Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Czym jest V.A.T.S w Fallout 4? | Walka poradnik Fallout 4

Czym jest V.A.T.S?

System VATS w działaniu - Czym jest V.A.T.S w Fallout 4? | Walka - Fallout 4 - poradnik do gry
System VATS w działaniu

V.A.T.S jest to specjalny system umożliwiający celowanie. Wciśnięcie klawisza aktywującego ten tryb powoduje znaczące spowolnienie czasu i możliwość wycelowania w dowolną część ciała przeciwnika po wybraniu sekwencji ataku. Długość sekwencji (ile strzałów można oddać podczas jednorazowej aktywacji systemu) zależy od używanej broni, ewentualnej konieczności przeładowania oraz przede wszystkim ilości punktów akcji (maksymalnej/dostępnej). Każdą sekwencję można w dowolnej chwili przerwać, np. jeśli przeciwnik zdążył się ukryć i wiesz, że w niego nie trafisz. Największą zaletą tego systemu jest to, że sekwencja zaplanowanych czynności jest wykonywana przez bohatera dużo szybciej niż w czasie rzeczywistym. Warto wiedzieć, że system ten absolutnie nie ogranicza się jedynie do broni palnych.

Podczas widoku celowania nad każdą częścią ciała widoczna jest szansa na trafienie. Ulega ona dynamicznej zmianie, gdy przeciwnik się porusza. Parametr percepcji wpływa na znaczne zwiększanie się prawdopodobieństwa trafienia. Dostępne są również dodatkowe umiejętności wspomagające V.A.T.S., jak np. "Tajemniczy nieznajomy" (Mysterious Stranger), dzięki której masz szansę, że podczas akcji pojawi się ów tajemniczy nieznajomy i zada dodatkowe obrażenie krytyczne dla przeciwnika.

Uwzględniony został również element strzałów krytycznych dla V.A.T.S. który działa w nieco inny sposób niż zazwyczaj - nie jest on losowy. W dolnej części ekranu dostrzeżesz pasek obrażenia krytycznego. Każdy celny strzał w przeciwnika powoduje jego przyrost. Gdy zapełni się, możesz w dowolnym momencie przed oddaniem strzału wcisną klawisz aktywacji - kolejny oddany strzał będzie 100% trafieniem krytycznym.