Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Instytut (Institute) | Frakcje w Fallout 4 poradnik Fallout 4

Instytut (Institute)

Majestatyczną siedzibę Instytutu możesz odwiedzić dopiero w dalszej części gry - Instytut (Institute) | Frakcje w Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Majestatyczną siedzibę Instytutu możesz odwiedzić dopiero w dalszej części gry

Instytut to jedyna frakcja, z którą nie możesz nawiązać relacji już w początkowej fazie gry, albowiem musisz najpierw pozaliczać wszystkie "niezależne" questy głównego wątku fabularnego. Mowa tu o zadaniach do Poziom molekularny włącznie, czyli tego związanego ze zbudowaniem przekaźnika (teleportera) pozwalającego na przeniesienie się do tajnej podziemnej siedziby Instytutu. Ważnym momentem jest kolejny główny quest zatytułowany Człowiek i instytucja, podczas zaliczania którego musisz zgodzić się na rozpoczęcie współpracy z Ojcem. Nie możesz mu odmówić, bo zaprzepaści to Twoje szanse na dalsze kontakty z tą frakcją.

Nie musisz obawiać się tego, że nawiązanie przyjaznych kontaktów z Ojcem i z jego frakcją od razu wpływnie negatywne na aktualne relacje z wcześniej odkrytymi ugrupowaniami. Dopiero dalsza współpraca z Instytutem może odbić się negatywnie na kontaktach z pozostałymi frakcjami. Mowa tu przede wszystkim o zadaniu Instytutu zatytułowanym Mass Fusion, którego rozpoczęcie jest równoznaczne z wejściem na ścieżkę wojenną z frakcją Bractwa Stali. Dalsze zadania Instytutu dotyczą ponadto pozbycia się ze Wspólnoty dwóch pozostałych dużych frakcji - quest Stacja końcowa wymaga zamordowania wszystkich członków Trasy, a w queście Ostatni lot Bractwa należy zrównać z ziemią siedzibę Bractwa Stali. Ostatni nadrzędny quest Instytutu to Nuklearna rodzina, przy czym jest to wyłącznie krótka rozmowa z Ojcem.

Ważną informacją związaną z Instytutem jest to, że decyzje podejmowane w niektórych questach zlecanych przez członków tej frakcji mogą doprowadzić do pogorszenia z nią relacji lub wręcz do stania się jej wrogiem. W zadaniu Mass Fusion możesz wejść na wojenną ścieżkę z Instytutem jeśli ostrzeżesz Bractwo Stali o planowanym ataku. Z kolei w queście Przygwożdżenie możesz stać się wrogiem Instytutu jeśli dołączysz do grupy Minutemanów i wraz z nimi pozbędziesz się pracowników Instytutu przebywających w chatce.