Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak szybko awansować na wyższe poziomy doświadczenia? | FAQ - często zadawane pytania poradnik Fallout 4

Jak szybko awansować na wyższe poziomy doświadczenia?

Odkrycie każdej nowej lokacji wiąże się ze zdobyciem kilkudziesięciu punktów - Jak szybko awansować na wyższe poziomy doświadczenia? | FAQ - często zadawane pytania - Fallout 4 - poradnik do gry
Odkrycie każdej nowej lokacji wiąże się ze zdobyciem kilkudziesięciu punktów

Punkty doświadczenia w grze Fallout 4 zdobywa się stosunkowo łatwo i nie trzeba czekać bardzo długo aż postać awansuje na wyższy poziom. Mimo wszystko warto znać kilka metod na usprawnienie tego procesu, zwłaszcza że już nawet niektóre z początkowych lokacji wymuszają dysponowanie mocno rozwiniętą postacią (przebywają w nich silni przeciwnicy).

1. Zdecydowanie najwięcej punktów doświadczenia zdobywa się dzięki zaliczaniu zadań, zarówno tych głównych jak i pobocznych. Za zaliczenie danego questu możesz średnio uzyskać 100-300 punktów doświadczenia, przy czym oczywiście w przypadku zadań z dalszej części fabuły są to wyższe wartości. Postaraj się w rezultacie dość szybko pozaliczać kilka początkowych zadań głównego wątku fabularnego oraz tych wybranej przez Ciebie frakcji. Dodatkowo zajmij się pobocznymi zleceniami, które nie wymuszają staczania trudnych walk czy wybierania się w niebezpieczne miejsca.

2. Punkty doświadczenia są przyznawane za każdym razem gdy odblokowałeś nową lokację. Nie są to duże wartości, ale jako że w grze jest kilkaset lokacji możesz uzbierać w ten sposób bardzo dużo doświadczenia. Dobrym pomysłem jest odkrywanie lokacji w towarzystwie Piper z Diamond City (po maksymalnym rozwinięciu z nią relacji), bo otrzymuje się wtedy podwójną ilość doświadczenia za odnalezienie nowej miejscówki.

3. Doświadczenie możesz otrzymywać dzięki wykorzystywaniu siły perswazji w trakcie rozmów. Jeśli tylko Twoja postać jest wystarczająco charyzmatyczna decyduj się zawsze na wybór specjalnych opcji dialogowych. Także i w tym przypadku możesz uzyskać premię do doświadczenia jeśli podróżujesz z Piper. Dodatkowo magazyny z kategorii Żyj i Kochaj zapewniają możliwość zdobywania większej ilości doświadczenia gdy skorzystano ze środków perswazji.

4. Otwieranie zamków i włamywanie się do terminali są dobrymi sposobami na częste zdobywanie doświadczenia. Są to oczywiście niewielkie wartości, ale w dłuższej perspektywie czasu uzbiera się dzięki temu całkiem sporo punktów.

5. Zabijanie przeciwników i potworów w grze Fallout 4 nie jest niestety zbyt dobrze nagradzane. Przeważnie jest tak, że za pozbycie się danego wroga otrzymasz od kilku do kilkunastu punktów. Jedynie bardziej wymagający przeciwnicy zapewniają przyrost xp na poziomie kilkudziesięciu punktów. Pomimo tego ograniczenia nie powinieneś ignorować szans na rozegranie jakieś walki, chyba że dzięki pokojowemu rozwiązaniu sytuacji będziesz mógł zdobyć więcej doświadczenia.

6. Po tym jak zaczniesz gromadzić więcej surowców zainteresuj się tematem rozbudowywania swoich osad. Każdy nowy obiekt postawiony w osadzie to kilka lub kilkanaście punktów doświadczenia. To samo tyczy się korzystania ze stołów do rzemiosła (craftingu).

Uwaga! Jeżeli chcesz od samego początku gry "podporządkować" swoją postać zdobywaniu jak największych ilości doświadczenia to pamiętaj o tym żeby mocno rozwinąć jej Inteligencję.