Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Jak kamień w wodę - Nick Valentine | Zadania towarzyszy | Solucja Fallout 4 poradnik Fallout 4

Jak kamień w wodę - Nick Valentine

Sposób odblokowania: Musisz po uratowaniu Nicka Valentine'a w głównym zadaniu Detektyw o stalowym sercu odwiedzić jego agencję detetkywistyczną w Diamond City (M6,1) i przejrzeć akta śledcze Earla Sterlinga.

Cele zadania:

  • Poszukaj śladów w domu Earla Sterlinga
  • (Opcjonalne) Zdobądź klucz do domu Earla Sterlinga
  • Zbadaj Centrum Megachirurgii
  • Zbadaj szpitalną piwnicę
  • (Opcjonalne) Zdobądź klucz do szpitalnej piwnicy
  • Porozmawiaj z Ellie

Odblokowanie śledztwa

Miejsce odnalezienia akt śledczych - Jak kamień w wodę - Nick Valentine | Zadania towarzyszy | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Miejsce odnalezienia akt śledczych

Zadaniem tym najwcześniej możesz zająć się po uratowaniu Nicka Valentine'a w trakcie przechodzenia głównego wątku fabularnego gry. Po tym jak tego dokonasz powróć do Bazaru w Diamond City i udaj się do Agencji detektywistycznej Nicka Valentine'a. Po wejściu do budynku odszukaj akta śledcze Earla Sterlinga (Earl Sterling's Case File) leżące na jednym z biurek. Opisywany quest oficjalnie wystartuje i dodany zostanie do Twojego dziennika tuż po tym jak zapoznasz się z aktami i wysłuchasz komentarza Ellie Perkins.

Uwaga - W trakcie zaliczania tego questu nie musisz podróżować razem z Nickiem, ale jeśli go weźmiesz ze sobą to wysłuchasz po drodze jego wielu komentarzy.

Odnalezienie śladów w domu Earla Sterlinga

Wejście do domu Sterlinga - Jak kamień w wodę - Nick Valentine | Zadania towarzyszy | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Wejście do domu Sterlinga

Dom Earla Sterlinga znajduje się na terenie Bazaru w Diamond City. Jeśli dysponujesz odpowiednimi umiejętnościami możesz użyć spinki do otwarcia drzwi, ale wiedz, że taka akcja zostanie potraktowana jako włamanie, tak więc dobrze byłoby skradać się i nie zostać zauważonym podczas próby otwierania drzwi. Alternatywnym sposobem jest zdobycie klucza do domu. W tym celu możesz odwiedzić karczmę Dugout Inn. Po dotarciu na miejsce porozmawiaj z właścicielem Vadimem i poproś go o klucz (Earl Sterling's House Key). Otrzymasz go bez konieczności korzystania z perswazji czy innych zaawansowanych akcji.

Po tym jak użyjesz klucza lub włamiesz się rozpocznij eksplorację domu Earla Sterlinga - Jak kamień w wodę - Nick Valentine | Zadania towarzyszy | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry

Po tym jak użyjesz klucza lub włamiesz się rozpocznij eksplorację domu Earla Sterlinga. Zainteresuj się pokazanym na powyższym obrazku rachunkiem (Surgery Receipt) leżącym obok kanapy. Jego obejrzenie nakieruje śledztwo na lokalną klinikę.

Zbadanie Centrum Megachirurgii

Klinika doktora Suna - Jak kamień w wodę - Nick Valentine | Zadania towarzyszy | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Klinika doktora Suna

Wyjdź z domu Sterlinga i odszukaj Centrum Megachirurgii gdzie pracuje (wyłącznie za dnia) doktor Sun. Porozmawiaj z tą postacią na temat Earla Sterlinga. Jeśli rozwinąłeś dostatecznie Charyzmę to możesz poruszyć temat odnalezionego rachunku i następnie porozmawiać na temat doktora Crockera. W dalszej części rozmowy porusz kwestię zagwarantowania sobie dostępu do piwnicy kliniki - możesz przekazać Sunowi łapówkę w wysokości 100 kapsli lub ponownie skorzystać z Charyzmy i zastraszyć go lub przekonać do tego, że poszukujesz zaginionej osoby.

Zbadanie szpitalnej piwnicy

Właz prowadzący do piwnicy - Jak kamień w wodę - Nick Valentine | Zadania towarzyszy | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Właz prowadzący do piwnicy

Klucz do piwnicy Centrum Megachirurgii (Surgery Cellar Key) możesz przede wszystkim zdobyć dzięki umiejętnemu poprowadzeniu opisanej wyżej rozmowy z doktorem Sunem (łapówka, skorzystanie z perswazji). Alternatywnym sposobem na zdobycie klucza jest skorzystanie z kradzieży kieszonkowej.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz zdobyć klucza to do otwarcia włazu prowadzącego do piwnicy możesz użyć spinek. Zadbaj jednak o to żeby nie zostać przyłapanym na gorącym uczynku.

Niezależnie jak się zachowasz doktor Crocker nie przeżyje tego spotkania - Jak kamień w wodę - Nick Valentine | Zadania towarzyszy | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Niezależnie jak się zachowasz doktor Crocker nie przeżyje tego spotkania

W piwnicy przebywa doktor Crocker. Spotkanie to może mieć dwa różne zakończenia. Dysponowanie wysoką Charyzmą pozwoli ci na wybranie jednej z dwóch opcji dialogowych związanych z nakłonieniem Crockera do odstąpienia od dalszych działań. W obu przypadkach Crocker popełni samobójstwo. Jeżeli rozmowę poprowadzisz w agresywny sposób lub jeżeli próba perswazji zakończy się niepowodzeniem to rozpocznie się walka. Crocker nie jest na szczęście trudnym przeciwnikiem.

Niezależnie jak się zachowałeś możesz przeszukać zwłoki Crockera (znajdziesz m.in. klucz do jego mieszkania). Porozmawiaj z doktorem Sunem żeby powiedzieć mu co się wydarzyło i powróć do agencji detektywistycznej żeby zdać raport Ellie Perkins.

Nagrody za ukończenie zadania: Punkty doświadczenia, kapsle.