Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak szybko uzbierać dużo kapsli? | FAQ - często zadawane pytania poradnik Fallout 4

Jak szybko uzbierać dużo kapsli?

Zainteresuj się między innymi profitem Zbieracz Kapsli - Jak szybko uzbierać dużo kapsli? | FAQ - często zadawane pytania - Fallout 4 - poradnik do gry
Zainteresuj się między innymi profitem Zbieracz Kapsli

Kapsle (Bottlecaps) to oficjalna waluta w grze Fallout 4 i podobnie jak w większości innych dużych RPG-ów cierpi się na jej ciągły niedobór. Jest to szczególnie uciążliwe w początkowej fazie rozgrywki kiedy to nie możesz sobie pozwolić na zakup nawet średniej jakości broni czy na regularne uzupełnianie amunicji do posiadanych pukawek. Na stronie tej zamieściliśmy szereg podpowiedzi odnośnie tego jak szybko można się "legalnie" wzbogacić, tj. bez korzystania z jakichkolwiek exploitów (błędów w grze), które prędzej czy później zostaną usunięte wraz z premierą kolejnych łatek.

1. Najbardziej oczywistą metodą pozyskiwanie kapsli jest odnajdywanie ich w świecie gry. W szczególności rozglądaj się za skrzynkami, w których znajduje się kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt kapsli. Dobrym pomysłem jest zainteresowanie się od samego początku gry profitem (perkiem) o nazwie Poszukiwacz Skarbów, który dość szybko możesz rozwinąć na drugi poziom (z czterech możliwych). Profit ten gwarantuje, że w danym pojemniku czy przy danym ciele wroga odnajdzie się więcej kapsli niż standardowo.

2. Jednym z najlepszych sposobów na szybkie wzbogacanie się jest pozbywanie się u handlarzy wszystkich niepotrzebnych rzeczy, które odnalazłeś w świecie gry. Staraj się bardzo dokładnie przetrząsać odwiedzane lokacje i zabierać ze sobą przede wszystkim przedmioty o wysokiej wartości. Nie śpiesz się jednak ze złożeniem pierwszych wizyt u handlarzy, tylko odpowiednio wcześniej rozwiń profit (perk) o nazwie Zbieracz Kapsli (jego pierwszy z trzech poziomów możesz odblokować praktycznie na samym początku gry). Profit ten poprawia ceny u handlarzy, dzięki czemu za ten sam niepotrzebny sprzęt otrzymasz od nich więcej kapsli. Uwaga - Najcenniejsze rzeczy do sprzedania składuj sobie w pojemniku w osadzie lub w inwentarzu towarzysza do momentu gdy odblokujesz wyższe poziomy wspomnianego profitu.

3. Zaliczanie zadań nie jest szczególnie opłacalnym zajęciem w grze Fallout 4 jeśli weźmie się pod uwagę to jak słabo jest się za nie wynagradzanym. Nawet w przypadku bardziej rozbudowanych zadań nie możesz zazwyczaj liczyć na zapłatę większą niż 100-200 kapsli. Jeśli grasz postacią z wysoko rozwiniętą Charyzmą to często jeszcze przed rozpoczęciem danego zlecenia możesz potargować się ze zleceniodawcą w sprawie zapłaty. Warto w takiej sytuacji zapisać odpowiednio wcześniej stan gry, bo jeśli próba perswazji zakończy się porażką to nie będziesz mógł jej powtórzyć.

4. W późniejszej fazie gry możesz zacząć sprzedawać odnajdywane figurki (bobbleheads) oraz magazyny, albowiem uzyskanych dzięki nim premii do statystyk nigdy się już nie traci. Wyjątkiem jest sytuacja gdy masz w planach wybudowanie gablotek dla tych przedmiotów gdzie będą składowane ich kolekcje. W dalszej części rozgrywki możesz też zainteresować się tematem wzbogacania się dzięki rozbudowywaniu osad i tworzeniu sieci połączeń między nimi, ale temat ten dokładniej omówiony został w odrębnym rozdziale tego przewodnika.