Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Poziom molekularny - wybór frakcji do pomocy przy budowie przechwytywacza sygnału | Główny wątek fabularny poradnik Fallout 4

Poziom molekularny - wybór frakcji do pomocy przy budowie przechwytywacza sygnału

O pomoc w skonstruowaniu przechwytywacza sygnału musisz poprosić jedną z trzech głównych frakcji gry - Bractwo Stali, Trasę lub Minutemanów. To ważna decyzja, bo na pomoc możesz liczyć dopiero jak oficjalnie dołączysz do danej frakcji i wiąże się to z koniecznością zaliczenia jednego lub kilku jej dużych zadań. Opisy questów frakcji znajdują się w odrębnym rozdziale naszego poradnika. Poniżej zamieszczone zostały jedynie informacje na temat minimalnych wymogów współpracy z daną frakcją, tj. do momentu zagwarantowania sobie dostępu do jej naukowca, który przejrzy otrzymane od Virgila plany.

Współpraca z Bractwem Stali

Jeżeli o pomoc w zbudowaniu przechwytywacza sygnału zamierzasz poprosić Bractwo Stali to zmuszony zostaniesz do wykonania największej liczby questów frakcyjnych. Oto lista zadań tego ugrupowania, które musisz ukończyć:

 1. Reveille
 2. Wsparcie ogniowe
 3. Do broni!
 4. Semper Invicta
 5. Stalowy cień
 6. Okres służby
 7. Bez litości
Porozmawiaj z Maxsonem na temat przechwytywacza sygnału - Poziom molekularny - wybór frakcji do pomocy przy budowie przechwytywacza sygnału | Główny wątek fabularny - Fallout 4 - poradnik do gry
Porozmawiaj z Maxsonem na temat przechwytywacza sygnału

W końcowej części zadania Bez litości zmuszony zostaniesz do powrotu na pokład statku latającego Bractwa Prydwen (już po rozprawieniu się z supermutantami okupującymi fort). Spotkaj się na statku powietrznym ze Starszym Maxsonem i porusz temat dysponowania planami przechwytywacza sygnału. Zostaniesz wysłany przez niego do Prefekt Ingram, która jest ekspertem Bractwa Stali w sprawach nowych technologii.

Spotkaj się z Prefekt Ingram i pokaż jej plany Virgila - Poziom molekularny - wybór frakcji do pomocy przy budowie przechwytywacza sygnału | Główny wątek fabularny - Fallout 4 - poradnik do gry
Spotkaj się z Prefekt Ingram i pokaż jej plany Virgila

Prefekt Ingram przebywa na powierzchni, tak więc musisz opuścić pokład jednostki latającej Bractwa Stali. Porozmawiaj z Ingram i przekaż jej otrzymane od Virgila plany. Na początek uzyskasz od niej instrukcję jak skonstruować platformę refleksyjną (Stabilized Reflector Platform).

Skonstruowaniem platformy oraz kolejnych części teleportera możesz zająć się we wskazanym przez Ingram miejscu, czyli w hangarze na lotnisku. Równie dobrze proces budowy całej konstrukcji możesz jednak rozpocząć w dowolnej z odblokowanych już osad, np. w Sanktuarium. Wszystkie kroki potrzebne do zbudowania teleportera omówione zostały na kolejnej stronie poradnika.

Współpraca z Trasą

Jeżeli o pomoc w zbudowaniu przechwytywacza sygnału zamierzasz poprosić Trasę to konieczne okaże się zaliczenie tylko jednego nowego questu tej frakcji - Nauka rzemiosła ("startowy" quest Trasy Droga ku wolności ukonczyłeś już wcześniej).

