pamiętać, że każdy z przeciwników ma swoje słabe punkty i można zastosować rozszerzone strategie. Np. ghule bardzo łatwo gubią kończyny i dlatego zamiast strzelać w głowę, zawsze lepiej strzelać w nogi (mogą wcale się nie poruszać, a nadal żyją). Przeciwnicy z pancerzami np. Błotniaki (Mirelurks) często chowają się w skorupie, a wtedy warto strzelać od dołu (kucając), używać granatów lub silnej broni przebijającej (strzelba). Elementy te łatwo wychwycić podczas gry i dlatego nie zaleca się przyjmowania nawyków stosowania tylko jednego rodzaju broni, a tym bardziej - jednej strategii walki z różnymi przeciwnikami.