Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Fallout 4 - poradnik do gry

Fallout 4 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Nadzór syntków | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 poradnik Fallout 4

Nadzór syntków

Sposób odblokowania: Musisz w trakcie pobytu w Instytucie (M5,6) ukończyć główne zadanie Człowiek i instytucja (dodatkowym wymogiem jest zgodzenie się na współpracę z tą frakcją podczas pierwszej rozmowy z Ojcem).

Cele zadania:

  1. Porozmawiaj z Ojcem
  2. Spotkaj się z łowczym
  3. Odzyskaj zbiegłego syntka
  4. Wróć do Ojca
  5. Udaj się do swojej kwatery

Spotkanie się z łowczym

Porozmawiaj z X6-88 - Nadzór syntków | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Porozmawiaj z X6-88

Na sam początek tego zadania odszukaj Ojca (Father) jeszcze podczas pobytu w Instytucie. Porozmawiaj z nim żeby otrzymać od niego zadanie odnalezienia i sprowadzenia zbiegłego syntetyka. Możesz już opuścić Instytut. Poszukiwany syntetyk jest w lokacji o nazwie Libertalia (wschodnia część mapy świata). ale najpierw musisz spotkać się z łowczym, który pomoże ci w jego odnalezieniu. W tym celu dotrzyj (lub przenieś się z pomocą szybkiej podróży) do lokacji Biuro szeryfa w Nahant zlokalizowanej nieco na północ od Libertalii. Odszukaj tu łowczego X6-88 i zalicz z nim krótką rozmowę.

Odzyskanie zbiegłego syntetyka

Eliminuj kolejnych bandytów - Nadzór syntków | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Eliminuj kolejnych bandytów

W lokacji Libertalia przebywają dość silni bandyci i dobrze jest atakować ich z zaskoczenia. Wykorzystuj karabin snajperski lub inną broń dobrze sprawdzającą się w atakach z dużej odległości. Lokację tę możesz przemierzać na dwa zasadnicze sposoby - przechodząc po wąskich kładkach prowadzących do kolejnych łódek lub dopływając do miejsc pobytu nowych bandytów. W tym drugim przypadku musisz oczywiście pamiętać o tym, że woda jest napromieniowana, tak więc konieczne będzie korzystanie ze środka AntyRad (i opcjonalnie również z Rad-X).

Kieruj się w stronę tankowca - Nadzór syntków | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Kieruj się w stronę tankowca

Poszukiwany syntetyk przebywa na pokładzie ogromnego przewróconego tankowca, który znajduje się najdalej na południe w Libertalii. Na pokład tej jednostki możesz przedostać się na dwa zasadnicze sposoby - korzystając z platformy podróżującej do tankowca lub dopływając do niego. Zanim podejmiesz decyzję jak dotrzeć do tankowca postaraj się ponownie użyć dobrej broni snajperskiej żeby z bezpiecznej odległości zdjąć jak najwięcej okupujących go wrogów. To bardzo ważna kwestia, bo jeden z przeciwników dysponuje Fat Manem i możesz łatwo zginąć w trakcie bardziej bezpośredniej konfrontacji po tym jak wystrzeli on w Twoją stronę mini-atomówkę.

Wejście do kajuty kapitańskiej - Nadzór syntków | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Wejście do kajuty kapitańskiej

Po dotarciu na pokład tankowca wyrusz ku jego górnym poziomom. Docelowo musisz zlokalizować drzwi prowadzące do kajuty kapitańskiej. Skorzystaj z nich i po znalezieniu się w nowej lokacji wysłuchaj krótkiej rozmowy z X6-88, od którego otrzymasz kody potrzebne do zresetowania zbuntowanego syntetyka. Możesz teraz splądrować kajutę lub od razu skorzystać z górnego włazu prowadzącego na najwyższy pokład tankowca.

Możesz wyłączyć Gabriela dzięki wypowiedzeniu odpowiedniego hasła - Nadzór syntków | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Możesz wyłączyć Gabriela dzięki wypowiedzeniu odpowiedniego hasła

Podejdź do Gabriela, czyli do zbuntowanego syntetyka. W trakcie tej rozmowy możesz skorzystać z otrzymanego przed chwilą kodu i zresetować Gabriela (lewa opcja dialogowa), dzięki czemu zostanie on przeteleportowany do Instytutu. Opcjonalnie możesz poprowadzić rozmowę w taki sposób żeby doprowadzić do bitwy. Walk nie uda ci się całkowicie uniknąć, przy czym w zależności jak się zachowałeś do pokonania będzie tylko dwóch podwładnych Gabriela lub komplet trzech przeciwników.

Powrót do Instytutu

Kwatera, którą przydzielił ci Ojciec - Nadzór syntków | Zadania frakcji Instytutu | Solucja Fallout 4 - Fallout 4 - poradnik do gry
Kwatera, którą przydzielił ci Ojciec

Możesz przeszukać najwyższy pokład tankowca lub od razu teleportować się do Instytutu. Udaj się na spotkanie z Ojcem. Będzie on zadowolony z wykonanej misji niezależnie od tego czy zresetowałeś czy zniszczyłeś zbiegłego syntetyka. Od Ojca dowiesz się ponadto, że przydzielona została ci kwatera w Instytucie (możesz się tu przespać i odnaleźć trochę podstawowych zapasów). Dotrzyj do niej żeby zakończyć pierwszy duży quest tej frakcji.

Nagrody za ukończenie zadania: Punkty doświadczenia, nowe zadanie Instytutu (Bitwa o Bunker Hill), własna kwatera w Instytucie.