Porozmawiaj z Desdemoną na temat przechwytywacza sygnału - Poziom molekularny - wybór frakcji do pomocy przy budowie przechwytywacza sygnału | Główny wątek fabularny - Fallout 4 - poradnik do gry
Porozmawiaj z Desdemoną na temat przechwytywacza sygnału

Po zaliczeniu zadania Nauka rzemiosła i oficjalnym dołączeniu do frakcji Trasy spotkaj się z Desdemoną w Sztabie Trasy zlokalizowanym pod kościołem Old North Church. W trakcie rozmowy porusz temat dysponowania planami przechwytywacza sygnału. Zostaniesz wysłany przez Desdemonę do Toma Majsterkowicza, który jest ekspertem Trasy w sprawach nowych technologii.

Spotkaj się z Tomem Majsterkowiczem i pokaż mu plany Virgila - Poziom molekularny - wybór frakcji do pomocy przy budowie przechwytywacza sygnału | Główny wątek fabularny - Fallout 4 - poradnik do gry
Spotkaj się z Tomem Majsterkowiczem i pokaż mu plany Virgila

Tom Majsterkowicz przebywa w Sztabie Trasy, tak więc nie musisz daleko się za nim rozglądać. Porozmawiaj z nim i przekaż mu otrzymane od Virgila plany. Na początek uzyskasz od niego instrukcję jak skonstruować platformę refleksyjną (Stabilized Reflector Platform).

Skonstruowaniem platformy oraz kolejnych części teleportera wymaga wolnej przestrzeni. Tom zasugeruje porozmawianie w sztabie z robotem PAM i wykonanie opcjonalnego zadania Kryjówka Mercer, dzięki czemu uzyskasz dostęp do kryjówki z wolną przestrzenią do postawienia teleportera. Równie dobrze proces budowy całej konstrukcji możesz jednak rozpocząć w dowolnej z odblokowanych już osad, np. w Sanktuarium. Wszystkie kroki potrzebne do zbudowania teleportera omówione zostały na kolejnej stronie poradnika.

Współpraca z Minutemanami

Jeżeli o pomoc w zbudowaniu przechwytywacza sygnału zamierzasz poprosić Minutemanów to zmuszony zostaniesz do wykonania kilku początkowych questów tej frakcji. Oto lista zadań tego ugrupowania, które musisz ukończyć:

 1. Gdy wzywa wolność
 2. Pierwszy krok
 3. Sanktuarium
 4. Sprzątanie Zamku
Porozmawiaj z Prestonem Garveyem na temat przechwytywacza sygnału - Poziom molekularny - wybór frakcji do pomocy przy budowie przechwytywacza sygnału | Główny wątek fabularny - Fallout 4 - poradnik do gry
Porozmawiaj z Prestonem Garvey'em na temat przechwytywacza sygnału

Po zaliczeniu zadania Sprzątanie Zamku spotkaj się z Prestonem Garveyem w jego aktualnym miejscu pobytu - najprawdopodobniej będzie to Zamek gdzie stoczyłeś bitwę z królową błotniaków. W trakcie spotkanie z Prestonem porusz temat dysponowania planami przechwytywacza sygnału. Zostaniesz wysłany przez niego do Sturgesa, który jest ekspertem Minutemanów w sprawach nowych technologii.

Spotkaj się ze Sturgesem i pokaż mu plany Virgila - Poziom molekularny - wybór frakcji do pomocy przy budowie przechwytywacza sygnału | Główny wątek fabularny - Fallout 4 - poradnik do gry
Spotkaj się ze Sturgesem i pokaż mu plany Virgila

Sturges może przebywać w jednej z kilku lokacji, przy czym najbardziej prawdopodobnym miejscem odnalezienia go jest Sanktuarium. Porozmawiaj ze Sturgesem i przekaż mu otrzymane od Virgila plany. Na początek uzyskasz od niego instrukcję jak skonstruować platformę refleksyjną (Stabilized Reflector Platform).

Do budowania przechwytywacza sygnału możesz przystąpić w Sanktuarium lub w dowolnej innej spośród odblokowanych już osad. Wszystkie kroki potrzebne do zbudowania teleportera omówione zostały na kolejnej stronie poradnika.