Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Podzielony dom | Solucja Fallout 4 poradnik Fallout 4

Podzielony dom

Sposób odblokowania: Musisz ukończyć zadanie Instytytu Nowe oblicze ludzkości i w dalszej części gry powrócić do Instytutu (M5,6).

Cele zadania:

  1. Porozmawiaj z Newtonem Oberlym
  2. Podażaj za Newtonem Oberlym
  3. Udaj się do pomieszczenia obserwacyjnego działu bionauk
  4. Porozmawiaj z Lawrencem Higgsem
  5. Porozmawiaj z Newtonem Oberlym

Spotkanie się z Newtonem Oberlym

Zadanie odblokuje się po tym jak powrócisz do Instytutu (po skorzystaniu z szybkiej podróży) - Podzielony dom | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Zadanie odblokuje się po tym jak powrócisz do Instytutu (po skorzystaniu z szybkiej podróży)

Odblokowanie tego zadania nie jest oczywistą sprawą. Musisz zacząć od ukończenia nadrzędnego zadania Instytutu Nowe oblicze ludzkości (wzięcie udziału w spotkaniu dyrektoriatu). Po tym jak tego dokonasz opuść Instytut przenosząc się dzięki szybkiej podróży w dowolne inne miejsce świata gry. Powróć następnie do Instytutu. Od pierwszego napotkanego syntetyka lub pracownika placówki dowiesz się o sytuacji kryzysowej w dziale bionauk (Bioscience).

Miejsce odnalezienia Newtona Oberlyego - Podzielony dom | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Miejsce odnalezienia Newtona Oberly'ego

Odszukaj drzwi prowadzące do sekcji bionauk i skorzystaj z nich. Po dotarciu na miejsce porozmawiaj z Newtonem Oberlym. Dowiesz się od niego, że Higgs i Loken zabarykadowali się w dziale bionauk i że nie uznają wyboru głównego bohatera na następcę Ojca. Od Newtona otrzymasz holotaśmę z kodami dostępu (BioScience Systems Access) i dodatkowo odblokuje on dla Ciebie boczne przejście.

Dotarcie do pomieszczenia z naukowcami

Wejście do sekcji FEV - Podzielony dom | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Wejście do sekcji FEV

Zachowaj czujność, bo w trakcie przemierzania sąsiednich korytarzy i pomieszczeń konieczne okaże się eliminowanie wrogo nastawionych syntetyków oraz zamontowanych przy suficie wieżyczek obronnych. Do pomieszczenia z naukowcami prowadzą dwie różne ścieżki. Pierwsza z nich zakłada przejście przez laboratorium FEV i żeby z niej skorzystać musisz poradzić sobie z mało skomplikowanym zamkiem na drzwiach. W sekcji FEV czekają nowi wrogowie, w tym silniejszy robot Assaultron. Inne utrudnienia to zamknięte drzwi wymagające użycia spinek lub skorzystania z terminali oraz pułapki laserowe.

Możesz porozmawiać z Higgsem przez szybę - Podzielony dom | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Możesz porozmawiać z Higgsem przez szybę

Drugi wariant zachowania zakłada pozostanie w sekcji bionauk i zignorowanie drzwi prowadzących do laboratorium FEV. W tym przypadku dotarcie do pomieszczenia obserwacyjnego działu bionauk zajmie ci o wiele mniej czasu i dodatkowo będziesz mógł porozmawiać przez szybę z doktorem Lawrencem Higgsem.

Uwaga - Jeżeli Lawrence Higgs nie odbiegnie od razu od szyby (rozpoczęcie bitwy) to możesz kontynuować rozmowę z nim. Skorzystanie z wysokiej Charyzmy pozwoli ci przekonać obu zbuntowanych naukowców do tego żeby poddali się i otworzyli drzwi do sekcji bionauk.

Rozwiązanie problemu z naukowcami

Niezależnie od tego czy zdecydowałeś się na przeprawę przez laboratorium FEV czy przez pomieszczenia sekcji bionauk docelowo znajdziesz się przy jednym z terminali komputerowych - Podzielony dom | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry

Niezależnie od tego czy zdecydowałeś się na przeprawę przez laboratorium FEV czy przez pomieszczenia sekcji bionauk docelowo znajdziesz się przy jednym z terminali komputerowych. Zignoruj główne menu i wciśnij klawisz/przycisk wgrania holotaśmy. Z listy wybierz holotaśmę z kodami dostępu do sekcji bionauk otrzymaną na początku zadania od Newtona (BioScience Systems Access) - powyższy obrazek.

Nowe menu główne terminalu - Podzielony dom | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Nowe menu główne terminalu

Załadowane zostanie nowe menu. Trzy główne opcje to:

  1. Wyłączenie wieżyczek obronnych w pomieszczeniu z naukowcami (pierwsza opcja z listy) - Zdecydowanie warto wybrać tę opcję, gdyż ułatwi ci ona kolejną bitwę.
  2. Wypuszczenie syntetycznych goryli z klatek (druga opcja z listy) - Nie wybieraj tej opcji, bo goryle zabiją zbuntowanych naukowców. Nie doprowadzi to do zawalenia opisywanego zadania, ale pozostali mieszkańcy Instytutu (włącznie z Ojcem) nie będą zadowoleni z takiego obrotu wydarzeń.
  3. Otwarcie drzwi / wyłączenie zapory laserowej (trzecia opcja z listy) - Wybierz tę opcję żeby odblokować sobie dostęp do sali z naukowcami.
Pozbądź się tylko syntetyków - Podzielony dom | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Pozbądź się tylko syntetyków

Jeżeli wybrałeś główną ścieżkę to nowa bitwa załączy się od razu po wkroczeniu do pomieszczenia z naukowcami, a jeśli przeszedłeś przez laboratorium FEV to będziesz się mógł do nich zakraść. W obu przypadkach skup się jedynie na zniszczeniu dwóch ostatnich syntetyków. Naukowców nie atakuj, bo nie stanowią oni dla Ciebie żadnego zagrożenia.

Spotkanie się z Lawrencem Higgsem i z Maxem Lokenem

Porozmawiaj z naukowcami - Podzielony dom | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Porozmawiaj z naukowcami

Po zakończonych walkach podejdź do naukowców i zainicjuj z nimi rozmowę. Doktor Max Loken postanowi poddać się i odblokować dostęp do sekcji bionauk. Co do doktora Lawrence'a Higgsa, możesz w trakcie ostatniej rozmowy z tą postacią skorzystać z wysokiej Charyzmy i przekonać go do tego, że warto dać bohaterowi szansę na przekonanie się czy będzie dobrym liderem.

Powrót do Newtona Oberly'ego

Odbierz nagrodę od Oberlyego - Podzielony dom | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Odbierz nagrodę od Oberly'ego

Niezależnie od decyzji podjętych w tym zadaniu powróć na sam koniec do Newtona Oberly'ego i zdaj mu krótki raport. Jeśli naukowcy nie zostali zamordowani to zostaniesz poproszony o wybór kary dla nich. Wyjątkowo nie warto polegać na wysokiej Charyźmie, bo związana z nią opcja dotyczy zażądania dokonania egzekucji naukowców. Lepiej jest im wymierzyć jakąś łagodniejszą karę, np. wyznaczyć im okres próbny. Od Newtona otrzymasz nagrodę w postaci różnorakich środków chemicznych.

Nagrody za ukończenie zadania: Punkty doświadczenia, mentaty x5, odlot x5, AntyRad x5.